Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Bună dimineața și de la mine!

 

Azi vin musafirii. Vom fi 10 oameni și 6 pisoi  [:)] . Mă rog, pisoii mici nu-s în casă decât noaptea, ziua stau pe verandă la căsuța lor.

 

Viv_06, felicitări pentru Radu!

 

Fleur, musafirii nu pot lua pisoi chiar dacă ar vrea că trebuie să ajungă înapoi la casele lor, peste mări și țări (sunt concitadini cu tine). Îmi pare rău de tamponarea mașinii... 

 

Am văzut pozele de la întâlnire, sunteți tare faine!

 

Michelle, sper să găsească doctorul cauza pentru care soțul tău are amețeli. Văd că și Kari amețește. Sper să fie bine și la ea.

 

Strumfi, o îmbrățișare mare de la mine.

 

Ella, bine că ați rezolvat și cu RAR-ul, bravo! Ai avut ceva de muncă, dar ai reușit să exporți mașina :). Distracție plăcută în continuare în concediu.

 

Miha, distracție plăcută și vouă și drumuri bune.

 

Fug să hrănesc pisoii.

 

O zi frumoasă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

inca 3 zile de munca. macar copchiii nu se duc azi la scoala (nu aua vut chef de excursie prin oras, desi sunt sigura ca ar fi fost dragut) si m-am trezit cu jumatate de ora mai tarziu. trai, nu gluma!!

 

Strumph, bine ai ajuns. odihneste-te!!

 

Fleur, imi pare rau de aventura cu masina, bine ca nu a fost nimic grav. se intampla., nu e auto-culpabiliza acum...

 

Michelle, sanatate sotului tau.

 

mi-au placut pozele de la intalneala, vivi06, imi pare bine sa te cunosc ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Multumesc! Sa dea Domnul ca Radu sa aiba patru ani de liceu frumosi, sa-si faca prieteni de calitate, sa-si doreasca sa plece din fata calculatorului ca sa-si traiasca viata de adolescent!

 

Hei! Am fost tinerica si frumusica la tinerete! [:)] Cand aveam vreo 14-15 ani si auzeam ca cineva are peste 40...vai....era jale... erau baba sau mos deja [:D] Acum, daca ii iese porumbelul pe gura lui Radu (adica daca-mi spune mie asa sau vorbeste despre altcineva de varsta mea), nu stie cum sa schimbe vorba sau sa-mi spuna ca nu despre mine e vorba.  [:-)))]

Oricum, multam pentru aprecieri.

Aseara, in cinstea intrarii lui Radu la liceu am baut cidru de mere. E asa bun, dar nu mi-am inchipuit ca e si tare [:D] Am vazut dupa aceea ca are 4.5% alcool.Ideea e ca m-a ametit un pic, mi-a furat somnul, asadar m-am culcat pe la 1.

Acum sunt nauca, nu stiu daca e din cauza cidrului [:D] sau a faptului ca nu mi-a ajuns somnul.

Va las acum. Ma apuc de treaba. Ieri a fost o zi in care nu prea am facut mare lucru la serviciu, asa ca azi trebuie sa recuperez.

Sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a a ma apuca de treaba, vrea sa le urez sanatate multa lui Kari si sotului lui Michelle [flo2]

 

Mihaela, am vazut pozele pe fb, e foarte frumos orasul in care sunteti acum. Distractie placuta in continuare si nervi tari ca sa-i puteti suporta toanele de adolescenta ale Silviei! [flo2]

 

Strumphi, bine ai sosit acasa! Chiar daca e canicula si voi nu sunteti obisnuiti cu asa ceva, ai ajuns in sanul familiei tale si-ti va face bine. Te pup si te imbratisez.

 

Fleur, imi pare rau de pataniile cu banca si masina. Asa zic si eu, bine ca nu a fost mai rau [flo2]

 

Mianna....folk?? Imi place! Sper sa ai timp bun si sa nu te ploua.

