Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am ratat pozele Antmillei, dar cum am vazut altele stiu cat de tanara arata <3 si ce baieti frumosi are :)

 

Michelle mult succes baiatului la scoala! O sa fie interesant sa aiba profesori barbati.

 

Aqai imi pare tare rau de accidentul mamei tale, sper ca nu are dureri... ma gandesc ca poate fi incomod la somn o asemenea lovitura la coaste.

 

Anais ma bucur ca ati scapat de carje si ca poate face putin sport. Tare neplacut trebuie sa fi fost...

 

Letitia eu n-aveam probleme cu mobila cand am luat pisica dar aveam cu igiena. Intre timp observ ca nu-mi mai pasa daca isi pune fundul pe perna mea, deci progres. Eu am ladita pusa pe balcon, da risipeste nisip si matur cam la 2 zile.

Felicitari baiatului pentru performanta la job, sunt impresionata! Nu ca nu ma asteptams a fiu :)

 

Didi, 3 pisici??? :)) Eu n-as rezista

 

Eu azi ma duc la un botez, sper sa nu iau foc cand o sa pasesc in biserica :)) Daca o mai tineti minte pe Noe de pe forum, azi isi boteaza a doua fetita, o scumpete de copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta facem, una doua luam in brate mezinul. [:)]  Si e pofticios de groaza. Nu se poate gati cu el in bucatarie. Barbatu umbla in pantaloni scurti si e numai zgirieturi pe picioare de cum incearca Mishka sa se suie pe el ca pe copac. Cu mine nu face asa, plus raspunde cind il strig pe nume si daca spun "nu" se opreste din orice actiune face. In fiecare zi e tot mai intelept! Da, stiu m-am tacanit de tot. Vorbesc cu pisica! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce draguta e pisica!!

 

Aqai, am vazut intr-o poza o barca....era caiac?

 

Sotul vrea sa cumparam un caiac si o standing board, ambele gonflabile dar din nu stiu ce material, nu ca barcile gonflabile.

 

Nu e rea ideea, dar mie imi sta pe creier ca am cobtractul doar pana in iulie, daca era pana in decembrie stateam linistita :))

 

In continuare ma uit dupa case de cumparat desi il scot din minti pe M cu chestia asta, el vrea sa ne cumparam ceva cand imi iau specialitatea sau cand stiu sigur unde raman. Ceea ce e o utopie, ca nu e ca in Romania unde iesi la pensie lavspitalul in care te ai angajat.

Si asa sunt niste preturi aici de te doare capul.

Am gasit apartament de 64 mp care era mai mult de o pers , nu de 2, cu 1150 de euro,fara garaj, la parter, fara balcon, doar in fata usii niste gresie cam cat e un balcon normal si in rest totul deschis, si asta pe care l am luat, 120 mp cu 1250 cu garaj, pivnita, uscatorie si loc de tinut masina de spalat.

 

Michelle, ce a crescut Will! Succes la scoala si sa ii placa la maxim tot!

 

 

Antmil, e sindrom cubital ce are sotul? I s a facut artroscopic decompresiunea?

Aici si in Ro se da Ibuprofen, Algoxalmin, Paracetamol. Tilidin, Oxycodon samd se dau in spital si afara se evita, daca nu sunt pacienti cu dureri cronice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio eu sint sigura ca iti prelungesc astia contractul. Iar daca vreti sa ramineti in zona aia, i-ati casa. Poate mai la periferie. Sint sigura ca sunt si alte spitale in zona, daca nu e asta sint altele. Meseria ta e "bratara de aur" cum s-ar spune. 

 

Te-ai reunit cu sotul? Altfel e daca sinteti amindoi in acelasi loc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, pisicul tau e demential [:)] . super decizie ai luat [pk] dar sa stii ca imi place cum scrii tu acuma ca a fost ideea ta..nu te taxeaza Printzu..ca a fost ideea lui?! [soricel] Aqai, Cu fu placinta aia cu varza? habar nu am despre ce placinta vorbesti, in moldova mea nu e cunoscuta, noi suntem cu ciorbele [alcool] Cum se simte mama ta? J, ai supravietuit? da eu o stiu pe N, si stiu ca mi-a aparut la un moment dat o poza cu ea, (cred ca am o cunostinta comuna pe FB) niste sentimente amestecate aveam si eu in ro. acum, fiind mai libera, eu am copii la evanghelici, mergem si acolo la slujbe, dar si la catolici, nu mai simt nici o presiune si e mai bine. oricum , asat e un subiect atat de personal, precum alegerea partenerului, nu are sens o discutie. oare v-am scris de colegu meu ? ei bine, parintii lui sunt evanghelici, dar pe el si pe frat-su nu l-a botezat. nu stiu ce a facut frat-su, dar el dupa vreo cativa ani de casatorie cu o catolica, a hotarat sa se boteze catolic. anu asta de parti. si de inaltare a avut comuniunea. si, plateste si 9% impozit acu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, pe unde esti? mai trebaluiesti? anu asta dupa modelul tau am rezolvat o multime de lucruri fara copii. ii despartim. nu are sens sa mai astept inca doi ani, pana ne mutam (daca ne mutam). fiecare cu camera lui. cel mai greu imi e cand au copii peste noapte si la noi e mereu unul, peste We, sau cand stau seara de vorba cu ei, inainte de culcare. am facut ordine si in caiete, am spalat covoarele, ghiozdanele, etc etc..ptiu ce mandra sunt. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...