Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bunaziua pe la prinz deja. 

 

Cind omul nu are de lucru, isi face! Toata dimineata m-am ocupat cu programari si telefoane, am antamat hotelul pentru mitza pentru octombrie, ca mi s=a spus ca te poti trezi ca nu gasesti loc, apoi acum ma duc la vet sa il programez pe13 pentru un control amanuntit si discutat castrare, taiat unghii si tot asa! [zirea]  Dupa asta trebuie sa ma uit pe ebay si amazon pentru pol de mitza, jucarii, paturele, paturica incalzita, casuta unde sa doarma.... Daaaa sint ocupata rau.  [batcap]  Mi-am facut de lucru big time! Why? Why? Why????

 

Am fost ieri la femeia cu mitzele, toata familia era acasa, inclusiv parintii pisoilor, vreau sa spun. Aveau toate actele in ordine, toate certificatele, mai urmeaza sa le faca ultimul vaccin saptamina asta si apoi or sa fie gata de plecare. Il ridicam vineri pe 12 si pe 13 trebuie sa mergem la vet sa vedem ca e sanatos, avem 24 de ore sa facem asta. Daca ceva nu e in ordine, il dam inapoi si femeia e obligata sa ne dea banii inapoi. 

Femeia ce-i vindea era tot rusoaica, venita aici de mica, nu avea nici un accent in engleza si vorbea o rusa super cu copiii. Are 2 fete mici, o casa mare, veche de 600 de ani, dar mentinuta si moderna, curat de lingeai mac. Asta in conditiile in care are 4 mitze (2 adulti si 2 pisi mici) si 1 milion de pugs, copkii, barbat, etc. Ea creste si vinde si pugs! Ai ei cred ca erau vreo 5 si inca 3 a vara-sii care era in concediu. 

 

Pisicile au avut 7 pisicute tura asta, 5 a dat deja, mai ramasesera 2 baieti. Unul deosebit de timid. Nici cu ei nu interactioneaza, se ascunde sub pat daca i se da atentie, insa l-am vazut jucindu-se cu frate=su. Celalalt, pe care il luam noi, mult mai "volubil", a venit la joaca imediat. Si mama s=a jucat, tac=su era cam letargic si fara chef. Adultii erau tare frumosi.

 

 

Una peste alta, nu stiu cum am reusit sa ma bag in asa ceva, va rog incurajati-ma ca barbatu deja a platit jumate din suma, ca depozit. [bib]

Ok, am văzut ca ati luat cum trebuie. Felicitări și sa fiți fericiți împreună. 

 

Legat de cumpărături,  mie cel mai important mi se pare pomul pisicesc, sa ai aibe unde sa și ascuta ghearele și sa și întindă mușchii,  mai ales dacă nu va alerga pe coclauri. A mea și doarme în pom, deci nu i a trebuit nici o căsuța,  coșuleț,  etc. I am laut dar nici nu s a uitat la căsuța și apoi am vindut o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ok, am văzut ca ati luat cum trebuie. Felicitări și sa fiți fericiți împreună. 

 

Legat de cumpărături,  mie cel mai important mi se pare pomul pisicesc, sa ai aibe unde sa și ascuta ghearele și sa și întindă mușchii,  mai ales dacă nu va alerga pe coclauri. A mea și doarme în pom, deci nu i a trebuit nici o căsuța,  coșuleț,  etc. I am laut dar nici nu s a uitat la căsuța și apoi am vindut o.

Multumesc mult Alicia. Ma bucur ca ai intrat pe aici. [pup]

 

Da, familia de la care iau e exact cum ai spus tu. Saptamina asta cumpar pomul, casuta si cusca in care o sa-l car la veterinar a doua zi. Am vizitat si hotelul de mitze, e ok, au spatiu, e rezonabil. Deja am programat-o acolo pt octombrie cind plecam. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helooooo Dana!

 

 

Dragilor, hai ca v-am inebunit cu pisica, mai rezistati inca un pic! [:)]  Copkilul are second thoughts. Inca nu e hotarit, dar s=ar putea sa nu mai luam pisica [dan] . Pierdem avansul, dar economisim o groaza de bani virtuali pe care i=am cheltui pe vaccine, hoteuri, castrari, etc. Noi nu zicem nimic, va fi hotarirea lui. Plus el ne va rambursa avansul  [:D] , ca sa invete the hard way ca orice actiune are reactiune si consecinte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineața si de la mine,

 

Mcoca, si eu la fel cu animalele ...numai cand aud cata munca suplimentara este si cate probleme adiacente - asigurare medicala, scos afara, pus in hotel cam plecam in concediu, par prin casa ...valeu, valeu, valeu ...prefer sa ma duc dimineața la 6:00 la hockey decat sa fac toate astea.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in closing ...si imediat dupa plec in Romania ... 

 

Am uitat sa va spun ce i-am luat matusa-mii ...i-am luat:

 

- un buton din ala de alarma, sa-l poarte la gat ca pe un lantisor si daca o ataca cineva pe strada sa apese pe el

 

- o sticla de apa care lipit de capac are un tub care intra in sticla si in care se pot pune fructe, legume proaspete ...astea isi lasa aroma si cica vitaminele in apa aia de baut ...am si eu una acasa, am pus potocale cu tot cu coaja, are o aroma foarte buna ...

 

- doua genunchiere, pentru ca ea poarta mereu genunchiere si cica (??) astea de aici au elasticul mai bun

 

- o rama in care am pus o poza din 2008 cu toata familia noastra, pe trei generatii ...intre timp, fratele ei si tata nu mai sunt.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, eu chiar dorea sa intreb cum v-a convins, cum v-ati lasat convinsi.

 

Dupa ce citesc posturile voastre imi dau seama ca pe mine nu m-ar convinge never ever pentru un animal

Incetul cu incetul, in ani si ani. Si nici macar nu am fost convinsi, am cedat. Dar sa stii ca asa am zis si eu mai demult, ca nimic nu ma poate convinge, dar in timp ne-au slabit balamalele si am cedat nervos, Motivul pentru care eu nu vreau e ca si la voi, munca suplimentara. Sa vedem, mai are o saptamina sa se hotarasca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Hellooooo ... hellooooo ... [trombon]

 

 

multumim de trezire!!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

ce mai face fetita cea delicata si frumoasa care iti pune parul pe moatze?

 

ca ai mei m-au terminat zilele astea, numai in focuri ne-au tinut. Am zis ca ce mare lucru fac ca nu ii inscriu in tabere, ca se odihnesc si ii tine mama si activi si mai economisesc eu niste bani...

 

vezi sa nu, Mr. T. e in forma de zile mari, ne scoate peri albi, nu e suficient de ocupat si muncit fizic  [smulgpar] si la ora asta toate taberele is full :(((( asa ca isi descarca TOATE energiile pe frac-su si nu in modul bun...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...