Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Agentia de turism Pinguinu'


Recommended Posts

Fleur, noua așa ne plac vacantele :). Am muri sa stam intr-un loc tot concediul, soarele nu mai imi place, de cand cu insolația, caldura nici atat. Imi place sa fac baie si sa inot dar si sa ma plimb si vad locuri variate. Un sejur la mare așa clasic: hotel, plaja, hotel m-ar termina. :)

 

Am vazut azi la știri despre paragina din Olimp si condițiile de cazare la hotelurile de acolo...pfuuuu, la noi e lux! Pe bune, am realizat de ce a fost așa ieri...pt ca azi a fost ataaaaat de liniste...nici nu cred ca a mancat cineva la restaurant aici, chelnerul a stat toata ziua.

 

Am fost la cina la acelasi restaurant la care am fost la pranz si era plin, era sa nu gasim masa. Din nou mancare foarte buna, servire rapida, ne-a placut.

 

Ioana, ce frumoasa e camera!

 

Eu nu inteleg purtatul papucilor in casa. Nu am purtat si nici nu am obligat copiii sa poarte. :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 803
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am mancat la pranz, in premiera pt mine, borș de peste. Foarte gustos. Si la cina placinta dobrogeana. Mi-am răsfățat papilele gustative.

 

Dupa ce am comandat mamaliga cu brânza si smantana, chelnerița ne-a intrebat: va aduc MBS-urile inainte de placinta dobrogeana? :)))) recunosc ca am stat cateva fracțiuni de secunda sa ma prind ce vrea sa zica :))).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nici copilul nu purtam papuci in casa, barbatul da. E drept ca avem mocheta si linoleum.

 

Referitor la vacante, mi a placut sa vad mereu locuri noi, sa vizitez, dar de la o anumita varsta oboseala cronica isi spune cuvantul si in vacante nu imi.mai doresc decat sa ma relaxez. Resorturile all inclusive sunt perfecte pentru mine. Imi spunea o cunostinta, mamica mai tanara de 2 copii, ca merg in Florida o luna, cu masina, conduc niste mii de km, se instaleaza intr un mic apartament cu chicineta. E mai ieftin dar numai gandul ca trebuie sa pregatesc in fiecare zi mic dejun, nu mai vb de celelalte mese, imi da dureri de cap. Poate doar in gasca cu inca o familie macar...

Anul trecut am facut si noi circuit prin tara. A fost frumos dar sincer mi s a parut ff obositor. Tin minte ca am stat o noapte in Sovata, am ajuns seara, a doua zi la pranz am plecat. Era asa frumos si relaxant acolo, toata lumea la lac, la plaja. Noi am vizitat si am plecat. Ce mi am dorit sa fi stat acolo cateva zile in loc sa trecem ca trenul prin gara prin atatea locuri frumoase...

Deci ideea mea de vacanta reusita s a schimbat mult, din tinerete pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fleur, sotul tau a putut slabi si de la diabetul netratat. Acum face tratament?

 

A reluat medicatia pentru diabet, de cand a fost la urgenta. Acolo ii facusera insulina ca sa il stabilizeze, dar nu e pe insulina. Ia pastile.

Cred ca ai dreptate cu scaderea in greutate, de fapt pot fi cateva cauze, dar mai trebuie investigat. RMN nu a facut inca, asteapta programare.

A intrat si intr un cerc vicios, mananca tot mai putin de frica de dureri. Pofta de mancare zice ca are.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mancat la pranz, in premiera pt mine, borș de peste. Foarte gustos. Si la cina placinta dobrogeana. Mi-am răsfățat papilele gustative.

 

Dupa ce am comandat mamaliga cu brânza si smantana, chelnerița ne-a intrebat: va aduc MBS-urile inainte de placinta dobrogeana? :)))) recunosc ca am stat cateva fracțiuni de secunda sa ma prind ce vrea sa zica :))).

La mine au trecut fractiunile alea si nu m-am prins. ????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata de pe taramuri vikinge! Am fost cam delasatoare si nu am mai scris pe aici...

Azi lucrez de acasa, fac curat si mancare. Gata  huzureala, gata vacanta, maine imi vin copiii acasa!

Miha, am citit patania cu restaurantul... este bine sa scrii pe booking... Despre MSB si altele...nu ma prindeam ... noroc ca ati scris. Si noi ca si voi, nu putem sta la soare mai mult de 1 ora maxim 2. Asa ca vacantele noastre sunt o plimbare in cautare de plaje fara oameni, peisaje frumoase, mancare buna, si vizitat muzee,

Ioana, e tare frumoasa si colorata camera de joaca! Ma bucur ca a trecut varcolacul si sunteti spre bine.

Viv, ma ia cu ameteala cand citesc cate drumuri trebuie sa faci ca sa te internezi... Sa se bucure Silvia de PC (si de cate o sa mai cumparati):)))

Fleur, o [flo2] si rabdare multa cu sotul!

 

Despre papuci, nici la noi nu se poarta! Poate doar sotu' cand isi mai aminteste.. Iar noi nu avem covoare in casa, doar parchet, si incalzire in podea! Insa cred ca asta cu papucii e o chestie de educatie veche, specific romaeasca. Mama, de cate ori vine la mine imi face observatie sa imi pun papuci (eu de fapt nici nu am). Uneori, am niste balerini de casa pe care ii port mai ales vara cand tot intru si ies afara. Iar soacra, nici nu concepe umblatul descult prin casa... nu imi zice nimic asa direct, dar imi aminteste ca pot sa racesc :))))

 

Mai citesc si editez::.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...