Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Salutari de pe terasa, de la o bere nemteasca  [berica]

e tare fain, pt ca e umbra...plus ca adie vantul...in stanga si dreapta avem cate 5 tuia...daca aveam sezlong, puteam sa dorm.

Ai mei mai trebuie sa planteze in toamna 4 pomi in spatele casei (vor un cires, un visin, un cais si un prun)...in fata vor sa faca ronduri cu flori...dar la anul...aleea e gata, gazonul insa nu a iesit peste tot...dar il repara tata la primavara...eu as vrea sa facem si piscina in spatele casei; loc avem destul...

 

Am fost la notar, sa faca tata procura pt cei care se ocupa de inmatriculare..am stabilit sa vina pe 1 august, pana atunci avem numerele si asigurarea din Elvetia valabile...in 6-7 zile va primi numerele noi.

 

Ieri am fost spontan pana la Peles  [pk] ne-am hotarat la ora 10, la 11 am plecat...am facut 2 ore pana acolo...am mancat ceva, am vazut castelul, apoi am revenit acasa...pe seara ne-am vazut cu cumnatul lui fratelo si sotia lui la Beraria H  [:)] o sa ajung acasa mai obosita decat am plecat.

 

Azi mergem la o prietena de-a mea, in Baneasa...maine la Divertiland...ala din Militari, da?  [ph34r] noi vrem sa ajungem acolo devreme, ocupam locuri si pentru restul pinguinilor  [pk]

 

Spre casa o luam sambata spre duminica, la 3am...avem 1400 km pana in Polonia...2 zile acolo, o zi in Germania...pirochi a mancat si Marco anul trecut, seamana cu ravioli.

 

O zi faina va doresc !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

morgen

 

 

am crezut ca va dau desteptarea azi dimineata, dar merge forumul asta in ritm de ...... valeu valeu, pana se incarca o pagina am facut dus. 

 

 

sanatate bolnaviorilor. roxana  [il]

 

 

vacanta frumoasa celor ce deja se afla in ea, si distractie maxima celor ce muncesc.  [:)]

 

viviana,  [fal] sa fiti voi sanatoase. e plina lumea de invidiosi si oameni care nu au alte ocupatii decat sa supravegheze vietile altora. 

 

 

din cauza de luna plina am dormit din trei in unu, adika trei ore treaza, o ora somn. de maine demarez operatiunea curatenia, barbatul mi-a promis ca va starge geamurile. sambata dimineata plecam intr-o minivacanta, noi doi. iar de saptamana viitoare ne intregim familia si ne apucam de petreceri non-stop.  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Roxana, sanatate multa fetei tale! Poate nu e nimic grav si trece cu un pic de regim

 

Kari, relaxare placuta in doi! Cred ca de-abia iti astepti copiii acasa [flo2]

 

Mihaela, bun venit in Ro!

 

Mianna ...cum e cu folkistul? Inca e rece la mare? Mai bate vantul tare?

 

Mariana.. e bine ca e concediu. Chiar daca nu plecati in vacanta, va relaxati [flo2]

 

Strumphi, Rall, Ioana, Silvi, Viviana [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

 

Ella, vorbim in primavara de pomi. Daca parintii tai nu au pe cineva de la care sa cumpere si sa stie ce cumpara, vorbesc eu cu nenea de la care am luat pomii, zmeurii si murii. Sunt foarte multumita de soi. Distractie placuta in continuare!

Noi nu venim in Divertiland. Maine ne ducem la liceu pentru inscriere, iar sambata dimineata o tulim la Sulina. Gata, am aranjat tot [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, distractie placuta in continuare! Incurcate-au fost caile de punere in legalitate a masinii...eu una renuntam din start. [alcool]

 

Vivi, am omis sa-ti felicit cavalerul [flo2]! Felicitari pentru notele obtinute cat si pentru repartitie! Mult succes! De-abia astept sa lenevesc dimineata pana la 09:00 [:)]...mai tarziu nu pot...am multe guri de hranit.

 

Kari, [flo2]! Minivacanta... [il] Relaxare placuta si sa inceapa party-urile... [disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, am o prietena pe fb care prefera vacantele in natura. Mi-am adus aminte ca mi-a povestit de cat de mult i-a placut aici (iti trimit linkul paginii de fb). E vorba de o familie care se ocupa, cu o casa destul de izolata, cu cai pe care ii poate calari Silvia, cu mancare facuta afara, la ceaun. Daca intri pe link o sa-ti dai singura seama despre ce e vorba. Ma gandeam ca si o zi si tot ar fi placut.

https://www.facebook.com/nedeeavalceana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna! Roxana, sanatate multa fetei tale! Poate nu e nimic grav si trece cu un pic de regim Kari, relaxare placuta in doi! Cred ca de-abia iti astepti copiii acasa [flo2] Mihaela, bun venit in Ro! Mianna ...cum e cu folkistul? Inca e rece la mare? Mai bate vantul tare? Mariana.. e bine ca e concediu. Chiar daca nu plecati in vacanta, va relaxati [flo2] Strumphi, Rall, Ioana, Silvi, Viviana [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] Ella, vorbim in primavara de pomi. Daca parintii tai nu au pe cineva de la care sa cumpere si sa stie ce cumpara, vorbesc eu cu nenea de la care am luat pomii, zmeurii si murii. Sunt foarte multumita de soi. Distractie placuta in continuare! Noi nu venim in Divertiland. Maine ne ducem la liceu pentru inscriere, iar sambata dimineata o tulim la Sulina. Gata, am aranjat tot [pk]

 

Cu ce mergi la Sulina. Daca cu pasagerul sa fii macar cu o ora mai devreme altfel stai in picioare; sau pe jos, 4 ore.

Oricum,  vacanta frumoasa!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...