Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu, Buflea, in principiu as vrea sa ma tina macar 3 ani... dar. In clasa 1 i-am cumparat ghiozdan roz cu floricele, ceea ce nu a mai mers la inceputul clasei a 4-a, cand am vrut sa fiu econoama si sa iau un sac oarecare, care s-a facut praf. Asa ca acum iau din nou...

E drept ca la noi se cara mult iar in clasa ghiozdanele stau pe jos si li se strica fundurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi la noi e înnorat si mai rece. Ce bine ca ne mai răcorim nitel. 

Monica, am cautat ghiozdan la CTC, Diverta si Noriel. Alex mai are inca ghiozdanul folosit in clasele 0si1, dar mi-am dat seama ca pe masura ce i se acumuleaza carti/caiete in ghiozdan, acesta trage in jos. Nu era cu intaritura si nu avea tinuta. Cel vechi l-a mai folosit vara asta mergând la bunici, i-am pus acolo lucrurile si inca arata foarte bine. Sper ca cel nou sa tina ptr următorii 3ani. 

Am un munte de haine de împaturat si pus in dulapuri. 

Am pus niste pulpe de pui la cuptor. O duminica plăcută sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am in plan sa duc fetele la film (Secret life of pets), fetele adica a mea si colega ei de banca. Apoi fac mancare, ciorba de perisoare si sarmale (sarmale, da, mi-e pofta de lesin). Le fac cu varza proaspata si acrita cu bors.

 

Am fost ieri la petrecerea de care va ziceam, facuta de o fosta colega de liceu a lui Cristi, unde au fost invitati alti colegi de liceu plus partenerii. Eu sunt singura care practic n-avea ce cauta acolo, dar cum Cristi nu e acasa, a trebuit sa merg.

S-a lasat cu highschool drama, adica s-au certat un tip si-o tipa ca la usa cortului, ceea ce a fost amuzant si jenant in acelasi timp, cel putin pentru mine.

La 9 l-am sunat pe tata sa vina sa ma ia si am ajuns acasa.

 

Juma de ora mai tarziu am remarcat ca nu mai e motanul in casa. Am iesit in fata blocului sa-l caut si bineinteles l-am gasit, da, a sarit peste balcon. E OK, s-a julit la nas si s-a lovit la o laba, dar inr est pare in regula. Noroc ca stam la 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine JG, bine ca nu s-a lovit mai rau. Cand eram mica am vazut multe pisici cazand de la etaj, ca in fata era un bloc de 4 etaje si multi aveau pisici. Cadeau pisicile alea intr-o veselie. Am vazut si live de vreo cateva ori, una dintre ele cazand de la etajul 4. Nu au avut nimic niciodata, nu stiu cum pot sa cada asa si sa nu pateasca nimic.

 

Copila are ghiozdan Herlitz de 3 ani, dar arata ca nou. Sunt foarte bune. Si eu il spal in vacante in masina de spalat. Cand l-am cumparat era chiar aici pe forum un subiect despre ghiozdane, asa am aflat ca sunt cele mai bune astea. Lui fi-miu tot Herlitz i-am luat, dar din ala gen rucsac, parca se numeste Cube. A rupt 2 in 3 ani, deci se poate. Acum trebuie iar sa-i cumpar ceva dar zice ca vrea geanta de umar, nu mai vrea rucsac. Problema e ca gentile de umar sunt prea mici pentru tona de manuale si culegeri care trebuie carata zilnic la scoala, ca sa nu mai zic de faptul ca nu poti sa stai drept cu o greutate asa mare atarnand pe un singur umar. Chiar nu stiu ce voi face, el este foarte incapatanat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geanta de umar nu merge pentru cat cara copiii in Romania, plus ca toata greutatea ar sta pe un umar. I-am luat geanta de umar Carlei pentru orele de engleza, e foarte buna daca cara o cartea, un caiet, fise si apa.

 

Da, eu sunt mare fan de Herlitz, ghiozdanul Carlei arata ca nou dupa 3 ani, spalat cu cif la cateva luni. Sunt foarte rezistente.

 

Pisica e OK, a reinceput sa sara, a mancat, s-a certat cu pisica vecina cand am venit acasa si vecina s-a repezit sa vada ce am in casa :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineta dupa terasa mea,

 

Azi e soare ...i-am pus pistolul la tampla barbatului si am spus ca daca nu mergem azi la plaja, trag  [:)]  ...a zis "da mamicule", ceea ce nu imi garanteaza ca asa va fi.

 

Ieri am fost in Queens ...la magaznul romanesc. Am luat mici, caizer, branza de oaie, dulceata de visine, ghiudem. In drum, am oprit pe la blocul in care am stat in primii 3 ani de emigrare ...Doamne, ce de amintiri ...sunt 15 ani de atunci, parca au fost ieri. Nu as mai putea sa o iau de la capat, asa ca atunci ... Nu stiu cum am putut sa traim acolo, totul e inghesuit, blocuri de caramida, din alea cu scara de incendiu exterioara, spalam rufe pe strada de alaturi ...in schimb am fost la piata la care ma opream in fiecare zi cand veneam de la metrou. Wow, ce piata buna, nici nu se compara cu supermarketul ...si am intrat si la cel mai mare magazin de "99 cents" din zona ...daca ati stii ce de chestii utile si ieftine, mai ales din astea de casa ...pe aici pe la mine nu exista "99cents" ...mdeh, cica suntem mai sus de produsele astea ...m-a sunat barbatul de 2 ori sa ies de acolo. Am vrut sa ma duc si la manichiura/pedichura, costa $30 pt amandoua, aproape la jumatate de pret ca aici. Astea sunt avantajele unei zone de emigranti, toate sunt mai ieftine.

 

Azi vrau la plaja, v-am spus, da ? [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anais-a,

 

cumpara-i un rucsac de la DAKINE. sunt tare cool.

din asta am vrut sa ii iau eu lu fii-miu asta vara, dar el inca e copil si nu a vrut neam. si-a ales unul Satch.

ai mei in scoala primara nu au schimbat ghiozdanul, amandoi au avut scount. grele ca naiba, mai ales ca care la ele, dar asta e moda, le folosesc si pe post de scaun in scoala. si-s rezistente.

dar dus intors 2,2 km, deja mi se face rau, la spatele lor.

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare,

 

mai ce mi-a placut expediatia Carolinei in alaska. Stresant Soro cu cardu ala dupa tine, ce intra in pretz ce nu.

 

 

mai, discutiile astea de catei si pisici imi plac de mor. chiar si cele despre consoarte care nu le face bine concediu in ro. nu ma mai rascolesc asa de tare. ma linistesc, as zice.

 

Aqai, colegu tau e un artist! am spus-o! si da, se ia de mana cu colegu Simonei!! vai ce meseriasa bucataria!

 

Voi ce faceti in York, Letitia?! alta pisica sau Universitate?

 

Mik, am vazut-o pe tractoras...Mik in ce parte a Frantei esti?

 

coca, sa va fie bine concediu!

imi aduc aminte cum au prins fetele tale in august 2015 cea mai uracioasa saptamana pe litoral!

 

sa nu mai vorbesc de Dana, ca deja o invidiez, are si familia alaturi si are si piscina in oras si festivaluri etc..

 

Lea e in Concediu, dar Antmila, ea unde e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...