Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nimic din ce spuneti voi nu merge la mine (cred) ...pentru ca usa asta, care este de la baia din master bedroom, are in jur un perete acoperit cu lambriuri ...si original a avut acelasi lemn si aceeasi culoare cu ele ...lambriurile alea nu sunt lucioase, sunt mate ...si usa a fost la fel ...

 

Apropo, care e diferenta dintre stain si vopsit ?

 

Uite am facut poze ...pe usa este si o oglinda, dar care se poate da jos.

 

stain e un fel de lac ,paint e vopsea.

din cate vad la voi e stain....si as merge tot pe stain.

 

ca sa prinda noul strat , treb sa dai cu smilgher...e mai usor decit crezi...intr-o ora termini.trebuie sa faci si rama.

 

gasesti absolut toti pasii pe youtube, ori la HD.

cei de la HD iti dau exact produsele de care ai nevoie si cu indicatii....dar cauta un "nene" care stie.

 

vezi ca sutn produse pt interior si altele de expterior.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele....o întrebare ......avem nevoie de vaccin la 11 ani ????     Întreb ptr ca , când am părăsit Europa acum 4 ani, pediatra ne-a spus ca următorul vaccin v-a fi in 2016 . Iar anul trecut pediatra de aici a spus la fel.....ca la 11 ani sa venim la vaccinare .......știți ceva ????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele....o întrebare ......avem nevoie de vaccin la 11 ani ???? Întreb ptr ca , când am părăsit Europa acum 4 ani, pediatra ne-a spus ca următorul vaccin v-a fi in 2016 . Iar anul trecut pediatra de aici a spus la fel.....ca la 11 ani sa venim la vaccinare .......știți ceva ????

 

Nu poti sa suni la medic de familie? Noua ne trimit acasa informari si daca nu imi e clar sau consider ca nu si-au actualizat datele sun la doc de familie si ma lamuresc cu ea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luxe, am gasit aici asa ceva : 

http://inpes.santepubliquefrance.fr/CFESBases/catalogue/pdf/1175.pdf

(teoretic et pentavac si noul vaccin pentru papilomavirus)

 

Buflea, tu esti cea care a facut poza ? Imi pare bine sa te vad. 

 

Deci : am tuns iarba pe 4000m2 cu tractorasul si mi-a placut foarte tare. Data aviatoare am sa tund eu toata gradina. 

Am fost cu copilul mare la cumparaturi si i-am luat una-alta. Am fost si la osteopat si tare bine mi-a mai facut.

 

Am sa dispar in ceata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luxe, nu stiu in ce tara esti.

M-am uitat acum in carnetul baiatului meu - suntem in Canada- Si la 11 ani scrie:

-Meningococcal C Conjugate

-Hepatitis B 2 doze

-HPV (Human papillomavirus) tot 2 doze

 

Apoi mai are la 14 ani un vaccin pt tetanus, diphtheria, pertussis Si gata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai din causa  reclamei aleia mi-am adus aminte . Si cum m-am uitat in carnetul de sănătate al fetei ( sistemul francez ....super , toate controalele le are acolo ) la vaccinuri, era trecut 2016 .   OK, deci la următoarea vizita la pediatra.....o sa întrebam mai pe îndelete .....Mersic mult !!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa ...la 11 ani se face vaccinul ala pt HPV ...eu i l-am facut lui Alex, prima doza. Urmeaza urmatoarea in Oct. Vad ca nu are nimic, nici o reactie negativa. Nu si-a schimbat comportamentul ...deci e ok.

 

Apropo, am vorbit azi acasa si in tabara, s-a organizat Miss si Mister si Alex a iesit Mister ...era foarte încântat si tulburat, pentru ca l-au pupat 2 fete de 14 ani, de 6 ori ...sesizez ca a si numărat. Sper sa-l fi pupat pe obraz, mi-a fost frica sa-l intreb.

 

Flavia nu a stralucit asa ...a zis ca nici nu vroia sa castige, ca cica "ce sa fac, sa dansez cu ăsta (alex)" ?

 

O sa vedeti voi ca Flavia o sa se invarta in viata mai bine ca Alex ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, eu am o camera, family room, care de fapt este o aditie la casa originala, care are peretii asa placati cu lemn. Este o camera imensa, cu semineu de caramida si jumatate de perete de sticla. Mie imi place, se potriveste cu cele 4 anotimpuri ale noastre, dar cred ca este totusi o moda veche. Casa mea e din 1945, aditia asta nu stiu exact cand a fost adaugata, dar nu recent.

 

Nu as schimba-o, cred ca costa mult si nu ma deranjeaza, chiar e cea mai frumoasa camera din casa...

 

Deci ...smirghel si dau cu stain dupa aia ? Am cautat pe youtube si nu am gasit exact ce imi trebuie mie ...unde sa mai caut ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...