Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ant, ce fain cadou ai putut sa-i faci ! 

(bafta sotului tau si recuperare completa !)

 

Aqai, dar cita energie ai ! Eu in vacanta la mare nu voiam nimic decit sa fiu lasata in pace. Nici nu se punea problema sa fac vreun efort. Si tot nu m-am odihnit destul. 

 

JG, si mie imi place Barcelona si Catalunya. In 2015 am stat o saptamina la Taragona, foarte frumos si interesant orasul (eram cu treaba, nu in vacanta).

 

Diidi, ai intrebat acum multe pagini : stau linga St Etienne care e linga Lyon. 

 

La noi s-a lasat brusc vreme de  toamna. Mai trec eu sa va vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai ce fain ca faceti canoe. Si mie inmi place foarte mult dar pe rau, ca e si un pic de adrenalina. Am facut si cu Maya in primavara, a cazut in apa (noi nu o pregatiseram ca se poate si asta) si acum zice ca nu mai vrea. Imi va trebui muulta munca de convingere s o mai bag intr-o canoe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Antmila!! Ce Frumos cadou ! Uite eu curajul Asta nu il am! :(((

Haha, pai nici eu nu l-am avut cind al meu era mic! Asa ca a primit exact acelasi cadou, dar 10 ani mai tirziu, la 16 ani, cind are alta minte. Spre exemplu azi dimineata a curata litiera inaite de a pleca la job. II era greata de numa (desi in opinia mea e mult mai placut decit sa schimbi un scutec plin de kk de copil), si=a pus manusi, masca la gura, dar pina la urma a curatat. I-am spus ca inceputul e greu! [:)]  Ei, daca ar fi avut 6 ani n-ar fi facut asta in veci si pururi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai distractie placuta in continuare! Super fain acolo! Plodul meu a facut kayak canoe la scoala, la ora de sport. I-a placut tare mult.

 

Mik si la noi era ceata azi dimineata, dar nu as spune ca e chiar toamna. Cel putin nu vreau nici sa ma gindesc la asta. 

 

Ma intreb daca Buflea si-o fi recuperat bagajele? O fi la Piatra de=acuma?

 

Ma duc sa citesc din urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Letitia sa-ti traiasca pisicuta, e foarte frumoasa. Cateva raspunsuri la ce ai intrebat: intotdeauna cand ii iei de la mama plang foarte tare, sunt speriati. Toarce tare pentru ca incearca sa se imprieteneasca cu tine, te vrajeste, adica :)) Si sta cu tine pentru ca eu cred ca pisicile au un simt care le spune cine e seful in casa. Probabil tu o sa fii mamica ei :)

Las-o sa patruleze unde vrea in casa. Nu te stresa cu raspunsul la nume, ca eu inca n-am vazut pisica care sa faca asta. Incearca sa stabilesti din prima reguli (de exemplu la mine regula de aur e ca n-are voie in dormitor noaptea), n-are voie pe masa, n-are voie la cabluri. Nu ca le respecta haha, dar macar stie ca nu e voie.

 

 

Vai ce mi=a placut cum ai scris!!! Da, a incercat sa ma "vrajeasca" si guess what? A reusit! [:-)))] De plins nu a plins in prima seara, poate si findca pusesem feliway in priza si era miros "cunoscut" ca sa zic asa, nu stiu. S-a adaptat extrordinar de repede si bine.

 

Acu intrebare de baraj: Cum fac sa inteleaga ca nu are voie la cabluri? face ce face si merge dupa televizor unde sint milioare de cabluri, mi=e frica sa nu se curenteze daca incolteste cablurile. Tot timpul spunem nu, nu, o luam de acolo. Se duce mai rar, dar tot se duce. Ce am putea face?

 

Cu masa am folosit un spray de apa, cum se suia, cum il pufneam iar acu cind il vad ca incearca sa se urce, ii arat sticla si fuge repejor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai continua sa spui nu, dar ferm. La fel si cand o apuca muscatul in joaca. Puful de apa merge si la cabluri... cred ca e cea mai eficienta metoda la pisici :)

 

Ma bucur mult ca-ti place pisi.

si feonul pus pe aer rece e eficient. Ok, aduc puful de apa in sufragerie atunci, sa-l lecuiesc si de cabluri.

 

E atit de dulce, n-ai cum sa nu il iubesti. De cind l-am luat stam toti in sufragerie seara, lucru care nu s=a mai intimplat de ani si ani, ca pe fiu=meu nu-l scoteai din camera lui. Plus de cind lucreaza vad ca ne apreciaza pe noi, parintii mult mai mult, e foarte intelegetor, saritor la munci casnice. Mi-a spus ca scoala o sa i se para o joaca pe linga mersul la servici. [:)]  

 

Pina acum pisica e un big improvement in viata si relatia noastra de familie, da curatam dupa el, dar e o bucurie si o veselie viata cu el in ea. Si daca curatam toti dupa el, chiar nu e o problema. Foarte curind vreau sa=i introduc litiera cu capac, momentan are tavita cu care l=am adus si imprestie granulele dupa ce face kk.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...