Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

multumesc mult pt gindurile voastre.

de fiecare data  cand il vad ametit sa stiti ca ma gindesc la Viviana si kari...imi imaginez ca asa sunteti si voi....si e ceva groznic.

 

a stat aplecat 3 luni sa faca irigatiile dar asta cred ca I-a pus capac, cand s-a luptat cu palmierul ala (va imaginati ca eu l-am pus sa il scoata).

 

dupa ce imi fac orele de munca , ii caut recordurile medicale sa vad ce avea la coloana.

 

sper din toata inima sa deschida gura si sa spuna tot la doctor...ca el e genul care crede ca doctorul are globul de cristal...nu scoate 3 cuvinte la doctor, ca sa nu spuna ceva aiurea, stupid....

oh well, eu cind ma duc la doctor, ma duc cu lista...si nu ma intereseaza cat de stupid ma crede...eu intreb tot ce nu stiu si am pe inima.

 

ii fac si lui o lista...dar 99% sunt sigura ca nu o scoate din buzunar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

strumphi, nemultumirile tale sunt de fapt doar ecoul greutatilor prin care ai trecut zilele astea. stai linistita macar o ora...si apoi I-ale incet , incet pe fiecare ...faci ce poti si ce nu poti...nu e sfirstiul lumii.

 

nu vreau sa ma bag in polemica cu sarbatorile religioase...fiecare cu obiceiul lu, dar crezi ca Dumnezeu asa de bun si iertator nu ar intelege? crezi ca pt un credincios, zilele de sarbatoare e ceea ce il defineste?

eu zic , parerea mea umila, ca daca ai ceva de facut roaga-te la Dumnezeu in liniste si cu civintele tale si din suflet...si fa treaba care treb sa o faci si nu te mai gindii la asta.

omul greseste zilnic, nu numai cand nu tine sarbatorile legale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari Viviana pt nota marita la istorie dupa contestatie. Eu tot nu pot intelege cum sa fie o diferenta de 3 puncte dupa ce 2 profesori o corecteaza...in sfarsit... ma bucur pt resuita!

 

Mersi pentru felicitari, chiar daca nu-i meritul meu. [:D]  Eu doar am dat din gura... hai, hai, hai, hai

 

ah, pai e simplu, variante is multe...

 - Sa zicem ca sunt 2 profesori: mana unu si mana doi. Sunt prieteni si au incredere. Corecteaza mana unu si mana doi doar pune aceeasi nota.

- Lucrarile din sectorul 1 s-au dus la corectat la Calarasi, judet cu slabe note la bac si poate aia s-au ganndit sa se razbune pe liccele bune din Bucuresti

- I-a durit fix in pix de barem, profesorii corectori slabi pregatiti.

- greseala de typo, dar citind ziarele si afland ca Ministerul Educatiei a deschis o ancheta asupra notarii lucrarilor de bac la istori la nivele de tara cred ca sunt doar profesori slabi pregatiti care si-au bagat picioarele.

 

Ei eu i-as vrea pedepsiti, pentru ca mi-a zis fata ca daca ea lua 8, de exemplu, nu facea contestatie.

 

Amuzant este ca am amici care, dupa ce am pus extrasul cu notele si pe FB, m-au sunat sa ma intrebe daca e adevarat, daca nu cumva e o facatura proprie. Ce maai conteaza ca inregistrarile sunt publice si le vede oricine?

Altora le-a placut nota initiala si au fost dezamagiti. Altii s-au bucurat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi,zic si eu, ia-o usor!  Musafirii vin sa va vada pe voi, nu sa verifice daca ai aspirat dupa canapea. Florile isi revin, sau nu .. pui altele, nu-i gaura'n cer. Cred ca esti foarte obosita si trista, dar incearca sa refulezi in alta parte, nu pe sot si copil. Desi, daca nu sotul, atunci cine sa ne inteleaga!? Te imbratisez strans! Ai grija de tine! 

 

Nu am putut sta tocmai degeaba si am spalat bucataria, baia de la parter si baia de la etajul 1 pe jumate. Musafirii vin sa vada Londra, ea e prietena sora mii din Bucuresti, eu doar odata in viata mea am vazut-o anul trecut cand am fost la ea la o ecografie, ca e medic. Pe sotul si pe copiii ei nu ii stiu. Doar pe fetita care e colega cu nepotica mea cea mare din Bucuresti si sunt si prietene o stiu din poze. Dar pe baiat, care cred ca are in jur de 14 ani nu il stiu. Nici pe sotul ei nu il stiu, doar din ce mi s-a spus.  A picat prost totul acum pentru ca a trebuit sa fug de urgenta in Ro si nu am timp sa fac curat, asa cum as vrea eu, dar o sa fac cand ma intorc, chit ca  o sa fac de ochii soacrei si sper ca o sa le placa la mine, chiar de nu o sa fie tocmai ca in farmacie. Dupa canapele tre` sa aspir si sub ele ca trebuie sa le mut si desfac , se unesc amandoua si fac pat mare dublu, sau chiar king size. Copiii o sa ii culc in mansarda, ca am pat dublu, si pe ei la parter aici pe canapele ca o sa le unesc si iese un super pat. 

