Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pinguini [pup]

Am cam disparut ca magaru-n ceata dar am eu fixul asta ca trebuie sa citesc TOT inainte de a raspunde. Si adica nu sa scanez printre pagini dar sa citesc fiecare cuvintel. Si cum am avut o luna plina, am tot ramas in urma. Am mai raspuns pe la alte subiecte pentru ca acolo citeam o pagina si eram "la curent" dar pe ghetar mai greu sa ajung la zi [:)]

A fost vreo 3 saptamani in RO sora mea din CA, acum a ramas doar nepotelul meu pt. o luna si ceva, parintii (sora-mea si sotul) au plecat inapoi. Asa ca zilnic intretin activitati cu si pentru copii de 7-8-9 ani, e distractiv, totul e o aventura [:D] Si-a gasit si prieteni pe "ulita" (de fapt drumul din fata casei e asfaltat bine mersi, dar noh, vorba vine), de pe la 14 pana seara la 21 alearga si chichotesc si se joaca [:)]

 

Uneori ii aud, stau la umbra portii si filosofeaza, chiar ieri se intrebau daca oare ceea ce traiesc acum e vis sau realitate. Ca oare cum poti fi sigur ca atunci cand te trezesti chiar esti treaz si nu e un vis in continuare?! [:)]

Am mers pe camp, in lanuri de porumb, floarea soarelui, vie... pentru el, crescut in Canada, sunt foarte wow. Sunt sigura ca sunt si pe acolo, dar nu au acces asa usor. Ce fascinat a fost sa manance seminte direct din floare, sa alerge printre popusoii de 2.5m (un adevarat labirint). sa alerge cu cutzu prin iarba, sa trecem printr-un gard viu din salcâmi salbatici cu spini cam de 5cm [:D], sa gasim pomi si sa mancam fructe din ei (e puzderie de corcoduse), sa se catere in copaci etc [:)]

Sa vad daca gasesc niste poze?

13719588_1130003077042839_18032212951966

 

13730917_1130002990376181_76591927548751

 

13726739_1130003133709500_89297610386508

 

 

13700028_1130002863709527_12314425729531
 

 

Cam asa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut clafoutis cu capsune, ca cirese am gasit cam palite. S-au ridicat imediat in compozitie si in cauza asa au tinut-o mai fleoșchi. Dar a iesit comestibila spre buna.

 

Am facut si eu zilele trecute, cu bucati de caise si de ananas. A iesit bun, mi-a placut, dar parca tot cu cirese e mai bun.. Sunt mai colorate, mai gustoase, mai acrisoare [:)]

 

Daniela, Silvi, Strumphi, am vazut ca ati intrebat de mine. N-am fugit nicaieri [:)] [flo2]

 

Kari, sunt in completa admiratie pentru fiul tau. Woah, ce vacanta. Si ce figura sotul tau cu hainele, bine ca nu l-ai gasit si imbracat in vreo maleta din dantela. Plus manusi! [:-)))]

 

Rox, am vazut ca ziceai ca sa nu tinem actele (masinii?) in masina. Pai si sa le iau mereu, de acasa, cand plec? Sunt sigura ca le-as uita si mai rau ar fi [fri] Voi cum faceti? Unde le tineti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

(masinii?) in masina. Pai si sa le iau mereu, de acasa, cand plec? Sunt sigura ca le-as uita si mai rau ar fi [fri] Voi cum faceti? Unde le tineti?

 

Copii puse in torpedou si originalul la mine- oricum am un port-act unde tin si ci si permisul si acolo e si talonul masinii si asigurarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copii puse in torpedou si originalul la mine- oricum am un port-act unde tin si ci si permisul si acolo e si talonul masinii si asigurarea.

 

Si unde tii originalul? Adica, in casa, si il iei de fiecare data cand pleci cu masina? Nu se intampla sa le uiti? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...