Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce zgomot/e va trezesc dimineata?


Recommended Posts

Fac parte din categoria celor care dorm fara probleme pana in clipa in care ceasul biologic le spune wake up!  Asta inseamna aproximativ 6 ore din 24. In mod normal (majoritar) perioada 00:00 - 06:00 dorm. Dimineata sunt absolut fresh si abia astept sa-mi incep activitatea.... Peste zi, uneori, daca simt ca am nevoie sa dorm mai fur 30-45 minute dupa amiaza fara nici un regret. Singur adorm in 2-3 minute sunt off line singur ma trezesc fara nici un ajutor... si din nou fresh....

 

Un coleg ce lucreaza in China mi a  explicat ca acolo toti sunt cu pernuta sub birou. Cele 30min de somn dupa masa sunt obligatorii si fac parte din cultura locala.

 

 

Si pe mine ma pot trezi pisicile, totusi le exilez in alte camere,eventual retin doar una cu mine. Eu adorm cu televizorul deschis si nu am somn continuu, ma mai trezesc si daca e cazul mai deschid tvul, sau mai trimit pisicilein alte camere,etc. 

 

Nu ma deranjeaza zgomotul strazii deloc. Desi am geamuri la strada nu prea obisnuiesc sa dorm cu ele deschise. Bag aerul conditionat si tv ul si nu mai aud absolut nimic. Daca n ar fi pisicile care se harjonesc si mai plonjeaza peste patul meu...nici ca m ar mai deranja ceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu acu 10 ani mi.a pierdut motanelul /furat. ..ma pregateam sa ma urc in taxi sa plec la tara ....si I.al de unde nu.i. Asteptasem vreo 10 min taxiul, timp in care ne plimbam ... Cat am pus bagajul in masina ca domnu taximetrist a sarit iute pe bagajele mele ,in loc sa bag motanul primu. . Am plans o saptamana. .:(

Deci pisica afara nuu..

Numai de cand stau la curte ...pofteste  afara cand vrea. 

 

Viviana de ce nu o poti scoate afara?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cum sa fac usita pentru pisoi la tara. Vorbim de o casa batraneasca, nu-si merita investitia. In plus, stau doar pe parcursul verii la tara, in rest sunt in exil in Bucuresti.

 

Este adevarat, le este greu sa stea in apartamente, insa ambii motani sunt salvati de pe strada: unul era in mijlocul unei strazi printre masini, altul statea sub o masina si miorlaia de foame. Nu prindeau cateva luni afara pe strazi.

Nu va mai spun ca unul dintre motivele pentru care am cumparat casa la tara au fost ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...