Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna

 

Ce bine e sa dormi in patul tau  [pk] am dormit bustean, dimineata la 5 eram treaza...dar am stat in pat pana la 7.

Mi-a fost dor de masina mea si de circulatia de aici...acum e liniste pe strada, in 20 de minute am fost la birou...de obicei fac 40-50.

Am rezolvat in mare parte ce era de rezolvat, restul am lasat pt zilele urmatoare.

 

Azi e ziua lui tata-buni, a implinit 67 de ani...ai mei sunt plecati cu Marcia la crasma din sat, sa sarbatoreasca...sunt tare curioasa cum a fost.

 

Al meu are mancarici, asa ca in curand plecam in vizita...mi-am facut o cafea, simt ca ma ia somnul.

 

Motanul a aparut dimineata de la boxa...a stat la mangaiat si alintat...cand am venit de la job, a aparut de pe pajiste...acum se alinta in gradina  [bat] asa face cateva zile cand revenim din vacanta...sper sa nu aduca vreun soarece.

 

Marcia a reusit sa blocheze contul ei de la apple..a vrut sa cumpere ceva si i-au cerut raspunsurile la intrebarile de siguranta...pe care nu le mai stia...contul l-am deblocat (am schimbat parola), dar nu puteam sa schimb intrebarile...asa ca am intrat azi la suport la ei si m-au sunat (poti alege o data si ora si esti sunat)...ft draguta tipa, pana la urma am rezolvat si am setat raspunsurile noi...si asa a reusit mandra sa isi cumpere ce vroia...aseara a plans de nervi, mi-a parut rau pt ea, dar nu aveam cum sa o ajut.

 

O seara frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tatalui Ellei, sa fie sanatos!

 

Noi ne revenim usor la normal, barbatul ia antibiotic...mai greu ca nu are voie alcool 10 zile, nici macar bere...

 

Incercam sa ne bucuram de vara, cata a mai ramas. Ieri am fost in parcul nostru preferat, unde o statie mare de radio locala a sponsorizat...dinner and a movie. Adica mancare, popcorn si cola gratis si un film, mii de oameni pe iarba, pe sezlonguri.  Eric s a distrat, am vazut Kung Fu panda 3. Barbatul a venit pe jos, trebuie sa faca miscare zilnic. La intoarcere am plecat mai devreme, altfel am fi asteptat o ora doar sa iesim din parcare. A fost fain.

 

Azi am facut, singura, o tura de shopping, mi a prins bine desi mi a usurat portofelul. Mi am luat 3 bluze, articolele de vara sunt la reducere, iar baiatului niste adidasi usori.

 

Acum zac in pat si astept sa fiarba porumbul...

 

Ioana, gata cu racelile? Tu si Patri.

 

Mianna, ma uimeste si ma incanta cum esti tu in vacanta si in the office in acelasi timp.

 

Viviana, am citit de prietena ta...da, unii au monopolul problemelor si suferintelor, si empatie zero fata de problemele altora. Nu ceda santajului sentimental, eu as pastra distanta.

 

Felicitari studentei Tea! Cu taxa, fara taxa, conteaza doar pentru parinti.

 

Rufus, mersi pentru sfaturile despre tratamentul hemoroizilir, sa vedem daca exista si aici. In unele domenii medicale, Canada e in urma Europei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri la waterpark am venit pe la 10;30 obositi frinti.

drumul pana acolo a luat aproape 45 min, fiind la ora de traffic.

in bus-uri la 100'afara, nu au a/c...ceea ce nu mi-am imaginat. desigur faptul ca merg pe fwy si nu sunt centuri...sau stau ca sardinele e alta treaba.

 

au fost 66 de copii si cu 10 adulti. ne-am facut baza intr-un colt...si apoi le-am dat drumul in park cu mentiunea sa vina la ora 9 innapoi. unii mai veneau, mai stateau cu noi...altii nu .

liniile pt mancare sunt groaznice.

 

William a avut in grija sa vina cam la 30 min. sa-l vad la ochi....ceea ce asa a si facut...si mi-a placut.

s-a imprrietenit cu un baiat , care nu-l cunostea, dar aveau aceleasi preferinte...si fricosul meu de copil...care zice ca ii e frica de hights...s-a dat in toate ride-urile...absolut toate. cu barci, Colace..in tuneluri...toate.

