Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

de la Vivi:

 

"Mami, lucrurile pe care nu le putem spune inseamna ca nu au fost create de Doamne-Doamne?"

 

[fal]

 

si eu ce-i raspund?

Ce imaginatie are copilita Vivi!

 

Am crezut ca se refera la cuvintele urate. Ca acel "putem" inseamna ca nu avem voie sa le pronuntam.

 

Noi am fost creati de Doamne-Doamne si el ne-a dat darul vorbirii. Dar cuvintele, noi oamenii, le-am inventat atunci cand incercam sa comunicam unii cu altii.

Sunt cuvinte pe care copiii nu le pot pronunta cand sunt mici, dar dupa ce cresc merg la gradi, la scoala o sa ajunga atat de intelepti incat o sa poata spune/inventa orice cuvant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv06, a ajuns la varsta la care scormonitul in cutii si sertare este placerea maxima. Cat despre ora, a simtit si ea ca eram toti agitati aseara, cu bagaje, pregatiri si nu ii tihnea somnul.

Aseara dupa ce ne-am intors de la bere si ne-am cules copila de pe drumuri stateam toti 3 in pat si nu am avut altceva mai bun de facut decat sa ne hlizim la Juliutza scotocind prin sertare in toiul noptii.

Dementiala poza aia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, unde va duceți în Deltă? Dragoș spune că a văzut cai sălbatici  lângă Dunavățul de Jos. Acolo trebuie să întrebați localnicii, sa va îndrume și să inchiriati o barcă . Spune că sunt mulți și nu sunt foarte sperioși , pasc la 5 m de oameni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...