Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost la York, a fost frumos, orasul superb. N-am vizitat castele si catedrale pe dinauntru, ne-am multumit doar cu exteriorul [:)] , dar imi pare rau ca nu am fost cu barcuta pe apa. Am uitat de ea. Ce a fost fain in aceasta excursie e ca am stat toti impreuna si am discutat tot felul de chestii, pe care acasa nu reusim sa le discutam, ca sintem tot ocupati si pe fuga. Din punctul asta de vedere a fost super. Asta practic a fost si scopul. Si asa am reusit sa decidem ce facem cu mitza! [cupisi]

 

Si am decis....drum roll [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  Luam pisica! Vineri!

 

Barbatu a comandat deja cusca de carat pisica. Restul luam din magazin, ca nu e diferenta mare de pret. Asta e. Incerc sa gindesc pozitiv, sper sa fie bine. [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow wow wow ce vila are aricioaica!!!  

 

eu pet din astea nu pot creste. Mi se rupe sufletul sa le stiu asa inchise. dar sigur nu e asa..

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

imi adu aminte de vecina mea. ea era in putere, dar fii-su a mutat-o la un camin de batrani. si am vizitat-o. vai ce mi-a placut. totul nou, singura in camera. avea 94 de ani, asta in 2012. si, mi-a spus ca nu mai suporta sa i se spuna ca e frumos, ca-i misto..etc. pt ca ea se simte ca la inchisoare si abia asteapta sa moara.  

si, am intrebat-o de ce credea ea asta. pt ca ii lipseste copacul ei, pt ca nu are voie sa isi deschida geamu larg, pt ca nu avea balcon la camera, sau ca ea vrea sa isi unga singura felia de paine, nu sa fie gata pregatit, ca se imte inutila. 

mai frate, am vizitat-o de 3 ori, duminica mergeam la ea pe la 17, cat lasam copii la desene, ca nu mai era nici in cartierul meu, si intr-o duminica nu am mai fost la ea, am fost la alergat. si luni ma intalnesc cu nepotuul ei, care avea fetita in gradinita noastra.  

si imi zice ca a murit, duminica, acu 1 sapt pe la ora 20, adica la 1 ora dupa ce plecasei eu. mi-a spus ca respira greu, dar tot ea a zis ca nu le spune la asistenta ca sigur o trimit in spital si nu avea chef, si isi astepta dr de luni..

 

mda..asta ca o paranteza..despre lucruri negandite..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, aricii astia sint africani, le place grozav caldura, daca sint mai putin de 21 de grade intra in hibernare si mor, deci ei nu se supara deloc daca stau in casa la caldurica, pentru ca afara ar muri fara doar si poate.

 

 

In legatura cu casele de batrini, sint statistici care spun clar ca un batrin ajuns la casa de batrini nu traieste mai mult de 2-3 ani max, indiferent cit de bine ingrijit si cit de frumos e caminul. Pur si simplu se simte dislocat si nefolositor, ajuns la fiare vechi. Ce ingrozitor! Te intrebi cum e mai bine, sa mori mai tinar sau sa ajungi la senectute, neputincios la o casa de batrini, uitat de toata lumea?  [:(]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...