 

Am inceput mesajul dimineata si nu am reusit sa-l trimit pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://villaoasis.gr/

Revin cu linkul promis. Tot ce e pe site e exact ca in realitate. Camere frumoase, gradina superba, se coboara la plaja vreo 5 min printr-o padure de pini, iar plaja e numai a pensiunii.

Au bucatarie, se poate gati orice, iar de mancat se poate la taverne in sat.

Din cate am inteles masina e necesara. Pensiunea e oarecum izolata si se ajunge in sat cu masina in 10 min. Acolo sunt cateva taverne unde se mananca foarte bine.

Sora si parintii mei s-au descurcat cu masa de dimineata si de pranz la pensiune si se duceau numai seara sa manance la taverna.

Daca mai aveti intrebari....se rezolva. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

Felicitari pentru Radu. Nu-i bai cu bilingv-ul, nu e mai nici o scofala. Important e profilul si liceul in sine.

Ma bucur sa va vad/revad, chiar numai in poze. Si ma bucur pentru voi.

Sper ca supararile unora din voi sa treaca, sa treceti voi peste ele si sa va bucurati de fiecare clipa traita.

Mianna cred ca o duce bine in Vama... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit sa ma plang. Daca nu la voi, atunci la cine?

 

Nici nu stiu cu ce sa incep, am o varza in cap. Am dormit de pe la 2 la 6, cand m-am ridicat ca nu mai puteam de cald, irespirabil.  28 grade la 6 dimineata! Niciodata nu am avut asa canicula in Londra. Nu imi amintesc, ori poate resimt eu caldura mai rau din caua oboselii si stresului. 

 

M-am trezit si m-am dus in gradina sa vad florile si m-a apucat jalea. Jumatate din gradina mea e arsa de soare si florile moarte.  4 zile am lipsit de acasa si am lasat instructiuni clare cand si cum sa le ude si el ori nu mi le-a udat deloc, cel putin ghivecele de pe garduri nu le-a udat o picatura cele 4 zile cat am fost plecata... cand s-a trezit la 7 eu deja culesesem florile uscate si am inceput sa ud cu stropitoarea sa le pun ingrasamant. M-am luat de el si a iesit un scandal clasa I, dar pur si simplu m-a durut asa rau, doar stie cat suflet am pus eu in gradina asta, cat am muncit, cum am stat pe coate si cu fundu in sus, cum ma doar toate cele dupa o zi in gradina si tot ce a putut sa imi reproseze a fost ca nici buna dimineata nu ii dau? ca nu pot sa apreciez efortul? ca el are job si nu timp liber sa ude gradina cand i-am aratat florile uscate si pamantul bocna de uscat in ghiveci ce nu a vazut picatura de apa in 4 zile? el are job 24 ore? da? eu cum dracu pot sa le fac pe toate in 24 ore si el nu? mda.. v-ati prins, eu n-am job si stau si-o frec acasa pe terasa. la naiba! sa nu mai zic ca a plimbat-o pe Sophia prin oras in weekend prin Hyde park, la Science museum, s-au balacit in apa inghetata in fantana memorialul Lady Di si mandra mea are mucii pan` la brau, duminica au fost la Aquarium si nu mai stiu pe unde... nici nu ma mai intereseaza, au fost ocupati dar juma de ora nu au gasit seara sa imi ude gradina.

 

Azi e sarbatoare, Sf Ilie, maine la fel, iar eu vineri dimineata plec in concediu si trebuie sa fac valize. Casa e vraite, prafuita, murdara si cand ne intoarcem din vacanta ne vin musafirii imediat la o zi dupa! Cand naiba fac eu curat nu stiu?! as face azi dar e sarbatoare si maine la fel, nu stiu.. imi vine sa ma duc sa sap gradina si florile, sa tund iarba, sa aspir si sa sterg.. dar stiu ca e sarbatoare si ceva ma opreste. Asta e, o sa imi cer scuze de la musafiri ca o sa gaseasca casa vraiste dar asta e, nu am timp pur si simplu si mi-s extenuata, fizic si psihic. 

