Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aha...intelesesem ca doar CCS are o problema...acum mi se pare o parere unitara [:)]

Ah, nu, suntem in ceata din motive diferite.

 

Eu o sustin. Mi se pare extraordinar sa poti face ce doresti. Ei i-a placut intotdeauna geografia si tot ce a decurs de aici. Si apoi daca nu merge, nu-ti mai place poti oricand sa schimbi de drum.

 

Ceilalti din familie se bucura ca a intrat la facultate, dar nu asa mult pentru facultate.

Se simte dezamagire in tonul si vocea lor. A simtit si Silvi si m-a intrebat de ce?

Sunt in ceata pentru ca si eu la randul meu am simtit dezamagirea soacrei, a mamei si a sora-mii. Si mai bine nu le spuneam.

 

Au cam uitat sa se bucure de bucuria altuia. O foarfeca mare si taie aripi in loc sa sufle in ele.

 

Si asta ma necajeste tare.

Nu ca mi-ar pasa de parerea lor. Dar asa ca chestie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine.

 

Viviana, cel mai important e că ei îi place. Probabil o parte din reacțiile apropiaților sunt așa pentru că nu știu exact cu ce se mănâncă cartografia asta :). De muncă va fi pentru că avem suprafețe mari pentru care nu există măsurători cadastrale. Pe lângă toate aplicațiile adiacente (militare, agricole etc.)

 

Referitor la informațiile despre Erasmus+, pot vorbi cu Alexandra să o pun în legătură cu Silvia, dacă și Silvia vrea. Alex e plecată acum în Polonia pe proiectul Many Languages of Journalism. Știu că a depus o aplicație pentru proiectul ăsta și a fost selectată. La multe proiecte contează și activitățile extra / de voluntariat pe care le faci.

 

Revin mai târziu, mă cheamă trupa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Silviei! Mult succes in continuare. Important este sa ii placa ei pe ce drum merge. 

Suna interesant ce va studia. Nu stiu care e diferenta fata de cadastru de la o universitate de constructii dar cred ca a facut o alegere buna. Chiar si in oil&gas e posibil sa lucreze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, ma bucur ca te/am putut ajuta. [pup]

 

Ce ai scris tu imi aminteste de o colega de liceu. A facut medicina la Cluj. parintii: de ce Cluj si nu Bucuresti? A prins o bursa sau stagiu ceva in Germania. parintii: aoleu, greu cu limba, da' de ce nu undeva mai aproape, mai usor? Dupa stagiu in Germ a decis sa se faca ORL-ista. parintii: da de ce nu cardiolog? Ca ei au probleme cu inima si tare bine ar fi fost sa fie ea cardioloaga, plus ca altfel suna sa fii dr de inima fata de dr de gat.... [smulgpar]

 

Revenind la harțile noastre [:D], replica mea ca mama a Silviei ar fi: Silvia a intrat la Universitate la Geografie- Sectia Cartografie unde isi doreste si suntem foarte mandri de ea. Spus cu aplomb ca sa nu se mai ridice sprancene decat asa [flirty] [flirty].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...