Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu nu am permis, dar intuitia imi spune ca e "3 si 9", pentru ca majoritatea suntem dreptaci si mana dreapta e prima pe care o intinzi / pui pe un obiect.

asadar ora 3 ptr mana dreapta si ora 9 ptr mana stanga, fiind astfel o exceptie de la regula cititului de la stanga la dreapta.

nu stiu, asa mi se pare mie logica explicatia, asa as interpreta si as pune in practica o indicatie verbala de acest gen. daca cineva mi-ar spune "mainile pe volan la orele 2 si 8", as intelege perfect si as executa mana dreapta la ora 2, mana stanga la ora 8. nici n-as sta pe ganduri sa interpretez invers.

Se vede ca nu ai permis!

 

In mana dreapta tii cheia si o bagi in contact in timp ce mana stanga sta pe volan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care s-a saturat de ingineria de aici si s-a facut taximetrist in Londra.

A dat un examen cu Primaria (daca am inteles eu bine), iar regula privitoare la maini pe volan are alt interval orar: 10 si 2. Iar virajul se face fara a lua vreo mana de pe volan deci fara a le incaleca cumva.

Da asa e si la examenul pentru carnet normal. Miinile 'aluneca' pe volan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care s-a saturat de ingineria de aici si s-a facut taximetrist in Londra.

A dat un examen cu Primaria (daca am inteles eu bine), iar regula privitoare la maini pe volan are alt interval orar: 10 si 2. Iar virajul se face fara a lua vreo mana de pe volan deci fara a le incaleca cumva.

Asa m-a invatat si pe mine instructorul...:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...