Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, felicitari!!!! Super-mega felicitari!!!!!!!!

 

Aqai, arata splendid casa, Mi se pare si ieftina pentru cum arata. Abiaa stept sa ne povestesti la fata locului.

 

Sunt lata de oboseala, am o saptamana foarte grea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pur si simplu nu stiu cum e o casa de peste 100 de ani...in ce conditii poate sa fie. ce/cand au fost facute updates la plumbingul, instalatia electrica...cum e fundatia...daca e zona inundabila.

 

a mea e din '87 si am bagat poate peste 150k in ea...si tot nu e gata.

 

treb sa tii cont, dar cred ca stii asta, cat de departe e de service, scoli si activitati.

 

view are?

 

eu daca ar fi sa mai iau casa, nu as lua decit un noua...sau aprox noua (3ani)....cu teren (spatiu intre vecini) si cu view.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perspectiva respectiva e facuta cu "fish eye" lens...sa cuprinda toata incaperea. Banuiesc ca nu-i foarte mare :)

 

 

antmil,total offtopic dar te intreb aici...ca pe aici cred ca stai mai mult:

 

1. tu dai heartgard lunar la catelusii tai?

 

2. am fost la mag chinezesc...Asiatic ce e...nua re crab meat decit la conserva...costa $9. sau imitatie de crab meat.

 

ce imi sugerezi sa cumpar?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pur si simplu nu stiu cum e o casa de peste 100 de ani...in ce conditii poate sa fie. ce/cand au fost facute updates la plumbingul, instalatia electrica...cum e fundatia...daca e zona inundabila.

 

a mea e din '87 si am bagat poate peste 150k in ea...si tot nu e gata.

 

treb sa tii cont, dar cred ca stii asta, cat de departe e de service, scoli si activitati.

 

view are?

 

eu daca ar fi sa mai iau casa, nu as lua decit un noua...sau aprox noua (3ani)....cu teren (spatiu intre vecini) si cu view.

 

 

Michelle, fiecare are alte asteptari de la casa...eu una nu as baga $150k intr-o csa sub nici o forma. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antmil,total offtopic dar te intreb aici...ca pe aici cred ca stai mai mult:

 

1. tu dai heartgard lunar la catelusii tai?

 

2. am fost la mag chinezesc...Asiatic ce e...nua re crab meat decit la conserva...costa $9. sau imitatie de crab meat.

 

ce imi sugerezi sa cumpar?

 

Da, eu le dau heartguard. Nu stiu ce inseamna "la conserva"...exista cutii din plastic care au carne de crab inauntru dar nu e "conservata"...gasesti la pescarie. Scrie: "fresh lump crab meat". Eu nu cumpar de la supermaket peste...doar de la pescarie. Nu am cumparat niciodata imitatie de crab...nu imi place gustul (sau, ma rog, lipsa de orice gust). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu le dau heartguard. Nu stiu ce inseamna "la conserva"...exista cutii din plastic care au carne de crab inauntru dar nu e "conservata"...gasesti la pescarie. Scrie: "fresh lump crab meat". Eu nu cumpar de la supermaket peste...doar de la pescarie. Nu am cumparat niciodata imitatie de crab...nu imi place gustul (sau, ma rog, lipsa de orice gust). 

 

 

nope, nu era fresh...era la conserva , cum sunt tuna si alte conserve de peste.

n-am decit un magazin chinezesc, mai pe aproape...dar mai incerc pe la supermarketuri...

o data am cumparat imitatie de crab si nici mie nu mi-a placut, chiar ca nu are nici un gust...e ca un burete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...