Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce zgomot/e va trezesc dimineata?


Recommended Posts

     Cand stateam in oras,ma trezeau certurile vecinilor de sub mine(erau f matinal cu cearta si consecventi)...cand s-au mutat ma trezeau portierele trantite ale masinilor.

      Acum la tzara ma trezesc cainii,cocosii,vacile,tractoarele,dar nu enervant(fac parte din fundal).Ce e enervant si ma trezeste de'a binelea e poarta vecinei care nu se inchide si se belengane toata ziua sau cate o "harnicuta" care se posteaza la mine sub geam la povesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu ma pot obisnui cu zgomotele de fundal. Tocmai de aceea de 2 ani am descoperit "urechelnitele" - dopurile de urechi, care fac minuni in cazul meu. La mine e mai problematic sa adorm, ma deranjeaza orice.

Mama zice ca stau si vanez orice zgomot, insa e o chestie ce nu se poate controla (la mine).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un cuplu de vecini pensionari care in fiecare simbata la 7 fix (nu un minut mai devreme sau mai tirziu) pleaca la cumparaturi. Le aud piuitul de la masina.

Daca e iarna eu atunci ma ridic si deschid geamul, in rest dormim cu geamul deschis.

De citeva ori sotul meu somnoros m-a intreaba ' dar cit e ceasul' eu raspundeam 7 fix.....s-a uitat de citeva ori la ceas si mi-a raspuns ai dreptate.

Pina cind m-a intrebat cum de eu simbata ma pot trezi la 7 fix. ...... [:-)))] el doarme ca busteanul.

Au fost plecati acum in concedu....mi-a cam lipsit trezirea .....dar se ocupa pisica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma trezește pisica, încearcă o tura pe la 5 dimineață și dacă vede ca nu ma mișc revine pe la 6...miaună cit o tine gura. Nu i e foame, nu i e sete, vrea doar sa fiu treaza  [batcap]  [batcap] . După ce ma trezesc și fac cafea, ma duc în sufragerie și o găsesc întinsă cu burta în sus motzaind  [fal]  [:-)))]  [:-)))]

 

Habar n am ce e în capul ei de face toate astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaa, pisica! Pisica e un capitol aparte. vem 2 motani fiecare cu damblalele lui.

 

Unul te scoala de 2-3 ori/noapte sa-i dai de mancare. Si nu te lasa, te atinge cu laba pe ochi, pe obraz, in cap, unde apuca. Daca nu te trezesti, scoate ghearele. Mai intai doar le simti usor, apoi le cam infige. Te trezesti sa-i dai nebunului de mancare.

 

Celalat, miauna. Cand e la tara miauna sa iasa noaptea afara. Si miauna pana iese. Dupa ce a iesit si ai inchis usa (normal, nu???), dupa 30 min - o ora, miauna sa intre. Face chestia asta de 2 ori pe noapte.

De asta scap mai usor pentru ca-mi pun urechelnitele si sunt zen. De primul nu poti scapa decat daca-l arunci din pat dar este insistent si revine, tot tu te chinui si intr-un final renunti la lupta si ii dai sa manance.

Nu are mancare la discretie pentru ca are 9 kg si ne chinuim sa slabeasca. Noi ne chinuim ca el nu slabeste :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woow,  motan de 9 kg? Trebuie sa fie o pufosenie rotunda, rotunda  [il]  [il] .

O sa o cintaresc și pe a mea cit de curind ca ma capiază cu snack urile de la wiskas. O simt cind o iau în brate ca s a rotunjit. 

Da sculatul    în timpul nopții din cauza pisicii e un chin.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...