Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sunt in lunch break si ma uit la case :)

 

in sat (pe bune, nu cum numesc eu oraselul nostru) la 10 min de noi am gasit casa asta:

 

https://www.realtor.ca/Residential/Single-Family/17311337/2935-Lobsinger-Line-Heidelberg-Ontario-N0B1Y0

 

 

 

 

imi place de nu mai pot. cu un inconvenient, dar cred ca e reparabil :)

 

ce parere aveti? 

 

chiar am gindeam zilele astea, cum mai stai la capitlul cautat case...

 

parerea mea:

 

pretul pare bun, iar daca in zona se vind la pret dublu...merita sa bagati bani in ea daca aveti si daca va pricepeti sa o renovati

 

1/4 acru cred ca e mai mic din ce aveti voi acum...

 

casa mi se pare cam mica sub 2000sqf

 

facuta in 1897 ???

imi place arhitectura , partea din fatza.

 

pare prea aproape de strada, fara privacy,

 

lemnul cu care e acoperita, sidingul treb schimbat...si costa.

bucataria mi se pare mica ...oare poti sa deschizi usa de la dishwasher?

imi place camera luminata in care e pisica

 

a/c-ul pare vechi

 

curtea imi place e spatioasa...

 

e teren liber in spate, ce planuri sunt cu el?

 

camerele par ok, chiar frumoase, dar au popcorn ceiling? (nu se mai poarta)

are closet-uri, storage space?

 

finisajele par facute la repezeala

 

de la bucatarie sunt niste scari...unde duc...sunt f strimte

 

 

in shed e apa, a venit ori de sus prin acoperis pe undeva ori e nivelul prea jos .

 

piatra de la temelie e crapata dupa parerea mea , de neprofesionist...shedul nu stiu la ce poate fi fol cred ca mai degraba treb darimat...e unsafe.

 

cand intrii in casa, holul e f ingust, nu incapeti toti 4 si cu bagaje.

 

sorry...bottom line nu prea imi place si o vad ca un money pit...si nu as cumpara-o.

 

sunt curioasa cum o sa-ti para la fatza locului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, Michelle, daca 2000sf ti se mare mica, casa mea e minuscula (1776sf). Eu nu am timp si energie sa fac curat intr-un casoi imens (mai ales sa il incazesc iarna si sa il racoresc vara). 

Noi sintem 4 acasa (ma rog, 4 part-time ca cel mare e la facultate) si zau daca ni se pare mica...depinde cum mobilezi. Noua nu ne place mobila grea si masiva...imi place aerisit.

 

Casa are merite arhitecturale din poze...nu iti poti da seama de findatie decit daca o inspectezi pe interior oricum. Poate fi fundatia placata si asta nu inseamna ca-i ceva structural crapat. 

 

Cind locuiam la NYC, casa avea peste 105 ani...nu mirosea absolut deloc :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar am gindeam zilele astea, cum mai stai la capitlul cautat case...

 

parerea mea:

 

pretul pare bun, iar daca in zona se vind la pret dublu...merita sa bagati bani in ea daca aveti si daca va pricepeti sa o renovati

 

1/4 acru cred ca e mai mic din ce aveti voi acum...

 

Yup, no worry, m-am saturat de taiat iarba :)))

 

casa mi se pare cam mica sub 2000sqf

 

nici asta nu-i problema, m-am saturat si de curatat casoiul meu :)))

 

facuta in 1897 ???

 

da, e istorica, asta ma atrage, e din piatra si caramida, nu din lemn si pfl 

imi place arhitectura , partea din fatza.

 

pare prea aproape de strada, fara privacy,

 

true, asta am vazut si eu, dar satul e mic, circulatie mica

 

lemnul cu care e acoperita, sidingul treb schimbat...si costa. nu inteleg la ce te referi, nu e acoperita cu lem. lemnul hambarului e vechi, dar asta nu e problema pt mr aqai, he can fix that

 

bucataria mi se pare mica ...oare poti sa deschizi usa de la dishwasher? nu stiu, ramane de vazut, dar daca se deschide cat sa bag si scot vase, no deal breaker for me

 

imi place camera luminata in care e pisica

 

a/c-ul pare vechi - acu' ca zici, nici n-am vazut sa aiba A/C, numai heating. Unde ai vazut ce scrie de A/c?

 

curtea imi place e spatioasa... si cred ca e mai mica decat a mea de acum, mult mai putina munca, si imi place amenajarea

 

e teren liber in spate, ce planuri sunt cu el? e agricol, tine de o ferma

 

camerele par ok, chiar frumoase, dar au popcorn ceiling? (nu se mai poarta) - don't care :)

 

are closet-uri, storage space? - nu stiu inca, n-am vazut decat ce e in poze

 

finisajele par facute la repezeala - nu, sunt doar rustice, asa tre' sa arate, neterminate. e artsy, pe gustul dlui aqai

 

de la bucatarie sunt niste scari...unde duc...sunt f strimte - in camera secreta :)))) aia care ii place lui antmill 

 

 

in shed e apa, a venit ori de sus prin acoperis pe undeva ori e nivelul prea jos .  - Reaparbil, oricum barnul ala trebuie lucrat, dar asta ziceam ca dl husband se poate ocupa de el

 

piatra de la temelie e crapata dupa parerea mea , de neprofesionist...shedul nu stiu la ce poate fi fol cred ca mai degraba treb darimat...e unsafe. -are you kidding me? e vintage! :)

 

cand intrii in casa, holul e f ingust, nu incapeti toti 4 si cu bagaje. nu-i bai, intram pe rand 

 

sorry...bottom line nu prea imi place si o vad ca un money pit...si nu as cumpara-o.

 

sunt curioasa cum o sa-ti para la fatza locului.

 

si eu, sincer!

 

mi se pare simply charming in poze, cu toate imperfectiunile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, imi place casa foarte mult. trebuie insa sa o vezi cu ochii tai, caci pozele din living par facute in perspectiva falsa (nu stiu cum sa-ti spun) si spatiul pare enorm. 

Imi place ca e in zona foarte linistita cu mult teren si cu hambar. 

Pretul (transformat in euros) mi se pare rezonabil pentru Franta, pentru Canada nu stiu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...