Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

din alergatura asta cu copii si pt copii ( din care colegu meu imi tot repeta ca mie chiar ca imi place de am facut 1200 km [alcool] ) mi-am adus aminte de voi, clar [il]  si cum nu vreu copii sa meraga colo sau din colo, sau cum ajung ei sa aprecieze ceea ce facem noi pt ei.

 

 

mereu aceeasi placa. nici nu ii mai intreb.

fix la fel face si Mama mea. dar ma intreb cu ce am gresit eu intre generatiile astea ?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, mama ta nu a lucrat? Ca mi se pare egoism sa iti ceara sa iti iei zile de concediu sa stai cu ea. Ca oricum va vedeti in wk, seara, deci na.

 

Cu copiii, cred ca le dau noi prea mult spre foarte mult. Si atunci ei cer, si sunt nemultumiti, ca asa sunt invatzati.

 

Mie imi aduc socrii fetele din ro, si vor sta 3 sapt, apoi vin in februarie ai mei si stau o luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi si cum ati gasit vila din Spania (sau Italia), ai un site bun? Sau cunosti persoana? ma intereseaza si pe mine, poate chiar la anul, daca nu ma duc in America. As vrea sa inchiriez vila si apoi sa-i chem si pe cumnati. Inchiriem masina si ne vinturam pe acolo, dar vreau sa stau si degeaba pe linga o apa. Eu nu pot sa haladuiesc asa in concediu, decit daca-i musai, insa ma intorc obosita. 

 

Tare as fi interesata de cum a fost. Daca vrei, poti sa-mi dai pm cu mai multe amanunte. [flo2]

 

Despre mama ta, nu-ti dau nici un sfat. Tu le stii mai bine pe ale tale. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vad ca ati scris riuri, riuri intr-o saptamina cit am fost "out of service". Noi am avut musafiri o saptamina a noi acasa si am tot calatorit incolo si incoace si seara picam rapusa. Am revazut Montauk ("The End"), Bostonul (care e un loc favorit), am batut nitel si Coney Island pentru copii si adultii ne-am dus la supermarketul rusesc unde ne-am facut plinul de delicatese europene.

 

Aqai, artist si craftsman e sotul tau...mi-a placut curtea la NEBUNIE. 

 

Didi, rabdare multa si sper sa iasa bine...stiu ce greu e cu relatii dificile. 

 

Black, dragut foc ariciul...nu pre am-am gindit vreodata la arici ca animal de companie. Buna treaba ai facut cu vila!!!

 

Anais si Dana Vio, sanatate copiilor...pneumonia e pacatoasa, mai ales vara. Eu faceam in trecut in repetate rinduri pneumonie si nici nu imi dadeam seama ca sint bolnava (si eram adult). Cred ca am facut 4 la rind in 2 ani.

 

Buflea, ai ajuns la plaja? Am mers si eu aseara pe la 4:30 si am stat pina la 6:30. Dupa un maraton de facut curat si 4 munti de laundry, am evadat singura la plaja cu o carte. Mai sa adorm pe nisip.

 

Letitia, deci pina la urma e pisica sau nu e pisica? Se pare ca v-ati hotarit? 

 

Mai citesc si mai revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza Ladies, 

 

didi, welcome back! Hug hug! ce vara aglomerata si frumosa aveti voi!

 

antmil, welcome back si tie. vroiam sa te intreb, ai exersat ceva din trainingul cu sarit pe musafiri? 

 

miss berry a avut 3 zile ca-n poveste. day one: ea libera prin casa si copilul meu mare a deschis usa de la gadaj si usa dintre casa si garaj. dupa vreo ora, ne-am prins ca lipseste cainele. culmea a apaarut in casa la prima strigare, prin garaj, fericita.

 

day 2, husbandul a lasat usa la terasa de la bucatarie deschisa. noroc ca s-a impiedicat domnisoara de o jucarie pe deck si nu erau iepuri. mama a recuperat-o. 

 

day 3: era usa spre patio decshisa, doar screenul de insecte. care dumnezeu stie cum, se stricase. a batut o rafala de vant, miss berry si-a dat seama instant ca screenul ala nu e chiar asa de netrecut cum i se pare ei de obicei, si prin el s-a dus afara :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG, imi pare rau ca ai avut o saptamana asa proasta :(

 

Buflea, vocea ta ne-a luminat seara :))))) THNX!  [flo2]

 

asa, in rest ce sa ma zic. freza nu e rau facuta, dar mi-a facut parul prea blond. prea multe suvite, din nou spun bine facute, nu se vad dungi in cap, dar cred ca mi-a vopsit fiecare al doilea fir de par si acum sunt .... blonda. oarecum. 2 ore si jumatate m-a tinut in salonul ala care mirosea a fast food, nu stiam cum s-o tai mai repede.

 

dl sot, cand am ajuns acasa, a zis ca tunsoarea in sine e faina dar culoarea .... zice : nu stiu ce au toate femeile dupa o anumita varsta isi fac chestiile alea in par care le imbatranesc... adica si la fatza daca nu arati batrana, culoarea aia arata de parca vrei sa-ti acoperi firele albe"  [batcap]

 

well duh honey, that was the point. I have 5 grey hairs!

 

ah, zice el... deci de aia va faceti asa, ca si cum vreti sa va acoperiti parul gri?

 

da, de aia ca il avem!!! [smulgpar]

 

______

 

la femei, "grizonat" nu e un trend. a trebuit sa ii explic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in rest...life sucks.as of last week, oficial, copilul meu al' mare a crescut. pe toate planurile.

 

are 1.50. cred ca vreo 50 de kg. are parul lung cu suvite blonde via soare/ apa.

 

trece prin niste furtuni de ma scoate din minti. are nervi, crize, iesiri, nu vrea/ poate sa se controleze, comenteaza, te refuza in fatza cand ii ceri sa faca ceva.

 

no. nu. nu vreau. i won't do it. what are you gonna do to me?

 

cea mai cea, well, i'll just leave on my own, I don't care about this family.

 

my sweet boy e o creatura obnoxious cu care nu ma mai pot intelege nici eu. I can't get through to him anymore si chestia asta m-a destabilizat cu totul.

 

si m-a pocnit asa deodata vineri seara la un pahar de bere pe terasa cu consortul. copilul nostru a crescut. ne-am petrecut ultimii 5 ani in certuri, discutii, terapii, programe, evaluari, dispute cu si despre scoala si incercand sa rezolvam all the issues si acuma brusc s-a facut pre-adolescent si apoi brusc o sa creasca mare and it's over.

 

a fost un stres imens pe toate partile, toti ne lingem ranile care pe unde, n-am rezolvat absolut nimic si a trecut timpul pe langa noi dintr-un conflict in altul.

 

it's just unfair.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, nu am exersat nimic...ciinii i-am dus la mama pentru 4 zile ca noi am plecat toata ziua de acasa si nu era fair sa ii las inchisi in casa 14-16 ore cit eram noi dusi pe coclauri. In rest, am fost ocupata cu pus/strins masa, stat de vorba, stii tu cind ai musafiri :) :) :) 

 

Te cred cu stressul si cu crizele...si noi ne-am luptat (si inca luptam) cu multe si tot asa, intr-un moment in care picasem si nu credeam ca ma mai ridic, am realizat ca totusi nu va dura forever and ever (adica sper) si ca se vor maturiza. Cu cel mare avem o discrepanta intre maturitatea emotionala si virsta...este foarte introvertit dar si plin de conflicte si anxietati de tot soiul. Este la momentul cind cei de linga el nu exista dar vrea sa salveze lumea intreaga. Complicat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...