Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Am ajuns in SM, am fost sa ne depunem actele pt buletine, dar dupa ce am facut copii si am platit taxele, mi-au spus ca nu imi pot face buletinul...ca al sotului e expirat si nu poate semna ca ma ia in spațiul lui...sa isi faca el primul si apoi eu...dar dureaza 14 zile așa ca eu nu mai apuc. In plus, a trebuit sa declaram copiii minori sub 14 ani, deci Silvia e acum înregistrată la ei, sa ne poată amenda probabil ca nu isi va face buletin...pe Ovi l-au amendat ca era expirat din 2014, noi de atunci n-am mai fost in Ro. Stau si ma gandesc daca la anul are rost sa ma complic, știți cumva daca putem vinde ce avem daca eu nu am buletin??? Trebuie sa ne grăbim oricum, avem MAX 10 ani...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca auziti la stiri de una dormind in parcarea magazinului sa stiti ca eu sunt [:D]. Dupa inot si o tura de joaca au adormit mandrele in masina in drum spre casa. Oricum trebuia sa ma opresc sa cumpar una-alta dar parca ma simteam si eu obosita. Asa ca am tras in parcare si am motait si eu vreo juma de ora si buna a fost!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mama sta in Zalau. M-ar putea lua matusa lui ovi dar cum vine asta, al meu are apartamentul alor lui moștenit, are certificat de Moștenitor, el va locui acolo si eu la altii?

 

Nu cred că contează așa mult. Cred că din două variante,  eu as alege să am buletin pe alta adresă, decât să plec din țară fără ... Cine știe ce se poate întâmpla până ajungi tu iar în Ro...

 

Cu placere, sper să-ți folosească  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar pe nevasta ai vazut-o? O moaca de Barbie castigata la ruleta ruseasca, a copiat discursul lui Michelle Obama [:-)))] Si ce diferenta intre ele..

 

Eu chiar nu inteleg cum s-a putut intampla. Adica chiar au lasat-o pe ea sa isi copie discursul de pe net? Sau i-a facut o gluma extrem de proasta angajatu' care trebuia sa i-l scrie?

 

https://www.theguardian.com/us-news/video/2016/jul/19/compare-melania-trumps-speech-with-michelle-obamas-2008-address-video

asta cu discursul e nimic...iar media (platita) a amplificat. scriitoarea care a ajutat-o sa scrie si-a recunoscut vina si aa spus ce s-a intimplat.

 

despre chestia asta marunta s-a vorbit 3 zile iar despre emailurile, miniciunile  lui madam...s-au acoperit f frumos.

cum mai zicea cineva parca Ioana, ca madam e raul cel mai mic...nu , nu e asa...absolut de loc...a facut f mult rau tarii si lumii...nu I se mai poate acorda nici o sansa. lumea o vrea la puscarie. sunt o familie de mincinosi pe fatza...si ea si barbate-su...care nu ar treb sa fie in libertate...cu atit mai mutl sa candideze.

 

sotia lui trump nu conteaza ca arata ca o Barbie ( doar e fosta model...cum e daca nu ma insel si sotia presed frantei...sau care e...)s au ca au casa poletita cu aur,...conteaza ca , asa cum a spus si fiu-so aseara..."trump nu are nevoie de acest job, o face pt tara." e convins ca poate face ceva bun , si poate face o diferenta in lume.

 

trump si familia nu sutn politicieni /avocati stilati si unsi cu toate alifiile cum sunt clintonii sau actualul preshedinte si nevasta lui...

 

 

ce frumos a vorbit si aseara fiul cel mic...

 

cum spunea vice presedintele..."you can't fake the kids"...sa vezi o familie asa unita, acesti copii f bine crescuti, sustinindu-si tatal, vazind admirratia care o are pt el...sincer e ceva deosebit.

 

iar de vicepresedinte , nu mai spun. e un om exceptional...very good choice.

e crestin, un tip cu capul pe umeri , f admirat. a spus ca se va ruga la Dumnezeu sa ia decizii bune, e pro life, are sotia invatatoare si fiu-sa marine... ce sa mai un om demn de admirat care balanteaza f bine pe trump.

 

abia astept deseara sa-l aud pe trump.

edit.

 acum ascult discursul laurei Ingraham (I-am citit una din carti in urma cu citeva sapt.) e fantastica! mai ales cand se adreseaza presei mincinoase expusa de trump.

pur si simplu admir patriotismul americanilor parca  le curge in vene in loc de singe...

 

15 min, pt cine intelege  si vrea sa o asculte.

https://video.search.yahoo.com/yhs/search;_ylt=A86.J5Gx.JBXfH0An0UPxQt.;_ylu=X3oDMTByNWU4cGh1BGNvbG8DZ3ExBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzYw--?p=Laura+Ingraham+Listen+Convention+S%5Bpeach&fr=yhs-arh-001&hspart=arh&hsimp=yhs-001#id=1&vid=ab54b02d634003950530cae4c226cd07&action=view

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama sta in Zalau. M-ar putea lua matusa lui ovi dar cum vine asta, al meu are apartamentul alor lui moștenit, are certificat de Moștenitor, el va locui acolo si eu la altii? 

Miha, nu cred ca conteaza. Important este sa va rezolvati treaba cu buletinul. Apoi schimbati daca vreti, nu-i bai.

Eu si cu CCS avem adresele oficiale diferite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns in SM, am fost sa ne depunem actele pt buletine, dar dupa ce am facut copii si am platit taxele, mi-au spus ca nu imi pot face buletinul...ca al sotului e expirat si nu poate semna ca ma ia in spațiul lui...sa isi faca el primul si apoi eu...dar dureaza 14 zile așa ca eu nu mai apuc. In plus, a trebuit sa declaram copiii minori sub 14 ani, deci Silvia e acum înregistrată la ei, sa ne poată amenda probabil ca nu isi va face buletin...pe Ovi l-au amendat ca era expirat din 2014, noi de atunci n-am mai fost in Ro. Stau si ma gandesc daca la anul are rost sa ma complic, știți cumva daca putem vinde ce avem daca eu nu am buletin??? Trebuie sa ne grăbim oricum, avem MAX 10 ani...

[:D] initial am citit ca mai intai ati facut copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...