Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

La noi in romania Lorazepamul se da pentru anxietate si nevroze.  Cred ca la voi la fel.

Banuiesc ca dr. negasind o cauza obiectiva pentru ameteli a ajuns la concluzia ca are tulburari somatice (adica simptome inexplicabile) datorate anxietatii.

 

Are facute radiografii de coloana cervicala? Are rectitudine de coloana? Are ciocuri pe coloana?

Are facut doppler transcranian pentru a vedea daca arterele cerebrale sunt in regula?

A facut teste de ureche interna? Are toti otolitii la locul lor?

L-au cautat de insuficienta vertebrobazilara?

 

Cam astea au fost testele pe care le-am facut eu.

 

tu stii termenii astia in engleza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara și de la mine.

 

Sunt alergată rău, azi am mâncat ceva ce nu mi-a picat bine și mi-a fost rău toată ziua.

 

Ioana, sper că ești mai bine.

 

Michelle, știu că la voi e mai greu cu testele, dar trebuie să insistați să îi găsească cauza amețelilor. E tare aiurea să ai așa ceva în fiecare zi .

 

Am ceva probleme cu pisicii, am pus subiect separat la animăluțe.

 

Cu al meu m-am ciondănit că zice că prea le suflu în fund pisicuțelor (e adevărat că îmi ia o grămadă de timp hrănitul, curățatul etc.). Dar sunt așa de mici, nici nu știu să mănânce ca lumea... Of.

 

Cu pisioiul mare am tras o sperietură mare, am crezut că moare (am scris acum câteva zile). Acum e bine, și-a revenit. În plus, când eram cu el la veterinar și al meu vorbea cu medicul după ce i-a făcut tratamentul, eu îl mângâiam și el a sărit la mine, m-a mușcat și și-a băgat ghearele în brațul meu. Am avut prezența de spirit și n-am tras mâna, că îmi sfâșia pielea (avea o gheară băgată pe sub derm, de abia a scos-o al meu). Drept urmare am venit de la veterinar cu mine la volan și accidentată, că mi-a fost teamă să-l țin în brațe.

 

Mă duc să mă spăl și să mă prăbușesc în pat.

 

Seară frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii stiu o pot intreba pe sora mea.

te rog. poate reusesti sa-mi spui si sa stiu ce sa-i mai sugerez dr.. ...si pe aici e cu sugeratul si insistente pt teste...

 

cel putin asa era cu dr din inainte a treb eu sa insist pt cholesterol, pt teste...ca dca era dupa el...era doar hi si bye...

 

multumesc pt pagina de la mayo ...cateva simptome le gasesc si la el...nu mai am cuvinte....depresie ?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am ajuns acasa,  l au externat sa zic asa, desi nu a fost internat  a stat la urgente pt monitorizare si tratament de aseara pana azi la 3. Se simte bine acum... Scan nu i au mai facut si e ingrijorat de asta. Oricum, maine are programare la clinica, la doctorita care l a vazut la urgente. Sa vedem ce i zice acolo, daca i mai da tratament. Din spital a iesit fara nici in fel de tratament pt acasa, doar i s au recomandat bai de sezut pt drenarea abcesului ( asta a avut).

 

Michelle, noi nu avem rude aici, cu exceptia fratelui barbatului, dar ei nu si vorbesc decat poate odata pe an. As apela la el doar in extremis. Nu a fost cazul. Spitalul e aproape de noi, 15 min cu madina, copilul eziua la gradinita pana la 5, il pot tine acolo pana la 6 daca am nevoie. Am o prietena vecina pe care ma pot baza si atat. Stii si tu cum este...

 

Tot Michelle, sanatate sotului

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...