Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce zgomot/e va trezesc dimineata?


Recommended Posts

Imi place vara, dar mi-ar placea si mai mult daca as putea dormi cu geamurile deschise. Din nefericire, locuiesc intr-un bloc si aud si ce nu mi-as dori sa aud. Dimineata as vrea sa mai lenevesc, dar la 6 sunt treaza. Responsabilii?

 

cainele vecinilor si lichidul de racire care picura din aparatele de aer conditionat.

 

Pe voi ce zgomot/e va trezesc dimineata?

 

(ii invidiez pe cei care stau la casa)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe mine ma trezesc cainii din curte cu latratul lor dis de dimineata [:)] , cirpitul pasarelelor sau cocosii vecinilor, dar mie imi place. Ador zgomotele satului. Cand stateam la bloc ma trezeau zgomotele tramvaielor, sirenele masinilor de salvare/pompieri sau- cel mai rau- manelele vecinilor. [batcap] ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff cat ii invidiez pe cei care pot dormi cu zgomot .

 

Spre exemplu in dimineata asta m.au trezit copii vecinilor veniti in vacanta la bunici.

In timpul sapt nu ma deranjeaza. ..da asa as fii vrut sa dorm azi dimi la 7.

 

De cand am casa la tara ,ma mai trezesc in wekend masinile ,in rest in timpul sapt ne trezim si noi dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai fain a fost cand avea fie-mea pana-ntr-un an, si stateam acasa. Sub ferestrele mele se construia "the Metroul" din Dr. Taberei, asa ca ma trezeam in zgomotul buldoexcavatoarelor care piconau de zor. Dulce muzica pentru urechile mele, de altfel... Stateam cu ochii inchisi si savuram toc-toc-toc-toc-toc-ul sacadat, pana se auzea un "nnneeeeeeeiiiiiiiiiiii" al copilei si trebuia sa ma trezesc...

 

Acum ma trezesc animalele, dar nu cu zgomot, ci Maya (catelul) ma linge pe talpi, iar Sissy (pisica) imi miroase nasul (cu toate mustatile)...

 

Mustatile ei, nu ale mele, ca sa nu existe confuzii [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am geamurile chiar la bulevard, cu masini, tramvaie si salvari urland.

Nimic din toate astea nu ma trezeste dimineata. E chestiune de obisnuita, de capacitatea fiecarei persoane de a se adapta zgomotelor pe care le aude zilnic si care la un moment dat ajung zgomot de fond ce poate fi ignorat.

 

In schimb daca peste noapte tiuie o alarma de masina sau magazin ma trezesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai fain a fost cand avea fie-mea pana-ntr-un an, si stateam acasa. Sub ferestrele mele se construia "the Metroul" din Dr. Taberei, asa ca ma trezeam in zgomotul buldoexcavatoarelor care piconau de zor. Dulce muzica pentru urechile mele, de altfel... Stateam cu ochii inchisi si savuram toc-toc-toc-toc-toc-ul sacadat, pana se auzea un "nnneeeeeeeiiiiiiiiiiii" al copilei si trebuia sa ma trezesc...

 

Acum ma trezesc animalele, dar nu cu zgomot, ci Maya (catelul) ma linge pe talpi, iar Sissy (pisica) imi miroase nasul (cu toate mustatile)...

Mie pisica Maya imi suge nasul dupa ce ma gadila cu mustatile sau imi linge lobul urechii dar adorm la loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac parte din categoria celor care dorm fara probleme pana in clipa in care ceasul biologic le spune wake up!  Asta inseamna aproximativ 6 ore din 24. In mod normal (majoritar) perioada 00:00 - 06:00 dorm. Dimineata sunt absolut fresh si abia astept sa-mi incep activitatea.... Peste zi, uneori, daca simt ca am nevoie sa dorm mai fur 30-45 minute dupa amiaza fara nici un regret. Singur adorm in 2-3 minute sunt off line singur ma trezesc fara nici un ajutor... si din nou fresh....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde... :) m am obisnuit , pe rand, cu locurile unde am locuit si cu zgomotele aferente ( de la clopot de biserica, caini, copii, pasari, masini...etc) asa ca imi urmez mereu același tel " sa dorm cat mai mult posibil ! " :)

In schimb ma trezeste , si nu placut, miros de parfum daca foloseste cineva in apropierea mea dimineta... brr !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...