Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va dau cafea. [cit]

Am avut un week-end prelungit aglomerat, ca de obicei la noi. Am fost la targul de antichitati, nu ne-am luat nimic special. Mi-a placut o tavita de Ag cu cana de lapte si zaharnita, dar era scumpa, plus ca chiar nu mai am unde s-o pun. Am admirat multe lucruri frumoase.

Apoi am fost la targul mestesugarilor, am luat un tablou ptr fina mea, ne-am luat un steag al dacilor sculptat in lemn. Foarte frumos. Am vazut ii frumoase, icoane, tot felul de chestii foarte frumoase. Am mancat placinte.

De Sf. Marie ne-am dus la fina-mea. A fost ziua ei sapt trecuta si am uitat s-o sun  [:I]  [:(]  Am uitat eu, au uitat finii ei, a uitat o prietena de-a ei. [zirea] I-am spus ca sigur a fost ceva in atmosfera si ne-a lovit pe toti deodata.

Pa. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

 

Raportez de la munculita. E prima zi in care merge si fiu-meu la munca (work experience). Ii place, l-au pus sa faca "munca stiintifica", se uita prin nu's ce articole medicale le compara, le separa, le lipeste, eh, ce stiu eu un finance manager amarit acolo [:)] ! Era cam bulversat ca a trebuit sa se scoale de dimineata in vacanta, dar ata ete.

 

Ba a mai hranit si pisica de dimineata, ce sa spun, mitzul asta scoate tot de avem mai bun in noi! De exemplu e o curatenie exemplara in bucatarie, unde e sediul ei de baza (pe moment). Zici ca bucataria mea e show room  de vineri incoace. Imi place ca toata lumea pune mina, nu stiu cit i-o tine, dar deocamdata, nu fi de deochi! 

 

Black, da planuiesc sa-i mai las sa se cunoasca sub supraveghere, atlfel Mishka n=are liniste, numai pe acolo se invirte. Cred ca vrea sa se joace impreuna, ca numai la joc ii sta mintea. 

 

Faina treaba asta cu work experience, mai putin cea cu trezitul de dimi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine,

 

Bine ai venit, Mishka!!! E dulce foc...pare tare mititica si cred ca-i dragalasa tare :) :) Sa ne mai pui poze. 

 

Noi raportam un weekend relativ linistit. M-am distrat cu sushi facut in casa (am fost la un supermaket japonez si m-am aprovizionat)...mi-a placut la nebunie. Ieri am facut zacusca si am reusit sa ies si la plaja. 

 

E ultima saptamina cind am amindoi copiii acasa...lunea viitoare duc copilul mare inpaoi la college. Iar o sa pling tot drumul. De data asta o sa merg singura ca sotul are ultima operatie la cot joia asta si el va fi imobilizat. Of!

 

[pup] Dar vine relativ des acasa, nu? Parca nu este foarte departe.  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am citit din urma : Buflea e (era) pe drum si Lelti are pisica adevarata.

 

M-am intors de la mare. neagra si arsa. 

M-am odihnit, am facut plaja si am citit (ultimele 2 activitati au fost simultane, din care cauza am pierdut pielea de pe spate caci nu voiam sa ma misc). 

 

Acasa vecina mi-a gasit cocosul mort si doua aiurite de gaini care vor sa cloceasca, pe de o parte nu au ce (oulae nu sunt fecundate) si nici timp nu mai este, caci in 3 saptamini va fi prea frig pentru puisori. 

In rest, seceta si copkii care pun parul pe moate. Mai apar eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, operatia e dintr-o suita de operatii pentru carpal tunnel...complicata povestea insa se pare ca vedem luminita de la capatul tuneulului (literally)!

 

Dana Vio, copilul e la 3 ore 15 min distanta...vine relativ des (cam la 6-7 saptamini), mai venim si noi peste el din cind in cind...dar tot greu imi este. Au cam fost niscati scintei in vara asta...complicat cu adolescentii astia. Am inima nitel cam grea.

 

Mik, sa iti fie de bine vacata...imi pare rau pentru cocos...la gaini nu ma pricep sa dau sfaturi asa ca nu-s ce sa spun :) :) Si eu m-am ars pe un genunchi si ma cojesc zdravan. Sper sa mai prin nitica culoare pina in 5 septembrie cind merg la o nunta...poate daca-s mai neagra, arat mai slaba  [:)]  Ma enerveaza nunta pentru e programata extraordinar de prost. Intr-o zi de luni (care luni la noi e liber ca e Labor day) si marti merg la servici...normal, e la dracu'n praznic la 2 ore jumate distanta. Nici sa ramin peste noapte nu merge ca trebuie sa merg la servici a doua zi. Nu o pot fenta, e in familie. Ca atare, nu fac nici un efort sa ma imbrac in ceva nou...daca ei sint cheap, si eu la fel asa ca reciclez rochie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...