Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce zgomot/e va trezesc dimineata?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu pot sa dorm cu ceas care ticaie in camera.

In Romania cind merg primul lucru ii scot bateria.

Cind am fost in primavara in Ro am dormit la o matusa care cred avea 5 ceasuri n camera. I le-am scos pe balcon.....dar pina le-am descoperit pe toate. 

 

O, da, subscriu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuie sa doarma in cusca?

Eu recunosc (nu sariti la mine) e numai parerea mea, eu nu sint de acord cu pisicile tinute numai in casa. Mie mi se pare ca e ca si cum ai tine pisica in inchisoare.

 Pisicile sint animale carora le place sa umble, sa se catere. Pe mine m-ar durea sufletul sa o vad cum se uita cu jind pe geam . Stiu unele pisici sint de rasa si s-ar fura....dar eu una nu as putea sa o tin numai in casa. 

Scria cineva ca se trezeste noaptea sa deschida usa la pisica, nu e mai usor cu o trapa pentru pisici.

Eu am cu baterii si se deschide numai la  motanul meu.

Cum am spus e numai parerea mea cu tinutul in casa  [flo2]

ale mele-s tinute numai in casa. nu par sa sufere deloc din pricina asta (am mai povestit eu ca n-au toate instinctele la purtator, de exemplu nu se stiu catara mai sus de marginea canapelei [:)] ) si ma indoiesc c-ar fi atins varsta asta (10 ani) daca circulau si pe-afara. dar cine stie, poate ar fi murit fericite [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vara doar cind tin geamurile deschise,  ma mai trezesc cainii vecinilor si un soi de pasare cu un "chiripit ' f ascutit....si citeodata cand dorm mai tirziu, gradinarii vecinilor cu aparatul de suflat frunze....sau ma trezeste catelul ca vrea afara....

 

asa ca m-am invatat si pe la ora 5 dim. inchid geamul si dorm linistita ing eneral pana la 6:30 sau 7.

 

unde statea inainte in Los Angeles aveam parte de toate zgomotele posibile:

avioane, vapoare(sambata la ora 70, ambulante,gradinari, masini,copiii vecinilor, aparate aer conditionat, tren, pasari, cainii...abia am asteptat sa ne mutam intr-o zona linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunt pisici si pisici... Cele plimbarete au intr-adevar nevoie de spatiu outdoor, dar de exemplu a mea, salvata de pe strada la 8 luni cel mult si extrabortoasa, cand deschizi usa de la intrare se departeaza cat poate si te priveste ceva de genul: "Eu nu sunt curioasa, hai inchide odata usa aia!". Nu exploreaza holul blocului, nu are nici o curiozitate referitor la ce e pe-afara, pur si simplu savureaza confortul traiului lipsit de griji. De catarat... are oferte nelimitate. Se intrece cu fie-mea, care sa ajunga prima pe tavan!

 

Si la subiect, constat ca cele mai bune desteptatoare raman cele imblanite.... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...