Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Nu-s probleme notele. Doar ca ne-au tinut in joc de glezne. Pe noi, nu pe ea. Bineinteles ca nu conteaza la absolut nimic.

Nici taxa nu-i foarte mare. Cata vreme am job, o pot plati. Poate trece la fara taxa cu orice medie, trebuie doar sa fie in primii 22. Atatea locuri sunt fara taxa si primii 22 nu platesc. Daca s-o putea, e ok. Daca nu...noi sa fim sanatosi.

In sinea mea am avut incredere ca intra la una din ele. Asta dupa examene. Am fost mult mai increzator ca la BAC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tot Michelle

 

 

Daca faci chestiile astea ca un joc ar trebui sa fie destul de cooperanti. Daca sunt multi tare - peste 15, ii imparti in echipe de cate 10, si fiecare raporteaza la o mama- aici trebe sa ai si cooperarea mamelor. Si vor fi grupa Michelle's scouts, Diane's sharks, Alice's Fishers etc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult pt sfaturi (sot si parc)

sotul nu are inca diagnostic, I-a dat niste pastille el a zis ca sutn de somn, pe perescriptie scrie de ameteli...e ceva ca un fel de diazepam.

ii merg doarme noaptea...dar stim ca nu e ceea ce trebuie...si nu-l ajuta la ametzeli.

 

nu stiu ce sa mai zic...si cum sa inteleg situatia...cum e sa fii asa ametzit de ap. nici macar bauta n-am fost sa stiu cum e.

idea e ca , nu va puta continua asa...si sper sa se gaseasca un remediu sau cel putin un diagnostic.

 

sigur e nevoie de mai multe teste...sutn curioasa ce va spuen dr. joi la telefon.

 

 

de parc...inca nus tiu caum va fi organizarea si citi copii vor fii. in general bierica e f organizata, de asta m-am pus supraveghetoare, stiind ca vor venii cu idicatii.

 

deci la water park nu se pot accidenta?

el stie sa innoate...mi-e frica doar sa nu se impinga unii pe altii, sa cada de pe acolo, Doamne fereste. mi se face rau cand ma uit la poze. nu vreau ca friica mea sa ii altereze aceste experiente...si chair vreau sa aiba un pic de fun in vara asta...care ne-a fost data peste cap de vreme si de boala sotului.

de furat, cred ca nu-l mai poate fura cineva...dar e multa, multa lume...si la cite se intimpla ...parca nu mai e safe nicaieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se numeste lorazepam generic pt Ativan...for short term dizziness.

 

nu gasesc prescriptia sa vad substanta active....decit daca googalesc.

La noi in romania Lorazepamul se da pentru anxietate si nevroze.  Cred ca la voi la fel.

Banuiesc ca dr. negasind o cauza obiectiva pentru ameteli a ajuns la concluzia ca are tulburari somatice (adica simptome inexplicabile) datorate anxietatii.

 

Are facute radiografii de coloana cervicala? Are rectitudine de coloana? Are ciocuri pe coloana?

Are facut doppler transcranian pentru a vedea daca arterele cerebrale sunt in regula?

A facut teste de ureche interna? Are toti otolitii la locul lor?

L-au cautat de insuficienta vertebrobazilara?

 

Cam astea au fost testele pe care le-am facut eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

 

Am ajuns cu bine, despachetat, spalat rufe, facut ordine...dupa am mancat si acum ma pregatesc de culcare...ca maine la 7 ma trezesc  [zirea] am asa un chef de munca...norocul meu ca sunt doar 2 zile....apoi vine weekend lung..iar dupa e liniste, pt ca lumea e in vacanta...

 

Fleur si Michelle, sanatate multa sotilor din dotare.

 

Michelle, eu cu Marcia avem o parola...asta in caz ca zice cineva ca a fost trimis de mama sau tata.

 

Ioana, tare ciudat ca si in Romania eram trezi la 6-6.30...desi trebuia sa ne trezim dupa 8-9...varsta  [:D]

 

Rufus, felicitari copilei  [flo2] si studentie frumoasa.

 

Ma retrag acum  [nani] in weekend scriu mai mult despre cum a fost in vacanta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m,-am dus la rec lui medical si diagnosticul so far e:
-ADJUSTMENT DISORDER W MIXED ANXIETY AND DEPRESSED MOOD

 

la ct scan I-a iesit (nu inteleg in detaliu ce inseamna..decit ca bottom line e ok):

Axial images of the head and brain were obtained
without the administration of IV contrast.
 
CTDI: 51.11 mGy
DLP: 932.86 mGy-cm
 
** FINDINGS **:
The ventricles and sulci appear proportionate.  No acute
intraparenchymal or extra-axial hemorrhage is seen.  There is no
mass effect or shift of midline structures.  The brainstem and
cerebellum appear normal.  No extra-axial fluid collections are
visualized.
 
** IMPRESSION **:
Normal CT of the head.  No hemorrhage.

 

si inca unul (diagnostic pus de dr nou)  de care nu stiam :
HYPERLIPIDEMIA (HIGH BLOOD FATS)...si nu stiu de unde si cum a fost pus...oare de la testul de  cholesterol, de anul trecut,din nov. cand I-a iesit Cholesterol 240 mg/dL <=239 mg/dL

...era oricum la limita si asa e de 15 ani. nu creste...nu scade.

 

rstul analizelor I-au iesit toate  bune.

 

am fost atunci f suparata pe dr. ca in loc sa ii spuna ca la virsta lui sa aiba grija I-a zis"blame your parents  for high cholesterol...e genetic"

de-aia am si schimbat dr...

 

in rest nu I-a facut absolut nici un test.

in urma cu 10 ani cind a avut problem mari cu coloana ...a afacut radiografii si alte teste...dar si-a mai revenit nu mai e ca atunci...si atunci nu avea ameteli si depresii.

 

iar chestia asta cu depresia...zau...daca o inteleg...omul asta sincer va spun, cu mana pe inima, nu are de ce (motive reale) sa fie depress. cred ca e mai mult o imbalatza chimica.

 

I-am luat mai mereu si tensiunea e  ok...pulsul e cam scazut 70..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...