Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Masa din primele poze e facuta tot de el. In spatele mesei e un sistem de gradina hidroponica. Facut tot de el (tevi cumparate :))))

 

letitia, placile de beton le-am cumparat :) au fost horror de carat insa. 

 

A carat dl consort anul asta cat in cei 40 de ani. Toate pietrele pe care le vedeti prin poze ( si o sa va ami arat si biroul lui de afara, care e inca in lucru). Pietrisul pt patio, vreo 9 iarzi, nisipul, placile... La cele mari l-am ajutat si eu. 

 

Tot spatiul de patio l-a sapat singur cu harletul, la adancime de 20 cm. e huge. A sapat toata primavara la el :)

 

pamantul de la patio l-a dus in spate unde sunt gradinile ridicate si a nivelat totul (aveam pur si simplu un sant gigantic in spatele curtii, nu stiu de ce, asa era de la inceput). Si a umplut si " cutiile" de gradina. La suprafataza avem un strat de vreo palma de compost, adus tot de el si carat in spate.

 

 A incercat sa recicleze fiecare material folosit. O sa vedeti cand va arat poze cu his outside office e facut din bustenii si crengile de la pinii pe care i-a taiat ( tot singur) anul trecut in fatza casei si casa de joaca a copiiilor pe care nu o mai foloseau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mie mi s-a intamplat, era cineva dintr-o tara africana.

 

Stiu ca e cald acum in Barcelona, sa fiu sincera e prima data cand merg acolo vara.

Letitia ma uit la Bloodline, ai avut dreptate, imi place mult de tot.

Hahahaha! Soro, the plot thickens! Sint la penultimul episod din prima serie si treburile se complica din ce in ce. Cind credem ca finally elucidam misterul, hop inca un element care sa me puna parul pe moate! Si imi place ca tot arata flash-uri de la ce va sa se intimple, tocmai ca sa te faca sa te tot intrebi, oare cum s=a ajuns acolo? Ca in Damages. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, placile vostre cum sunt prinse? Nisip sau beton?

 

Ps: iarba din poze nu o tai decat saptamana viitoare :)))) si la noi nu e gazon a la north america, ci amestec de flori de poiana. Ca dl husband nu suporta gazonul plictisitor :)))

Habar nu am, presupun ca beton. Sint tot asa mari ca ale voastra, dar nu asa plane. Cel ce ne=a facut gradina le=a carat si au fost al dracu de grele, intr-adevar. 

 

Transmite-i felicitari domnului sot! Sint in awe vreau sa-ti spun.

 

Dar "cutiile" alea de gradina ce sint si ce plante aveti in ele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ah, apropo de gradina. Saptamina trecuta lucra sotul de acasa, cind suna cineva la usa. Era politia. Cica un vecin a vazut an "asian" man sarind gardul la noi in gradina si a si reclamat. S-au dus impreuna sa vada daca a luat ceva, daca mai e pe acolo, nu mai era nimeni si nici nu luase nimic. Nici nu ar avea mare lucru ce sa ia. Vreau sa va zic ca i=am multumit cerului pentru astfel de vecini, sint multi in virsta, care toata ziua sint cu ochii pe fereastra. Ma gindesc daca sa pun niste sirma ghimpata pe gard, ma rog, mai sint si alte metode. Orasul meu este foarte linistit, asemnea chestii sint foarte, foarte rare.

 

Poate vana pokemoni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...