Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

 

 

Corina, diseara iti trimit linkul de la vila unde a fost sora mea, in Grecia. Au fost la sfarsitul lui iunie si venit foarte incantati.

 

Multumesc, esti tare draguta, ei cu ce au calatorit pana acolo? Noi nu avem masina personala, o folosim pe cea de serviciu, a sotului, si nu poate solicita sa iasa cu ea din tara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Iasi e frig si vant nebun. Mai am de asteptat pana la imbarcare. Nu astept sa ajung la cele 35 grade din Londra. Mi se plangea Nick ca e insuportabil. Asta fiind a 4 a zi. A dat caldura peste ei dupa ce am plecat eu de acasa. 

 

Mi-am luat un dublu espresso si un fresh de portocale. Nu mai pot sa tin capul sus de oboseala. La nasa am adormit 20 min in fotoliu in fund, care nu mi se intampla vreodata. O sa scotocesc in bagaj dupa niste magneziu si o vitamina ceva sa ma mai trezesc. Acusi saptamana de cand nu dorm. Nu ma mai plang ca sora mea nu a dormit deloc cu adevarat de joi incoace, macar eu am mai prins 1-2 ore pe noapte. 

 

Am lasat-o calma, cam prea calma... m-a strans atat de tare in brate cand am plecat, cum nu a facut-o vreodata. Abia m-am abtinut si eu si ea sa nu izbucnim in plans iar. I-am spus sa vina la Londra la Sophia, nepotica si gina ei..sa mai stea cu noi, sa iesim impreuna... dar numai ea stie ce o fi in sufletul ei. Repeta continuu de cand l-au ingropat: nu am mai apucat sa il imbratisez, nu am mai apucat sa il tin in brate... Atat de trist, atat de tanar... Cine s-ar fi gandit ca intra in spital si nu mai iese? Cine? Atat de tanar a plecat... 38 ani...

 

Nu va mai scriu, nu va mai intristez si pe voi. Astept sa ajung acasa si sa dorm dar nu stiu cand si cum. Om vedea, sanatosi sa fim. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi-06, felicitari lui Radu.

 

Ella, sedere placita in Ro.

 

Amina, hai cu pozele. Folkuiala placuta.

 

Mihaela-s e pe drum? Drum bun si vacanta placuta!

 

Viviana, felicitari lui Silvi pentru nota la istorie.

 

Silvi, iar te doare capul? Imi pare rau... incearca niste fizioterapie?

 

Ioana, au plecat ai tai si a venit caldura peste voi.

 

Fleur cand plecati in Caraibe?

 

Nu mai stiu ce am citit. Mi-s toate varza in cap. Va mai scriu maine de acasa din Londra. Abia astept sa ajung la Nick si Sophia. Mi-e tare dor de ei...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna 

 

mai, asa ceva? v-ati intalnit si eu nu am stiut.  [il]

 

 

 

 

 

tu ne spui mascat asa ca esti cuminte?  [:)]  felicitari lui R. bafta mai departe.  [flo2]

 

Avem cateva poze, dar eu sunt un pinguin junior si astept sa puna Ella, Viviana sau Miana.

 

 

 strumfi, zbor lin spre casa.  [:)]

 

 

 

io/noi bine. azi noapte m-am dat cu barca, nasol rau de tot criza de ameteala. ma omoara ca vine din senin.....  in prima faza am crezut ca e cutremur. 

 

mai am de citit din urma. 

totusi, sa va fie de bine intalneala.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

legat de vacantele in Turcia, eu personal nu m-as duce intr-o asa situatie. paza buna trece primejdia rea, stiti vorba ceea..... o cunostinta de-a noastra a plecat duminica in vacanta, ei amandoi sunt de nationalitate turca,  nascuti in germania. sora lui mi-a spus astazi ca e mai rau decat se asteptau, desi au zburat direct in resort. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, felicitari lui Radu   [artif] poti pune poze, eu nu am cum de pe telefon, ca sunt prea mari.

 

Pozele sunt aproape toate la fel (facute de Marcia si Marco)...radem in ele mai mult sau mai putin  [:D] de al meu am ras, ca mai avea un pic si ajungea cu mobilul la tavan...asta din cauza ca nu vede bine.

 

Am rezolvat la RAR, 3 ore am stat acolo...si pt ca ma plictiseam si aveau Wi-fi, am instalat Pokemon go  [:D] am prins 6 pokemoni pana acum  [ph34r]

 

Strumphi, numai bine  [grup]

 

Seara faina va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...