Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Si aici copiii sunt asteptati cu drag la toate sindrofiile. Nu exista sa ii lasi undeva. Noi am lasat-o pe Eva la bona, pt un botez ca eram nasi, ea avea 4 luni ... bref, complicat.

Meniul pt un copil e f ieftin, undeva la un 10€, deci nu saraceste nimeni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am multe nunti la orizont in curind...e o generatie intreaga care au hotarit sa se casatoreasca. Care mai de care mai sofisticat. 

Se casatoreste una din surorile sotului in ianuarie...pentru bachelorette party au hotarit sa mergem in Scottsdale, AZ. Sa lesin cind am vazut ce preturi...le-am luat deoparte si le-am spus cinstit ca nu pot participa daca nu scadem nitel din numarul de stele. Eu sint singura cu un copil in facultate si cu unul pe vine. Daca adaugam zborul pina acolo, hotelul (cel mai de lux) unde vroiau sa mearga, limuzina si zilele de spa, saream peste $1500. ENORM de mult. In plus, fix inainte de Craciun iar in ianuarie, nunta.

 

Am noroc ca sint fete intelegatoare (noi sintem la 16 ani distanta de virsta)...mi-a fost un pic jena, dar am fost cinstita. Pentru 3 zile de moft mi s-a parut enorm de mult. Asa ca am inchiriat o vila tot la un hotel foarte bun (dar impartim o vila toate 6 nu avem camera separate) si inchiriem un van sa mergem si sa ne intoarcem la aeroport. S-a dus costul la mai putin de jumatate. Tot mult in opinia mea (eu sugerasem sa mergem la ski in Vermont...nu zburam si erau hoteluri oarecum mai accesibile decit Scottsdale unde e o scumpete de mori). Si oricum, Scottsdale e mai buna varianta decit alta idee de mers in British Virgin Islands.

 

Nu stiu cum au devenit nuntile asa evenimente costisitoare de 3-4 zile la rind...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o la laaa, pauvre.

 

Eu am 2 gagici in grup care tot propun wk-uri "fete", fara copii si barbati. Anul trecut au fost ele 2 in Maroc. Anul asta propun nu stiu ce oras din Fr.

Eu nu am chef deloc. Deja, pentru ca mie nu mi-ar placea ca barbatu sa plece in wk cu baietii (fara motiv, cum ar fi petrecerea burlacilor). No way. Apoi cu banii carei-as sparge eu in wk de fitze, merg in wk cu familionu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ies o data pe an in weekend de fete...am un grup mic si ne cunoastem de mult. Dar cautam locuri rezonabile ca nu sintem toate din acelasi stat (sintem imprastiate). Sotul nu are pretentia sa iasa cu baietii si nu cred ca m-as ingrijora prea tare. 

 

Eu am copii mari...cel mare nu mai e chiar asa tentat sa mearga in weekenduri undeva (vacantele nu le refuza) iar cel mic oricum merge cu noi mai peste tot...reusim sa facem citeva escapade de weekend pe an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha...dupa 22 de ani mi-a trecut posesia...acuma daca pleaca impart datoriile, nu averea...2 facturi de college ne tine uniti rau :) :) :) :) 

 

Glumesc, da?

 

Eu cu fetele cind plecam reusim sa mincam (prea) mult, ridem de ne dor burtile, luam un pahar de vin...nu-i nimic daunator sa deconectezi putin. 

 

Stiu exact ce ar putea face daca si-ar exprima dorinta sa plece cu baietii: el ar fii de unul singur cu aparatul de fotografiat...este absolut pasionat de fotografie. De baut el nu prea bea de fel...Nu am ce griji sa imi fac.

 

Acuma ca avem copiii asa de mari avem tot timpul impreuna...ieri de exemplu, amindoi copiii au plecal la mall (cumparaturile pentru scoala) si am ramas noi doi acasa. Se intimpla din ce in ce ma des...ne bucuram de timp in doi mai mult ca niciodata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, imi imi place sa am timp singura. Nu dati cu pietre. Acum in vacanta, am lasat pe toata lumea acasa/la plaja/cu bicicleta o dupa-amiaza intreaga, eu am plecat la Brest si am fost cea ai fericita vreme de 5 ceasuri. 

Si cind plec in deplasare profesionala, ajung mai devreme decit ar trebui si iar am timp singura. Fain de tot.  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, si mie imi place timp singura...eu locuiesc foarte aproape de plaja (iubesc soarele si oceanul) dar nimeni din familie nu imi impartaseste pasiunea :) :) Asa ca imi iau un scaun si o carte si ma parchez citeva ore pe nisip.

 

Simt ca ma reincarc cind am timp singura. 

 

Imi place si in companie, dar cel mai reconfortant este timpul cu mine insami. Chiar si o ora de liniste cu propriile ginduri ma reincarca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, la noi bachelorette party se zice hen party, iar pentru barbati e stag do. Hen and stag do.

 

Nici eu nu am fost in weekend cu fetele de cind am nascut si sa fie ceva ani de atunci! [:I]

 

Cind era copilul mic nu m-as fi dus, eram si foarte obosita, dar acum nu as spune nu unei astfel de invitatii. Nici barbatu nu s-ar duce cu prietenii, el e mai putin sociabil decit mine [:D]  insa nu ar avea nimic impotriva ca eu sa ma duc.

 

Va pun o poza cu Mishka de zi de la prinz. Am fost sa o hranesc (o hranim de 4 ori pe zi cu mincare uda la ore fixe pe cit posibil) si iar incerca sa se catere pe mine ca pe copac.  [:)] Si eu eram cu hainele de bune de la job!

post-16401-0-09837300-1471442308_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...