Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Carolina,  [pup] . Din fericire grijile nu sunt de sanatate, dar stiu ca pot sa vina si astea. O scot eu la capat cumva.

 

Letitia, eu n-am sfaturi de dat la pisici/ciine. pot sa va scriu pagini intregi despre gaini.  [:D]

 

Am fost aseara la n concert de orga si saxofon in biserica din sara care are o orga noua foarte faina. Am bisat si am bisat si am avut dreptul la valsul lui Shostakovici. 

 

La noi e vreme de ploaie, stau cuminte in casa si-mi caut ocupatii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Leti, trebuie sa iei neaparat cu acte in regula. Si dupa ce o iei mergi la veterinar pentru un control de rutina sa-ti confirme si el ca sunt autentice actele, banuiesc ca se pricepe si la asta.

Stiu de 4D, nu am fost dar au fost copiii. Ma interesa in special filmul pe care l-ai vazut cum a fost - ca vreau sa-l vad si eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna duminica seara,

 

Anais, am apucat sa citesc de accidentare, imi pare rau. Vindecare rapida! Si am citit si intamplarea cu pisicile, a mai aparut intrusul?

 

Mik, nu au trecut necazurile?

 

Letitia, go for the real thing! Tin pumnii sa gasesti pisica dorita. Ce film ai vazut 4 D, scuze am citit in viteza si nu am retinut daca ai spus.

 

va las cu galeria de diy

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, imi place teribil cum e pavat. E original si bine facut. 

 

Azi e zi de vacanta in formatia completa, trebuie curatat acvariu si la volatile (cred ca trebuie sa si matur curticica lor caci au pierdut din pene).

Da' ce-mi place sa fiu in vacanta si sa ma trezesc cind vreau (tot inainte de 8 totusi). 

 

Va la cafea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la munca. Greu, tare greu dupa 3 saptamani de vacanta.

Fetele au ramas la bunici, asa ca noi suntem liberi sa ne apucam de curatenia generala :)). Eu vreau sa revopsesc baia si o usa.

 

Am fost la mare in ro, dupa 20 de ani :). Mie mi-a placut ca eu sunt o persoana pozitiva, care vede partea plina a paharului, dar sotul gaseste intr-una nod in papura si deci nu i-a placut :). Dar nu are dreptate :).

Am fost la Mamaia, la Phoenicia. Resort calm, curat cu o mancare extraordinar de buna si extrem de variata. Singurul bemol era galagia de la masa. Restaurantul era imens, ca o caracatita, si il el mancau sute de persoane. Era un zumzet permanent. In plus, muzica era f tare de nu te auzeai cu cei de la masa.

Am observat ca de maniera generala in ro este f multa galagie :).

Am fost si in Mamaia o data. Frumoasa promenada aia pietonala, dar super aglomeratie. Bine era si duminica seara.

Una peste alta, a fost o vacanta faina :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

 

Coca, sa-ti fie de bine vacanta. Pentru mine vacanta in romania e o amintire distanta de acum. Da si eu am remarcat multe imbunatatiri in romania, ori poate am avut noroc. Curat, case frumoase, mincare si servire buna mai peste tot, putine carute pe drum. Si eu sint ca sotul tau cind vine vorba de romania, vad numai jumatea goala a paharului. Insa nu pot sa nu dau Cezarului ce e al Cezarului. Anul asta nu ma pot plinge mai deloc. 

 

Apoi as vrea sa intreb unde e DIDI? O fi in vancata? Nu mai stiu ce e cu ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa va spun despre 4D si film. Bine, acum sper ca nu asteptati un review profi, a la Buftea, ca nu o sa primiti unul! [:)]

 

Vreau numai sa va spun de 4D-ul asta. Bai, a facut toti banii! Deci daca ma duceam la JB in conditii normale de cinema, as fi iestit putin dezumflata, ca parca nu e la fel de misterios ca primul Bourne (cel mai mult mi-a placut primul. Dar 4D l-a scos din buda, cum s=ar spune.

 

Frate am luat parte la toate urmarile alea nebune, am fost si eu in masina cu ei, cit de veridice erau zgiltinaturile alea si cit de bine coordonate cu ce vedeam pe ecran, absolut fantastic. Apoi daca batea vintul pe ecran, il simteam si eu, daca era frig, era frig si in sala. Ca la un moment dat actiunea se petrece intr-o tara Nordica unde era zapada, deodata parca eram incongelator.  Nu stiu cum au facut, ca nu sufla vintul, ca din aerul conditionat romanesc ci te invaluia frigul fara sa sufle nimic, precum aerul conditionat a lui Buflea [:)] .

 

Am avut si fulgere (flashback-urile lui Borne din perioada pe care nu si-o aminteste) si ceata si spray de apa, atunci cind a cazut in apa.

 

Apoi s-au batut personajele, eram si noi spectatorii la mijloc, am “primit” la pumni virtuali de numa!

 

Ne-am dat si cu motocicleta pe scari, fie le urcam, fie le coboram, zgiltinaturile erau complet diferite. Apoi ne-am mai aruncat si de la inaltime, ce sa va spun toate senzatiile. Si sunetul era deosebit, multimea tipa (erau demostratiile alea din Grecia in legatura cu austeritatea) si auzeam tipete din toate colturile salii, la un momendat am crezut ca aia de linga mine tipa.

 

A fost prima data in viata mea cind de=abia asteptam vreo urmarire, sa ma “sui” si eu in masina/motocicleta cu ei si sa merg cu cu viteza mare, fara sa-mi fie frica ca o sa am un accident.

 

A fost o experienta faina de tot, pacat ca filmele in 4 D sint numai filme de actiune, care nu sint tot timpul pe gustul meu. Jason Bourne s=a intimplat sa-mi placa, dar altfel nu prea ma uit la filme de astea cu pac-pac si urmariri interminabile. Gen mission impossible, sau filmele de actiune ale lui Bruce Willis, nu-mi plac deloc. Barbatul in schimb adora filmele astea si acu e cu ochii pe programul de cinema. Vrea sa mearga cu fi=so daca eu nu vreau sa mai mai merg.

 

Filmul a fost cu actori mari de tot: Matt Damon, Tommy Lee Jones, Vincent Cassel si altii din filmele JB trecute, dar parca intriga nu a fost asa bine pusa la punct, precum a fost in primul. Parca au sarit de la una la alta, lasind unele chestii in aer. Cum am spus, nu m=as duce la nici un film de actiune la cinema, cred ca nu merita efortul si banii mei, dar as sta sa vad un Bourne in confortul casei mele, intr-o simbata seara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letita, super faina experienta, m-ai facut curioasa, o sa merg si eu la 4d cand o sa am ocazia. Mai ales ca eu sunt fan de filme de actiune, cred ca am vazut toate filmele cu Bruce Willis :)) Cred ca un SF ar fi foarte tare de vazut asa.

 

Mcoca, sa-ti fie de bine vacanta si refacere usoara [:D]. Eu pana la urma plec 5 zile la Barcelona, intre care o sa strecor o zi in Costa Brava.

 

Aqai, mi-a placut mult ce am vazut in poze, sunteti super meseriasi.Eu la capitolul amenajari doar zugravesc.

 

La noi e canicula, am iesit 40 de minute pana la banca si sa platesc niste facturi si m-am intors acasa mov. Planuiesc sa merg la sala dar ma duc mai tarziu, acum nu mai am curaj sa ies din casa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...