Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

nici sotul meu nu e bine, nu e bine de loc...de ieri iar e ametit si cu vederea un pic incetzosata.

dimineta era ok...mai tirziu si mai ales dupa ce a venit acasa a inceput sa-i fie mai rau. miine are consultatie prin telefon cu doctorul...cred ca o sa-l trimita la alte teste.

 

ce nu pot sa intleg e faptul ca nu vrea sa schimbe nimic la programul lui...sau poate, nu poate?

dar nu face mai de loc miscare, exceptie o data pe saptamana cind merge la piscine sau cind era mai racoare mergea la o plimbare.

 

pur si simplu nu vrea in ultimul timp sa faca miscare si daca ii spun devin "the enemy"...nu mai inteleg si nu stiu cum sa-l ajut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

astazi eu cu will mergem la un water park.

sincer nu am fost niciodata si sunt un pic ingrijorata ca nu voi putea sta cu ochii pe el...daca se accidenteaza, daca il fura cineva.

 

mergem cu un grup mare de la biserica, vor fi multi copii, eu voi fi supraveghetoare.

 

habar nu am cum se organizeaza, eu ma tem ca nu pot sta cu ochii pe al meu ...dar mai ales cum vom avea grija de toti copii.

 

plus ca e park de apa public, f aglomera si va fi seara(4-10)...am sincer, emotzii.

excursia asta se face annual , nu au pierdut niciodata nici un copil...

 

eu pe ride-uri nu ma dau...cum am grija de el?

 

voi cum aveti grija de copii la waterpark?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, am ajuns acum cu copilul mic de la TgJiu.

E bronzata, belita toata pe picioare, a cazut, s-a urcat prin copaci...nu vreti sa stiti cum arata. E o lume frumoasa acolo, mai ales pentru varsta ei.

Astazi am aflat ca Tea a intrat la ambele facultati, Universitate si SNSPA, la Publicitate. Am stat cu emotii, examenele au fost dificile, cel putin pentru ea, notele finale nu-s chiar grozave. Asa ca va plati taxa, n-a prins locurile la buget. Asta e...

O sa se hotarasca la una din ele, probabil ca la Universitate. Dar e problema ei.

 

Mai tii minte cand dadeam si noi la facultate si ne multumeam doar sa fim ultimii deasupra liniei?

Asa si cu ei. Trebuie sa fim mandri indiferent de nota cu care au intrat.

Nota aia (notele in general) sunt mai mult pentru orgoliul nostru de parinti. Ei sunt atat de fericiti si nici nu le pasa!

 

Taxele is destul de mici. Se invart undeva la 3000 lei/an.

 

Eu sunt tare mandra de Silvi pentru ca a avut taria si curajul sa mearga pe calea dorita de ea.

 

Asa si cu Tea.

 

Chiar daca ne-au scos peri albi, ne-au transformat in insomniaci si ne-au pus noduri in gat.

 

Silvi a intrat la taxa si la Business administration de la Universitate si  la sectia de la ASE. Dar pur si simplu a ales cartografia.

La cartografie e la buget, insa asta o va obliga sa aiba note bune - daca nu, va trece la taxa.

Si e valabbila si reciproca: daca ai note peste 9 (sau peste 8, 8.50 depinde de fac.) poti trece la buget.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, teoretic sunt multi supraveghetori la waterpark...la varsta lui will chiar nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. Nu stiu cum e parcul ala, dar nu vad cum ai putea sa ai grija de el, sa stai cu ochii pe el. Noi cand mergem la asa ceva, in timpul celor cateva ore cat stam ne intalnim destul de rar cu copiii...adica merg pe unde vor. Unde n-au voie (e vorba de Ana) supraveghetorii nu le lasa.

Pana la urma, sotul tau are un diagnostic cat de cat? Ceva recomandari, pana termina investigatiile complet?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, vertijul, ametelile astea sunt tare invalidante.

Intr-adevar inotul, kinetoterapia, mai ales, imbunatatesc mult, mult starea - dar astea nu se pot face atunci cand esti in criza. Eviti inconstient orice miscare care iti dubleaza senzatiile.

 

Ce diagnostic i-au pus de fapt?

Ce medicamente i-au dat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, nu se rapesc asa usor copiii. Daca totusi vrei, invata-l niste smecherii: in primul rand sa nu intre in conversatie cu adulti dubiosi care 'au nevoie de ajutor', gen mi-am pierdut fetita/ catelul/ prosopul ma ajuti sa o gasesc? Sau cu adulti care vor sa se joace cu el: de-a ascunselea, sau sa il invete sa inoate. Daca te temi a va fi luat cu japca, mai greu la 11 ani, dar na, sa tipe foarte specific: cine esti? Nu te cunosc!! Vreau la mama! Esti strain! Ca sa le fie clar privitorilor ca nu e un copil care face tantrums ci chiar e ceva fishy. Si daca se pierde de tine sa te strige Michelle, nu mama, ca mama sunt 30-40 acolo. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca mergeti cu grup mai mare, inainte sa intrati ii incolonezi si le dai numere de la 1 la cati sunt. Fiecare trebuie sa isi stie numarul si cine era langa el (numele! Nu numarul [:)] Gen am numarul 7 si stau intre Gigel si Titel). La final cand plecati ii incolonezi la loc si ii pui sa isi zica numerele si daca cineva lipseste, cei de langa el ar trebui (2 pers) sa stie cine era/ in exemplul meu: Gigel si Titel stiu ca Ioana era la stanga/ dreapta lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...