 

In rest m-am calmat, imi pare rau ca am tipat la Nick dimineata ca nu merita. Dar stresul, caldura, oboseala si supararea ultimelor zile si-a spus cuvantul. Aseara in aeroport mi-a sarit in brate si nu contenea sa imi spuna cat de mult i-am lipsit si cat ma iubeste. Tragedia sora mii l-a zguduit destul de tare si pe el. Trebuie sa il apreciez asa cum e el, cu bune si rele, aerian si superficial... e al meu si il iubesc si ce bine ca ... este!!! Eu nu stiu ce m-as face fara el, nu pot sa ma pun in papucii sora mii acum... ma tot gandesc la ea continuu... cum i-o fi zilele si noptile astea?! Of Doamne... nu pot sa imi imaginez  [:(]

 

Sophia dupa ce am luat-o de la scoala am pupat-o si imbratisat-o si i-am spus ca mi-a fost tare dor de ea si ea mi-a spus foarte serioasa ca si ei i-a fost dor de mine, da` doar putin.. 6 ore?! Ha ha... deci pot sa mai plec, ca 6 ore nu-i bai mare! [:D] Am strans-o si mai tare in brate si mi-a spus s-o las ca e prea cald si eram amandoua lipicioase. Cica s-o mai imbratisez mai diseara!  [dint]

 

Am inceput sa scriu mesajul asta acum vreo 3 ore, intre timp am rezolvat multe alte treburi. Maine Sophia are doar pana la 1.30 ore si apoi vacanta. I-am trasat in linii mari ziua de maine domnului sot si stie ce are de facut, ca i-am facut lista. Oricum cu tot cu lista tre` sa te tii de capul lui si sa ii aduci aminte, dar macar o sa fiu eu acasa sa il toc la melodie [:I] 

 

E inca foarte cald, dar parca mai adie ceva vant. Desi am dormit tare tare putin noptile astea, inca nu pic de oboseala. Nu stiu de unde atata putere, cred ca e stressul asta cu plecarea si curateniile. Sper sa cad lata in pat in vreo ora si sa dorm, daca s-o putea pana maine dimineata la 8 si apoi sa ma trezesc, pregatesc mandra de ultima zi de scoala si dupa ce pleaca ea sa fac valizele si sa trag un aspirator si o carpa de praf in toata casa. 

 

Am trancanit destul pe aici cu si despre ale mele, va las acum si ne-om mai auzi dupa vacanta. Va doresc tuturor concedii frumoase si amintiri pe masura!  [flo2]   [hippi]

 

[flu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, faci foarte bine ca te duci si tu cu sotul tau si cu lista de intrebari. Si eu ma duc cu al meu si eu sunt cea care cere explicatii si vorbeste.

 

Hehehe, credeam ca numAi eu fac asta... O dna doctor mi-a zis de la obraz sa il las pe el sa raspunda asa ca am tacut. Dupa vreo 2 minute s-a rasgandit si a inceput sa ma intrebe iar pe mine. E aiurea de tot, ca medicii vor sa afle info de la pacient dar daca asa se face anamneza completa prefer sa ma duc si sa fiu ca o closca [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, faci foarte bine ca te duci si tu cu sotul tau si cu lista de intrebari. Si eu ma duc cu al meu si eu sunt cea care cere explicatii si vorbeste.

tocmai ca pana acum am fost mai mereu, dar de data asta nu ma pot duce...

parca vad ca vine acasa si cidn il intreeb ce a spus doctoral imi zice"nothing" si tu ce I-ai spus"everything"...daca care se traduce "doar 3 cuvinte" . sunt dizzy.

 

apropos de asta...scuze dar e funny si nu ma pot abtine.... seria lui de la masina e cu  DZ...(adica dizzy)

 

pur si simplu ma exaspereaza cand il vad la doctor ca nu spune nimic...se uita la el lung si asteapta sa ghiceasca doctorul cum se simte....si ce s-a intimplat.

daca il intreaba raspunde scurt...daca nu , nu.

 si eu eram ca ioana, vorbeam cu dr in locul lui...dar tot el imi facea semne sa nu mai vb atita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...