 

Am tras o portie buna de pland dupa ce am dus-o pe Sophia la scoala, acum nici cafeaua nu mi-am baut-o, s-a racit aici langa mine. Macar sa fac lista cu ce sa arunc in valize. Si sa vorbesc cu vecina sa ii dau cheile sa vina sa imi ude florile cat suntem plecati. Stie ca o sa ii las de grija gradina, dar sa ii arat de unde e apa si furtunul, cum sa seteze alarma pe casa.. mi-e si rusine cum las casa de murdara si o sa vada vecina mizeria, nu mai zic de rusine fata de musafirii care vin dupa ce revenim noi din vacanta. Si as avea de spalat lenjerii, ca am luat cateva seturi noi si nu am apucat ca am spus ca le spal zilele astea cat am fost eu plecata, deci nu stiu cum o sa fac... ma tot gandesc, trebuie sa ma calmez, sa respir adanc si apoi sa le iau incet pe fiecare. 

 

E atat de cald si mi-e imi vine sa-mi smulg parul din cap. 

 

Mi-a raspuns Nick la mail, mi-am cerut scuze ca am tipat la el.  Ii pare si lui rau ca nu a vazut florile de nu mi le-a udat si au murit, ca he tried his best si Cica sa dorm daca pot azi putin cat e sophia la scoala.. nu pot, e prea cald si am prea multe in cap, mi se invart toate. Ca o sa le rezolvam noi pe toate, el maine e acasa, azi e ultima zi la job inainte de concediu.. si o sa facem noi cumva. 

 

Plang si tremur de nervi, de oboseala, de suparare...  trebuie sa ma calmez, o sa fie cumva, nu excelent, nu o sa fie luna casa, o sa imi pun in valiza prostii, dar cred ca o sa ne faca bine vacanta. Sper. 

 

V-ati saturat de mine, stiu. Imi cer scuze. Dar nu stiu incotro s-o iau si unde sa ma duc, nu mai stiu de capu` meu... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de pe la mine! Este cald, ff cald.  Daca nu stiati deja:)))), viata fara copii este tare usoara...Ne tot rasfatam serile pe la restaurante, si muncim pe langa casa. Sotu' care este cam priceput la toate cele, nu poate sa lucreze fara mine... doar sa ma stie prin preajma...desi il cam enervez ca am multe idei de design si il contrazic la metodologia de lucru:)))). Am terminat cotetul:))) pt containerele de gunoi, si trecem la urmatorul proiect. Insa cred ca azi mergem la plaja, ca e tare frumos.

Felicitari Viviana pt nota marita la istorie dupa contestatie. Eu tot nu pot intelege cum sa fie o diferenta de 3 puncte dupa ce 2 profesori o corecteaza...in sfarsit... ma bucur pt resuita!

Felictari Viv_06 pt Radu, sa aiba niste ani de liceu minunati!

Am vazut si eu pozele de la intalnire! Ma bucur sa va cunosc! Sunteti vesele si frumoase! Recunosc insa ca nu am identificat pe cealalta doamna tunsa scurt (nu Ella)

Mianna, sa iei din Vama tot soarele si toata muzica!

Daniela, distractie placuta cu musafirii!

Rox, m-ai zapacit... de ce se mai duc copiii acum la scoala????

Michelle, sanatate sotului!

Kari, Silvi sa va treaca cat ma repede durrile de cap si vertijurile!

Fleur, imi pare rau de tamponarea masinii!

Strumphy,te imbratisez strans!

Rall, bine ai revenit, ti-am admirat pozele cu nepotelul!

Ioana, am vazut-o pe cea mica scotocind prin sertare... off ce dulce e!

Ella, Miha, concediu placut..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stiati deja:)))), viata fara copii este tare usoara...Ne tot rasfatam serile pe la restaurante, si muncim pe langa casa.

 

Rox, m-ai zapacit... de ce se mai duc copiii acum la scoala????

 

..

 

 

haha, da, te cred!!!

 

la scoala de vara, nu aia normala, nu am scris complet [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...