Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

L-a textat, adica i-a trimis un mesaj? Si i-a raspuns apoi la mesaj?

 

Nasol, sper totusi ca nu s-a lovit tare, n-a patit ceva nasol, in afara de julituri si poate ceva vanatai...

In alta ordine de idei, barbatu mi s-a intors ieri de la Bristol cu o julitura in cot de toata frumusetea! Era belit si la picioare. Mergea pe o alee spre firma cind un coleg l=a textat. A scos telefonul si a inceput sa texteze back si nu a observant bolovanul ornamental de pe alee, de forma unui taburet patrat si a plojat drept de aceasta piatra, telefonul i-a sarit pe iarba, iar el de pe piatra a cazut intr-un cot pe asphalt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michellino, eu am o camera, family room, care de fapt este o aditie la casa originala, care are peretii asa placati cu lemn. Este o camera imensa, cu semineu de caramida si jumatate de perete de sticla. Mie imi place, se potriveste cu cele 4 anotimpuri ale noastre, dar cred ca este totusi o moda veche. Casa mea e din 1945, aditia asta nu stiu exact cand a fost adaugata, dar nu recent. Nu as schimba-o, cred ca costa mult si nu ma deranjeaza, chiar e cea mai frumoasa camera din casa... Deci ...smirghel si dau cu stain dupa aia ? Am cautat pe youtube si nu am gasit exact ce imi trebuie mie ...unde sa mai caut ?

 

 

n-am timp acum sa caut, scuze...treb sa lucrez si s-a facut deja 2.

 

te duci cu poza la HD. mentionezi ca habar nu ai cum se face , si intrebi. iei notite, ca e f usor sa zici ca tii minte pasii...si apoi sa uiti...cel putin noua ni s-a intimplat.

iti dau ei produsele, si uneltele tot ce iti trebuie.

 

sunt sigura ca daca pui diy stainin door pe youtube gasesti. mai era si un forum...parca contractor talk...cu diy projects.

 

ps. nu am lacuit niciodata o usa , asa ca nu stiu sa iti spun din proprie experienta. doar ce am vopsit pe cea de la eforie...si a iesit groaznic...asa ca nu se pune. si ce am mai vorbit cu vecina...

 

ai nevoie de role, sau pensule f bune...nu te zgircii la pret...ca daca nu ies cu urme.

ps. nu stiu daca nu cumva exista si spray...poate sunt mai usor de folosit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa ...au fost deja de doua ori la Divertiland. Le place, normal ...si mai ales le place ca se pare ca au acces la tobogane la car in America nu au, din cauza înălțimii.  Nu i-am auzit sa fie interzisi undeva, dar o sa-i intreb ...

 

Asta cu accesul mai lejer, este si nu este bine ...pana la urma, restrictiile tin de safety ...dar eu nu imi fac prea mari griji. Copiii mei sunt ateletici, desi mici de inaltime ...si regulile de siguranta sunt pentru toata lumea, mai ales pentru cei mai fricoși. 

 

Intre timp, au descoperit o piscina cu un tobogan, in Colentina ...undeva la distanță de mers pe jos de mama. Au fost acolo de cateva ori, ca e mult mai aproape ...dar cand i-am intrebat unde le-a placut mai mult intre piscina asta si Divertiland, mi s-a raspuns : Tu cam ce crezi ? :))

Sigur la Divertiland!! E mai mare, tobogane mai multe si variate, piscine, diverse alte chestii... Si noua tot acolo ne place.

Insa, nah, daca te duci des (cum merge mama ta cu copiii) nu te poti duce mereu in Divertiland, costa intrarea, daca te duci, stai o zi intreaga, trebuie sa mananci, sa bei apa, te costa... Dincolo sigur e mai ieftin, e aproape de casa... 

 

Alex si Flavia sunt in tabara acum? Unde anume? Le place? Anul trecut ziceai ca nu au fost incantati... dar am zis si atunci, fiind prima data, nu erau obisnuiti cu asa ceva... Alex zici ca a iesit mister... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-a textat, adica i-a trimis un mesaj? Si i-a raspuns apoi la mesaj?

 

Nasol, sper totusi ca nu s-a lovit tare, n-a patit ceva nasol, in afara de julituri si poate ceva vanatai...

Da, da, i-a trimis un mesaj pe telefon. [:)]  Nu, n-a patit nimic, doar niste julituri, dar putea fi mai nasol. Doar stie ca nu poate sa faca mai multe lucruri deodata.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai, sorry dar mie nu mi-ar place lemnul ala pe pereti...parca ar de de cabanutza...nu am vazut pe nicaieri pe aici pe unde am fost.

 

edit.

am vazut in urma cu 15 ani cand ne-am luat primul apartament...e gen '70...aveam un perete intreg in living si a fost primul lucru care l-am schimbat.

 

pe la voi se poarta asta? a revenit moda cumva?

Da si aici a fost moda asta prin anii 70, stil "cabane de munte". Camera pare intunecata si mica, deci daca nu e o camera absolut imensa ca a lui Buflea, no way. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. 

