Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Amuzant este ca am amici care, dupa ce am pus extrasul cu notele si pe FB, m-au sunat sa ma intrebe daca e adevarat, daca nu cumva e o facatura proprie. Ce maai conteaza ca inregistrarile sunt publice si le vede oricine?

Altora le-a placut nota initiala si au fost dezamagiti. Altii s-au bucurat.

Cum adica amici care au apreciat nota initiala? Au fost dezamagiti ca a luat Silvi nota mai mare?? Aia nu-s amici daca gandesc asa... sau poate nu am inteles eu bine..

Facatura proprie?? De ce ai face asa ceva, ce ai avea de castigat??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

de 2 zile ne uitam seara la conventia republicanilor. aseara a vorbit Christy avocat , fost candidat la presedentie.

a facut-o varza pe madam...a vorbit fantastic de frumos , ca un adevarat prosecutor...a luat-o caz cu , caz ce prapad a facut in lume si cum lumea peste tot pe planeta sufera din cauza politicii ei....striga lumea innebunita  in sala "sa o inchida"...

 

apoi a vorbit fiul mare a lui trump. zau daca nu il vad viitor candidat la presedentie. cat de frumos si cit de bine a vorbit de taica-su...de copilaria lui...de cum I-a pregatit taica-su pt viata. e ff educat.

 

carson-chirurgul, fostul candidat la presedentie...a facut-o si mai varza pe madam cand a mentionat ca idolul ei...e un tip-scriitor care si-a dedicate carte lui Lucifer.

 

toate astea sper sa aiba impactul neccesar  si sa ajunga trump presedinte...iar de madam si clanul ei sa nu mai auzim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, multa sanatate sotului tau! Ai avut succes cu jobul pt care aveai nevoie de prietenii pe FB, a fost ok totul? William ce mai face? Ce activivtati face pe timpul vacantei? Cand incepeti scoala?

 

Strumfi, imbratisari din partea mea, azi am citit din urma si am aflat ce ai patit. Groaznic. Incearca sa te linistesti. Bine ca plecati in concediu, unde mergeti? Iarta-l si pe Nick, cum singura zici, are si partile lui bune, care nu-s de neglijat  [:)]

Cu casa... ok, trebuie facute treburile casnice la nivel grosier, dar sa te stresezi ca n-ai pigulit in amanunt, si vad musafirii ca nu-i farmacie la voi - cu asta nu-s de acord. Eu nu am niciodata farmacie in casa  [:-)))]  [:-)))]  Mai ales de cand au venit copiii pe lume... Nu am cand sa fac atatea, ar insemna sa fac curat non stop, fara respiro, cand ar fi sa termin toate etapele, ar trebui sa o iau de la capat cu prima etapa si sa reiau ciclul. Nu pot face asta, nu ma tin puterile, nu am timpul necesar, am serviciciu, copii (cu tot ce inseamna asta: activitati diverse, lectii s.a). Asta e, incerc sa fac sa arate casa rezonabil, dar luna, farmacie, sa luceasca de curatenie, fara fir de scama si fir de praf, nu. Daca cineva are ceva de reclamat, in caz ca vine in inspectie sa vada cata curatenie fac si sa-mi caute nod in papura printre altele, ii arat usa de la intrare si il invit sa o foloseasca cu incredere in sensul de mers apartament-holul blocului... 

 

Corina, imi pare tare rau cu concediul, ai avut ghinion cu evenimentele astea. Dar iti spun cu mana pe inima ca nici eu nu m-as duce acolo in conditiile astea. Daca eram solo, da, poate riscam, cand raspund de 2 copii, nu pot. Cand ai familie, gandesti altfel si esti mult mai prudent. Dar nu stati acasa, incercati sa gasiti altceva de banii aia (cu care bine ca nu ati avut nici un fel de problema in a-i recupera!), nu cred ca s-a ocupat totul peste tot. Greci, bulgari... ceva trebuie sa fie pt voi  [flo2]

 

Ella, gata aventura cu masina? A fost interesanta epopeea ta cu masina, bine ca ati terminat cu bine! Cum ai gasit casa si curtea alor tai? Totul frumos, nu? Ei stau cam prin zona Divertilandului, nu? Pe unde e si Hornbah, Kika... parca asa am retinut. La Divertiland e tare frumos, abia astept sa mai ajungem si noi. Dar nu ajung vineri, din pacate... doar saptamana cealalta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de 2 zile ne uitam seara la conventia republicanilor. aseara a vorbit Christy avocat , fost candidat la presedentie.

a facut-o varza pe madam...a vorbit fantastic de frumos , ca un adevarat prosecutor...a luat-o caz cu , caz ce prapad a facut in lume si cum lumea peste tot pe planeta sufera din cauza politicii ei....striga lumea innebunita  in sala "sa o inchida"...

 

apoi a vorbit fiul mare a lui trump. zau daca nu il vad viitor candidat la presedentie. cat de frumos si cit de bine a vorbit de taica-su...de copilaria lui...de cum I-a pregatit taica-su pt viata. e ff educat.

 

carson-chirurgul, fostul candidat la presedentie...a facut-o si mai varza pe madam cand a mentionat ca idolul ei...e un tip-scriitor care si-a dedicate carte lui Lucifer.

 

toate astea sper sa aiba impactul neccesar  si sa ajunga trump presedinte...iar de madam si clanul ei sa nu mai auzim. 

