Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hmm 7 pasi : ))) interesant.

15 ani si mie mi se pare devreme, si la fete si la baieti. Ca daca zici ca pt baieti e ok, pai implicit e si pt fete, ca cine se uita la baietii de 15 ani?? In FRanta varsta mediana e de 17 ani pt ambele sexe. Eu sper sa ne apropiem cat mai mult de ea ....

Eu deocamdata nu ma simt pregatita sa o pun pe pilule la 15 ani, dar mai e pana acolo. Eu am luat pilula magica vreo 2 ani, asa ca nu prea sunt pro. Dar vazand si facand. Mai e pana acolo ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hai mai Buflea ca ori ma binedispun cu mesajele tale, ori nu.

Citeam DC-ul aseara in pat. Ajung la partea cu 15 ani&sex/pasii de pus condomul, ma buseste rasul, ridic o spranceana in acelasi timp si ii citesc barbatului care citea langa mine o carte de istorie. Se amuza, rade, dupa care face o fata serioasa si spune "noi mai avem ceva timp". (Fii-mea are doar 14 ani jumatate.) Si zic, da, vreo 6 luni pana la 15 ani. Barbatul se balbaie si incepe sa sustina cu tarie ca mandruta noastra nu are inca 14 ani. [:-)))]Bun subiectul. A mea cred ca imi mai lasa ceva timp peste 15 ani... cred, dupa cum o vad.

 

De curiozitate am cautat pe net care sunt cei 7 pasi, ca na, si eu fac parte din categoria care nu a avut ore de Health la scoala. Uite ce am gasit:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cRUIoelzlPs

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca nu stiam ca sint 7 pasi...cit or fii doar sa poarte "palaria"!!!!

Cel mare stiu ca "comis-o"...cel mic inca nu si vrea sa astepte pina in college.

 

Va las cu doua poze: Ransom, aka Slinky. Prima e ca se uita pe geam cu jind ca au plecat baietii la plaja si pe el l-au lasat acasa. A doua este una din pozitiile preferate. 

 

 

 

post-128087-0-84414100-1470922670_thumb.jpg

post-128087-0-08690800-1470922686_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] Hai ca acum am terminat si eu de citit si m-am distrat cu pasii vostri si ilustraiatia Devokai.

 

Eu cred ca 15 e prea putin in general, dar mai ales pentru baiati! Pai la virsta asta multi inca  se joaca, cel putin in cercul lui fiu-meu. Nu ca nu ar avea acces la cine stie ce informatii sexuale, dar multi nu sint copti destul. Fetele sint in fata baietilor cu 2 ani, ca maturitate vorbind. De la 13 ani incep cu fitze, machiaj, moda. Ma si mir ca fetele de 15 ani se uita la putzoi de 15 ani. 

 

Asa fac si astia aici, cum aud ca fetele au prieten, le duc la doctor si sint puse pe anticonceptionale, la sfatul medicului. Marea majoritate, ca unele au copil incepind de pe la 13 ani. Horror.

 

Ce s-au schimbat vremurile! Parca o si vad pe mama ducindu-ma tacticoasa la doctor sa imi dea anticonceputionale, ca sa imi vad nestingherita de viata sexuala. Ha, ha, ha ce banc bun. Pai numai sa fi simtit ea ca mie imi trebuie sex la 15 ani, ma lua la fugarit cu parul in jurul blocului [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar oare de ce ? Ca si acolo e o comunitate cu oameni de varsta lor cu care ar trebui sa socializeze ... le sunt organizate jocuri, activitati, seara culturala, discutii ...de ce oare ?

Pentru ca nu mai sint la ei acasa, in familie. Si stiu ca nu ii mai asteapta nimic bun, nu or sa se mai  intoarca niciodata "acasa", e ca la puscarie intr-un fel. E cutremurator, imi vine sa pling cind ma pun in pielea lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmila, vad ca ai canapele ca ale mele. Spune drept, sint zgiriate si compostate?