 

eu m-am "dat " cu colacul pe un riu...am luat si un alt copil cu mine-un prieten de-al lui will , care e fricos de rideuri...am fost impreuna si in valuri...mai peste tot. maica-sa era cu noi...dar avea recent mina scoasa din gips(si-a rupt-o pe un hoover board).

 

anyway...tripul a fost un success...la plecare ieseau la numar mai multi copii ...si am realizat ca o fata venise in masina cu maica-sa si a plecat in bus cu noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Michelle, de unde te temeai sa nu pierdeti vreun copil, ati iesit cu un copil in plus! [:-)))] Sa va fie de bine distractia!

 

Mie nu mi plac si nu ma tenteaza waterpark urile si manejurile, cand va fi baiatul mai mare l oi duce dar nu ma dau eu in asa ceva.

 

Ma uit la serialul Borgia, pe netflix, foarte interesant. Inainte de asta am vazut " dintr o suflare" adica in 2 nopti, Vikings sezonul 4. Urmatorul sezon apare abia in 2017  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns in botosani, dupa ce am vizitat Sucevița, Voronet, mănăstirea Humorului si Putna. Un periplu printre perlele Bucovinei. E superba Bucovina, as povesti multe. 

 

Ma rezum sa va spun ca am mancat ciorba rădăuțeană, Tochitura cu mămăliguța si ca au fost foarte bune, e pt prima data cand mananc așa ceva. Si ca am vazut tocinei pe lista de meniu dar cu rusine va spun ca imi amintesc de discuție, adica s-a vorbit de tocinei...dar am uitat complet ce sunt. Deci: ce sunt tocineii???? :))

 

Am gasit o matusa singura de data asta, unchiul a murit de doi ani jumate, o matusa cu 10 ani mai batrana...are 77 de ani. Am fost aici acum 10 ani si casa lor, care era atunci in camp, acum e înghesuită intre case, abia am gasit-o, a trebuit sa intrebam niste vecini, ca ne ratacisem. 

Singurul ei baiat si singurul meu var primar (mai am o singura matusa, sora mamei, care nu are copii), a plecat acum 10 ani in Canada, locuiește in Montreal. Noi am fost aici la ei cu doua saptamani inainte ca ei sa plece. A fost ultima data cand ne-am vazut. Locuiau si ei aici in casa, atunci cand am fost era plina casa...ei locuiau la etaj, matusa si unchiul aici la parter...acum

e ea singura in casa asta pustie...mi se pare atat de trist. 

 

Am stat la povesti vreo trei ore, acum m-am pus in pat. Maine stam aici, tare pacat ca nu am mai apucat sa il vad pe unchiul meu inainte sa moara...era atat de simpatic si glumeț...

 

ma scuzati, m-au năpădit amintirile...mai bine ma culc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Multumesc pt urari  [flo2]  [flo2]  [flo2]

si eu sper ca tata sa ramana tot asa...eu ii seman din multe puncte de vedere...am fost fata lui tata....a slabit insa, are 59 kg (normal ar fi 65)...dar nu sta locului, mereu face cate ceva...plus ca nu prea mananca...sta mama dupa el ca dupa aia mici.

Aseara am vorbit cu ai mei pe skype, din masina...ei venisera de la restaurant, noi eram pe drum spre prietenii nostri.

 

Tocineii sunt chiftele din cartofi (dati prin razatoare)...am mancat ceva asemanator in Viena, aveau insa si usturoi..sunt ft buni.

 

Bucovina e ft frumoasa, ne-a placut si noua tare mult....despre mancare nu mai spun  [fri]

O prietena a fost anul trecut in Maramures, a fost ft incantata...cred ca la anul facem si noi un tur de 2 saptamani in tara...avem prieteni elvetieni care vor sa mearga cu noi...sanatosi sa fim.

 

Azi e vineri...yupiii  [pk] avem 3 zile libere...maine program casnic (curatenie, calcat etc)...duminica avem musafiri la gratar...iar luni mergem la restaurantul nostru preferat, cel de la lac...poate inainte facem si o mica plimbare...as vrea sa merg cu al meu in locul unde m-a dus prima oara cand am fost aici in 2002, e sus pe munte, jos e lacul (apa turcoaz), privelistea e ft frumoasa.

 

O zi cu soare va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...