Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

v-am gasit, buna dimineatza!

 

teribila furtuna la noi azi noapte. si cu toate astea, tot 30 de grade acum afara, dar innorat, acoperit, umed, greu.... la 8 m-am trezit

 

e bine cu mami e acasa si e rau. nimeni nu ma mai trezeste si descopar ca fara alte motivatii alarma desteptatoare e lipsita de putere :) 

 

mami o scoate pe berry afara, asa ca berry e cuminte is nu mai zice nici macar miau

 

copiii dorm dusi, nu tre' sa ma trezesc sa-i duc in tabara.

 

husbandul doarme dus.

 

mami e cuminte si citeste pana ne trezim noi

 

pai asa, cum sa ma trezesc eu dimineatza ?????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi taman ce ne distraram cu un power outage. Ne-a pocnit o mini pana de curent 10 minute. Eram aproape impachetata sa plec sa lucrez de acasa cind au revenie curentul. La naiba!

 

 

naspa! 

niste nesimtiti, sa reinvie curentul tocmai cand sa pleci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, dar esti si tu in concediu?Cum de dormi asa boieroaica pina la 8?

 

Defapt daca as incepe la 9, tot pina la 8 as dormi si eu.

 

 

Letitia, e vara, bate vantul in universitate... seful meu e in vacanta... nimeni nu ma numara cand vin si cand plec. tre' doar sa-mi fac treaba.

 

vezi ce TOTAL lipsita de motivatie sunt?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu daca as vedea ca toti dorm de rup, as fi total demotivata!!! [:)]

 

Ce fain ca o ai pe mama la tine! huzureala maxima!!

 

V-am zis? De azi intr-o saptamina ma duc sa vad pisoii.

 

 

sa le faci poze sa ii vedem si noi. 

 

o familie din vecini cu copii ceva mai mici ca ai mei (cam 2 ani diferenta, propagata in jos:) si-ai luat o pisica de la shelther.

 

fetita se poarta cu pisica aia de parca ar fi jucarie de plus, nu o scuteste deloc... de coada in jos o ducea intr-o zi. si pisica nu obiecta.

 

ei mai nou, pisica vine si ii asteapta la piscina :) sta intinsa pe iarba cat sunt copiii in apa, relaxata... apoi pleaca cu ei acasa :) m-am distrat ieri tare de tot, ca ii astepta in fatza intrarii, unde am parcat-o eu pe berry (cainii nu au voie inauntru) si berry se dadea de ceasul mortii, pisica portocalie statea lungita la un metru de ea, fara nici o apasare, nici o tresarire...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea clocotitoare,

 

Sunt pur si simplu inghetata ...este atat de frig la birou incat este suparator ...nu mi-e frig in sus, ca am pulover, dar mi-e frig la picioare ...ce naiba sa fac, sa imi iau cizme ?

 

AB, in Thailanda va duceti la iarna ...foarte interesant, antmila tocmai s-a intors de acolo ...poate ne povesteste una-alta.

 

Printre discutiile cu pisici, sa vorbesc si eu de masini [:)]  ... cum spuneam, barbatul cred ca trece printr-o midlife crisis si s-a pasionat de masini. Vineri seara am fost iar la un dealer de Mazda, facut test drive, vazut CX5-ul ala rosu, rosu, discutat, negociat ...pur si simplu au niste preturi la lease care mi se pare ca nu merita ...am plecat, a patra oara dezamagiti de Mazda.

 

Sambata m-a carat barbatul la Hyundai ...imi place Santa-Fe-ul ala si iar pierdem timp si plecam dezamagiti. Pe la pranz am inceput sa-l strag cu usa ...ca afara sunt 40 grade si soare si vreau si eu macar o data anul asta, la plaja ...il conving [pk]

Plecam de acasa, si in drum ne oprim la un dealer de Audi, ca a vazut el o culoare pe internet care pare foarte interesanta la un Audi Q3 si vroia sa o vada si in realitate ... masina era pe floor. Va rog sa va imaginati cum aratam noi, pregatiti de plaja, printre masinile si luxul ala de la Audi. In slapi, barbatul avea slipul pe el si un tricou lalai, eu aveam parul strans cucui in varful capului, silueta mea de gazela nu era "ajustata" cu nimic, nu aveam un fir de fard si mai avea si asa, o sacaiala in privire cum ca abia astept sa scap de acolo ...etc [:)]

 

Ne uitam la masina, ma pune barbatul sa ma sui, imi arata liniile, finisajele, scaunul care are un suport pentru cotiera, motorul care mvai cum toarce, imi arata portbagajul ca se inchide-deschide automat ... evident ne agata unul, eu in spume ca iar dureaza si noi mergeam la plaja ... preiau problema financiara, ca sa ne dea mai repede afara ...si ii spun clar ca bugetul nostru este $2.5k jos si sub $350/luna ...buget pe care Mazda si Hyundai nu l-au putut onora ... pleaca ala, vine inapoi si ne intreaba sec : Daca reusesc sa aduc masina asta la pretul dorit, o luati acum ? ... ok, DA, spunem noi neincrezatori ...

 

Ei bine, done deal ... am luat masina de pe floor, au scos aia 4 masini din incinta ca sa o scoata pe a noastra - Audi Q3, albastru metalizat ...desigur nu am mai ajuns la plaja.

 

E masina mea [pk] ...barbatul cica s-a sacrificat si va conduce el mamaitza (Honda CRV-ul luat acum 1 luna) ca sa conduc eu si copiii, o masina safe. Acum daca il penetreaza midlife crisis dar imi cumpara MIE masina, cred ca pot trece mai usor peste aceasta perioada [:)] .

 

Imi place, as fi nesimtita si ipocrita sa spun ca nu imi place ... dar sincer, eu as fi fost ok si in Honda. Barbatul sustine ca am facut un deal foarte bun ...peste 3 ani, cand Alex va avea 14 ani, poate o cumparam si ...sa i-o dam lui ? Stiu eu, mi se pare cam nefiresc ca prima masina a lui fiu-meu sa fie un Audi Q3 ...

 

Ce mai vreau sa spun este ca are o culoare care se vede de departe ... nici nu imi dau seama daca e bine sau rau. Cand am zis ca poate e asa de stridenta ca ne-o fura, barbatul a zis ca nu fura nimeni o masina care se vede imediat pe sosea ...

 

Iat-o ...

 

 

post-6895-0-68062400-1469458495_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...