 

Cum v-am zis, azi merg sa vad pisicii. Stateam si ma gindeam ca omul daca nu are de lucru, isi face singur.  [batcap]

 

Diseara vreau sa merg la film. Jason Borne, dar in 4D, Imax. Nu-s inebunita dupa seria Borne, dar vreau sa vad cum e fimul asta in 4 D. Am vazut filme 4 D in America in 2007, la disney world, dar nu am mai vazut de atunci. E nasol ca e tirziu, e la 9.30 pm. Sa beau o cafea sa nu ma ia somnul pe acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit copila din tabara. Bronzata, murdara si fericita. Am asteptat-o in prag si m-a imbratisat doar o secunda, dupa care m-a dat la o parte sa-l vada de fra-su. Cand l-a vazut in carje si cu gipsul a inceput sa planga si sa-l imbratiseze si sa-l pupe. Tare m-au impresionat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. Alex si Flavia sunt in tabara acum? Unde anume? Le place? Anul trecut ziceai ca nu au fost incantati... dar am zis si atunci, fiind prima data, nu erau obisnuiti cu asa ceva... Alex zici ca a iesit mister...

 

S-au intors din tabara aseara. Au fost la Cheile Oltetului - Polovraci, si desi au avut un "rough start", in funal le-a placut.

 

Acum se muta la soacra-mea, ca de sapt viitoare se duc la campul ala de la Clubul Diplomatilor, care este cred, aproape de tine. Iti recomand campul asta ...e un baiat acolo, profesor de sport, Paul il cheama ...absolut extraordinar. Specialitatea lui e tenis, dar face cu ei, pe langa tenis, inot, fotbal, volei, atletism ...ca au stadionul ala Lia Manoliu numai pentru ei. Imi place mult de baiatul asta, e foarte dedicat, ii place sa lucreze cu copiii, e tanar (nu cred ca are 30 de ani) ...pe timpul scolii e profesor de sport la scoala aia de langa (fostul ?) muzeu de istorie.

 

Dupa aia se duc iar in tabara, o zi dupa ce se intorc, vin eu si mergem la Piatra ...frate, ce vacanță !!! .

 

Sunt de o luna in Romania si in 30 zile, cred ca adunat, au stat vreo 7 in Bucuresti, dintre care de doua ori la Divertilant, de doua ori la Piscina si o data la parcul ala de cățărări  (Eden ???), locuri unde au petrecut toata ziua, nu asa, cateva ore.

 

Si toata lumea, inclusiv eu, ii spune maica-mii sa faca lectii cu ei. Vorba ei ...unde si cand sa faca lectii ??? ...acum nu stim cand sa bagam Thermein program ...

 

Michellino, din tabara asta cica au fost o data la Valcea, la nu stiu ce muzeu de acolo ...maica-mii i-a placut mult, copiii nici nu isi aduceau aminte, ceea ce imi confirma faptul ca good time pentru ei nu inseamna excursii .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca mama s-a trezit la viata.

 

Nu mai are timp de depresii, nici macar de biserica, e stresata asa cum a fost ea toata viata, agitata, vorbeste mult ...are programul incarcat, bine ...pt ca si-l incarca ea si dupa aia se panicheaza ca nu are timp, sa spele, sa faca curat ...ieri se plangea ca nu a dat cu aspiratorul de o luna de zile. Imi place mult de ea asa, mai bine sa se planga de lipsa de timp, decat sa incerce sa isi ocupe timpul. Se simte utila si in charge. ..Alex s-a imbolnavit de doua ori pana acum, Flavia o data ...pana si in tabara s-a imbolnavit un copil si mama a fost cu el la doctor pe acolo.

 

Tare imi doresc sa o tina puterile, dar daca sanatatea se bazeaza pe starea emotionala, atunci situatia asta este foarte favorabila. Bine, e amețită de cap, ca intotdeauna ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca mama s-a trezit la viata.

 

Nu mai are timp de depresii, nici macar de biserica, e stresata asa cum a fost ea toata viata, agitata, vorbeste mult ...are programul incarcat, bine ...pt ca si-l incarca ea si dupa aia se panicheaza ca nu are timp, sa spele, sa faca curat ...ieri se plangea ca nu a dat cu aspiratorul de o luna de zile. Imi place mult de ea asa, mai bine sa se planga de lipsa de timp, decat sa incerce sa isi ocupe timpul. Se simte utila si in charge. ..Alex s-a imbolnavit de doua ori pana acum, Flavia o data ...pana si in tabara s-a imbolnavit un copil si mama a fost cu el la doctor pe acolo.

 

Tare imi doresc sa o tina puterile, dar daca sanatatea se bazeaza pe starea emotionala, atunci situatia asta este foarte favorabila. Bine, e amețită de cap, ca intotdeauna ...

I-a fost si mamei tale bine cu copiii in preajma, activitati colo-colo, vorbit, povestit, treburi gospodaresti (care stii si tu ca-s mai multe si mai variate intr-o casa in care sunt si copii  [:)] ). Si eu iti doresc s-o tina puterile. O sa-i fie greu insa, cand vor pleca copiii din RO... Dar poate va mai putea veni la voi in US.

 

Sa incerce si Therme, e fain si acolo, e un pic diferit de Divertiland (dar asta e si farmecul, nu sa fie ambele la fel). Fel de fel de tobogane si acolo. Mi s-au parut insa mai multe restrictii acolo, dpdv al varstei si a inaltimii... sunt multe care permit doar copii mai mari de 10 ani si in special peste 1.40 m inaltime. La unele, asa mai la limita, am mai primit intelegere de la salvamarul care supraveghea toboganul, dar nah, depinde de om. Unul le-a lasat, altul de pe alta tura, nu. Si era un tobogan ff asemenator cu unul din Divertiland (cel albastru intunecos de la colacele albastre - stii copiii tai). Dar ai tai copii sunt mai mari, parca au peste 10 ani, nu? Ca fetele mele au 9 si aproape 8, si pana in 1.40 (cea mare mai are putin....). Acolo de ex. piscina cu valuri e ceva mai mare [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...