 

Auleu si valeleu, sint putin mai mult de 24 de ore pina intram in posesia mitzei. Ieri i-am luat toate cele necesare, M-a costat 100 de lire distractia. Si asta fara mincare si kkare, doar accesoriile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am oarecare experienta referitoare la prima experienta sexuala din cauza prietenei mele a carei fiice a facut sex tot la 15 ani si tot asa, i-a spus maica-sii ce are de gand, si tot asa - prietena mea a pus-o pe pilule. Ideea e ca am invatat ca e irelevant ca se intampla la 15, la 16 ori la 18 ani. Ceea ce conteaza e sa fie o experienta cat mai pozitiva si focusul prietenei mele a fost sa o invete ca nu trebuie sa accepte anumite lucruri (si mai ales sa nu accepte violenta) si sa spuna nu daca el ii propune ceva ce ea nu vrea. Pentru ca desi si ea il cunostea pe baiat de 1 an si ceva, nu stii niciodata ce are el in cap si ce are de gand sa faca in intimitate.

Discutiile mama-fiica nu au fost nicio secunda despre cat de trecatoare sunt iubirile de la 15 ani. Pentru ca fata avea prietene care isi incepusera viata sexuala si erau deja despartite de prietenii in cauza, deci pe undeva fata prietenei mele stia prea bine ca nu dureaza relatiile la 15 ani. Dar evident ca indiferent ce i-ar fi spus mama ei sau oricine, ea ar fi raspuns ca in cazul ei nu va fi asa si vor fi impreuna toata viata.

Concluzia e ca daca iti spune copilul ca vrea sa faca, inseamna ca s-a hotarat deja si nu prea ai ce sa faci sa o opresti. Daca fata prietenei mele i-ar fi spus ca el vrea si ea nu stie ce sa faca, atunci putea interveni pentru a amana momentul. Dar fata era deja hotarata si atunci mama ei putea sa stea si in cap ca nu ar fi rezolvat nimic.

 

Foarte frumos mesajul asta ... desi, dintr-o bariera emotionala, am mixed feelings si imi vine sa-l contest ...dar  nu am argumente ...

 

Inca o data, este remarcabil ca fata a venit si a spus ... ma gandesc cum sa fac si eu asta, sa aflu inainte ...nu ca sa ii interzic, dar ca sa putem lua masuri.

 

Si mie imi vine sa spun ca pilulele la 15 ani ar fi daunatoare, dar iar dintr-un impuls emotional ... si parca sunt mai sigure decat prezervativul, nu ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Buflea ca ori ma binedispun cu mesajele tale, ori nu.

Citeam DC-ul aseara in pat. Ajung la partea cu 15 ani&sex/pasii de pus condomul, ma buseste rasul, ridic o spranceana in acelasi timp si ii citesc barbatului care citea langa mine o carte de istorie. Se amuza, rade, dupa care face o fata serioasa si spune "noi mai avem ceva timp". (Fii-mea are doar 14 ani jumatate.) Si zic, da, vreo 6 luni pana la 15 ani. Barbatul se balbaie si incepe sa sustina cu tarie ca mandruta noastra nu are inca 14 ani. [:-)))]Bun subiectul. A mea cred ca imi mai lasa ceva timp peste 15 ani... cred, dupa cum o vad.

 

Devoska, [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  ...barbatii astia, sa nege ei realitatea ... daca ar putea sa numere inapoi si mai bine ... mor de ras [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmila, vad ca ai canapele ca ale mele. Spune drept, sint zgiriate si compostate?

 

Auleu si valeleu, sint putin mai mult de 24 de ore pina intram in posesia mitzei. Ieri i-am luat toate cele necesare, M-a costat 100 de lire distractia. Si asta fara mincare si kkare, doar accesoriile!

 

Da, trebuie sa recunosc ca mai am citeva zgirieturi.

Nu foarte multe, dar sint.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Buflea, si eu am stat si m-am gandit daca sa postez sau nu mesajul. Ca stiu opinia majoritara de pe forum si daca e sa ma intrebi nici eu nu concep la fi-mea sex la 15 ani si pilule, ma ia cu rau. Ele au fost la doctor atunci pentru niste probleme cu menstruatia fetei si asa s-a ajuns si la metodele contraceptive. Medicul a zis ca desi toata lumea stie la nivel informativ riscurile sexului fara prezervativ tot se intampla sa faca fara, din diverse motive. Si a mai zis ca el face 15-20 de intreruperi de sarcini pe saptamana, din care jumatate sunt la minore, de aceea recomanda pilule, ca vede zilnic prin ce traume trec fetele din cabinetul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...