Gata, Trump e candidatul republicanilor la presedintie? Are si sanse sa iasa? Ar fi un presedinte total atipic, ca sa nu zic un pic nebun...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, cum mai e la mare? S-a mai incalzit treaba? Poate gasesti un folkist focos? [;)]
Da, normal ca in seara asta, cand am geaca cu mine, e mai cald [:)]

 

Cum ma cunosti tu pe mine... gasit si folkist - nush daca sa zic ca e focos, e mai degraba timid [:-)))] acu' sa vaz cat de repede se prinde. Mai inainte parea ca da, da' acum nu mai da niciun semn...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, tu vorbesti serios ca il vrei pe Trump presedinte? I-ai da pe mana o putere armata, economica, politica unui om care a demonstrat deja ca este rasist, xenogob, homofob si in general nu arata prea multa diplomatie?

sanse are  f multe e lupta f strinsa...si cint te gindesti ca nimici nu ii dadea nici o sansa.

 

si nu e asa cum il fac unele posturi de  tv sau pe net...

daca ar fi fost asa nebun nu ar avea toti copiii pe langa el,si mai ales asa copii educati.

 e destept, perseverant,stie ce inseamna munca, nu e polititcian pervers care o da dupa gard...e un om dintr-o bucata si gata.

nu ar fi avut atitea companii si lucratori pe mina daca ar fi fost un nebun....eu chiar cred ca in toata grandomania care o are si o recunosc...iubeste tara asta si vrea sa faca ceva bun pt ea...si in el am mai multa incredere decit in ea....de fapt in ea am "0"

 

nu e de loc rasist, si nici xeno homofob...daca ar fi asa nu l-ar mai sustine atitea femei pe langa el. pana si chestia cu avorturile a fost rasucita...desi prolife sunt f multi nu numai el 

sau cu immigrantii din siria, si musulmanii...acum multi ii dau dreptate...

 

madam, a lasat ambasadorul ala si cu alti lucratori  sa moara pur si simplu a mers la culcare...si acum zice ca ce diferenta mai face? pai pt familiile lor face ...si inca cum diferenta.

contractual cu iran e jale...toti spun ca le-a dat mana libera sa faca bombe, in Libya si-a bagat coada...in Nigeria(parca)unde sunt fetele rapite de 2 ani...la fel..nn-a facut nimic si mai zice ca ii pasa de femei.

 

aici, cu asigurarea medicala obligatory...e lumea revoltata pana'n cer...sau cu noul proiect de scolarizare...de care nici profesorii nu ii poate da de cap.

 de emailuri e prea evident...a fost neglijenta. pai la oricine la service neglijenta se plateste ...te da afara...pe ea o pune presedinte?

 no way!

nu face altceva decit sa continue admin lui Obama inca 4 ani...ani care vor influenta ani si ani...nu numai 4...America, viitorul copiilor noastrii si chair si al vostru de pe alte continente.

 

e incapabila sa fie presedinte, nu are lumea incredere in ea...nu face tratate bune pt america...si treb bagata la inchisoare...asta spune majoritatea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza din Zalau! Am ajuns aseara cu bine. Am vizitat si centrul vechi din Banska Bystrica, foarte frumos. Drumul relativ ok peste tot, mici exceptii in Polonia, cu scuturături. Mici de cateva zeci de km. :)

 

Rall mersi fain, am sa citesc pe site-ul lor. E apa incalzita sau rece?

 

Kari excepționale pirogile, dar nu stiu daca as face acasă...nu am reteta :).

 

Silvi am ajuns la carte si harta, inca o data multumesc mult de tot.

 

Va salut cu drag, ma Iertați ca nu scriu mai multe dar ne grăbim spre SM sa ne rezolvam probleme administrative, ca avem destule si timp foarte putin...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coffee anyone? [cit]

 

Eu mi-am facut un 3 in 1. Adica 3 espresso intr-o ceasca! [:D] 

 

M-am trezit la 5.30.  [|)]  Era prea cald in casa, am deschis geamurile si desi a intrat aer fresh si racoros de afara nu am mai putut adormi. Imi beau cafeaua in liniste pana se trezesc piscotii mei. Doarme si patul sub ei, nu au o treaba. Eu deja m-am obisnuit sa dorm doar cateva ore pe noapte. Cu 6 ore de le-am prins noaptea asta e boierie curata.  [hot]

 

Tare tare greu merge forumul asta, se tot blocheaza si tot arata ca si cum s-ar refreshui pagina singura. Numai pe forum e asa, alte pagini de net nu au nimic, merg super ok. Asa patisem si la mama deunazi in Ro pe laptopul ei, deci nu e de la mine.  [8D]

 

S-a mai racorit afara si e asa de bine. Cat urasc eu caldura asta nebuna si de asta am avut parte. Nick e stors de puteri dupa 5 zile de canicula. Aseara de la job a venit cu metroul, sauna curata! A lasat bicla la munca ca plecase pe bicla dimineata dar a spus sa revina cu metroul s-o lase acolo ca e in siguranta in parcarea lor la minister si acasa nu prea e loc si sa nu o incurce pe vecina ca o sa vina la udat florile cat suntem plecati. 

 

Super enervant forumul asta, abia scriu!! Mai pateste cineva asa?  [parasuta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...