Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

mvaiii, ce catei, pe cat de urati, pe atat de simpatici.

mai nou, sunt febletea fetitei mele, a vazut si la pet-shop si pe net si e indragostita de ei...

Corina si cum se numesc in romania? Eu credeam ca toata lumea ii stie de pug.

 

Daca ar fi sa-mi iau ciine, un ciine de asta mi=as lua si eu. Mie imi plac ciinii mici. 

 

Stii cit costa aici unul cu pedigree, £1200!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu prima data am vazut rasa asta in Romania prin anii 90 la un student grec ce statea in bloc cu mine. Mi-a placut enorm. Inainte de revolutie nu vazusem asa ceva, cel mai adesea, cinii mici de companie erau fie pechinezi fie soricari. Nu tin minte sa fi vazut alte rase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am, presupun ca beton. Sint tot asa mari ca ale voastra, dar nu asa plane. Cel ce ne=a facut gradina le=a carat si au fost al dracu de grele, intr-adevar. 

 

Transmite-i felicitari domnului sot! Sint in awe vreau sa-ti spun.

 

Dar "cutiile" alea de gradina ce sint si ce plante aveti in ele?

 

 

daca sunt prinse in beton nu stiu ce sa zic... daca is sistem din ala clasic pietris/ nisip/ placi/ nisi polimeric, se pot scoate alea care s-au desprins. rearanja nisipul sub ele si aseza la loc si pus alt strat de polimeric...

 

"cutiile" sunt populate cu rosii ardei casraveti pastai, vinete (alea la timpul trecut ca s0a strecrat un chipmunk in si mi le-a mancat toate vinetele). mai avem ceapa verde si salata verde.

 

noi nu putem sa facem gradina direct la nivelul splului, din cauza groundhogs (un fel de popandai mari mari). asa ca ridica o cutie pe sol, (fara fund, construiesti doar laturile direct pe pamant) la baza solul are peste o plasa de sarma sa nu poata sapa groundhogs pe dedesubt (ca au obiceiul prost sa faca asta si iti intra in gradina pe dedesubt, chiar daca ai gard). apoi in cutie pui sol si compost si iti pui legumele, ca intr-o gradina normala.

 

Carolinah, rosiile mele direct din paman sunt dementiale. calde si cu gust de soare. nu stiu cum or sa fie cele din hidroponica, dar cele din gradina ridicata (cutii) sunt fabuloase

 

va multumesc in numele dlui meu sot tuturor, i-am comunicat aprecierile si promit ca ma opresc cu capitolul gradinarit :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai pisica vine pe 12.

 

Vai mai, tocmai ce am aflat ca parintii unui bun prieten de al nostru au murit intr-o explozie cauzata de boilerul lor. Eu sint in stare de soc, ma intreb cum or fi ei, prietenii mei? M-am vazut cu ei in romania, acum nici 2 saptamini... Ii stiam pe parinti, niste oameni deosebiti. Cum a fost posibil asa ceva? Sa le spun si alor mei sa verifice centrala aia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...