Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

 

 

Mihaela, unde va duceți în Deltă? Dragoș spune că a văzut cai sălbatici lângă Dunavățul de Jos. Acolo trebuie să întrebați localnicii, sa va îndrume și să inchiriati o barcă . Spune că sunt mulți și nu sunt foarte sperioși , pasc la 5 m de oameni.

 

In Murighiol 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua și de la mine.

 

Ni s-a schimbat programul, vin o parte din musafiri mai devreme și nu mai pot ajunge la București :(. Îmi pare așa de rău că vă ratez...

 

Suntem pe ultima sută de metri cu curățenia, mai am și treabă pentru birou și pisoii îmi mănâncă urechile [:)] . Să vă arăt ce țarc și ce căsuță le-am făcut:

 

post-19501-0-41923200-1468757980_thumb.jpg

 

Au și litieră, mi-a recomandat cineva niște nisip eco [flo2] , n-am găsit chiar de același fel dar am luat unul asemănător. Prostuții tot l-au gustat și pe ăsta, dar văd că s-au potolit. Deja folosesc litiera cam în 80% din cazuri. Ieri au dormit toți în litieră  [:)] , nici n-au vrut să intre în căsuță.

 

Referitor la acte, eu le țin în portofel. În felul ăsta nu le uit acasă, pentru că în 99% din cazuri îmi iau portofelul cu mine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si unde tii originalul? Adica, in casa, si il iei de fiecare data cand pleci cu masina? Nu se intampla sa le uiti? [:D]

 

Ba da, dar rar. Am un loc unde tin portofelul si acest port-act (niciodata nu tin actele langa bani, daca fura portofelul sa nu pierd si actele si invers). Si cand ies pe usa stiu ca trebuie sa am la mine astea doua. Ma ajuta ca sunt cu tot cu permis, si de ala sigur nu uit daca stiu ca ma voi urca la volan.

 

adaug ca sa fie tabloul complet. In hol

pe pantofar (e inalt) am un loc unde tin: port actul, portofelul, cheile de la masina si cele de la casa (la fel, le tin separat daca le pierd sau mi se fura sa nu le ia pe toate). Cand ies pe usa, pun toate astea in poseta. Intr-o

perioada le aveam puse toate intr-un portfard, si le scoteam cu totul daca schimbam poseta, dar nu era prea practic din cauza cheilor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Un weekend linistit la noi, ieri am dus baiatul la soccer apoi am lenevit.

Azi poate mergem sa culegem visine, nu ne am hotarat inca.

 

Rall, frumos ca te ocupi de nepotel, asa era si al meu cand l am dus prima oara la bunica su, anul trecut. Am mers la gradina si livada lui bunicu si a fost fascinat de toate.

 

Mihaela, vacanta placuta!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tinem actele in protofel. Asigurarea la masina o avem in copie tot in portofel.

 

E o zi linistita, suntem cam adormiti, mai pe seara mergem la socrela ca e ziua ei. 

Asteptam ziua de maine sa luam diploma de bac si foia matricola, apoi inscrierea.

Ne-am revenit dupa zilele astea halucinante in care ca parinte nici nu stii pe cine sa crezi: pe copil, pe porfesorul de la meditatii, pe profesorul corector.

 

Danielag, imi pare rau pentru Alexandra ca nu a reusit cu contestatia. E frustrant sa stii ca unora le-a punctat si unora nu.

si silvi facuse contestatie la romana insa a depunctat-o putin si i-a ramas aceeasi nota. Am vorbit cu profesoara ei de romana (la randul ei corector pentru bac si evaluare) si spune ca e ceva in neregula cu nota aia, insa chiar nu mai e nimic de facut si sincer nici nu imi pasa.

 

 

Rall foarte frumoasa vacanta ai organizat pentru nepotelul  tau. Bravo! Imi aminteste de zilele copilariei mele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...