Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Pai nu ati verificat-o inainte sa o cumparati?

 

 

ba da...stiam ce e de facut/reparat la ea...dar estimarile la reparatii au fost irealistice (stii cum e...una spun la telefon ori la prima vedere...si alta e cand treb sa-i platesti).

 

oricum I s-a dublat pretul in 6 ani si nu as avea problema sa-mi scot banii investiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nope, nu era fresh...era la conserva , cum sunt tuna si alte conserve de peste.

n-am decit un magazin chinezesc, mai pe aproape...dar mai incerc pe la supermarketuri...

o data am cumparat imitatie de crab si nici mie nu mi-a placut, chiar ca nu are nici un gust...e ca un burete.

 

Nu stiu ce supermarket aveti prin California...dar fish market nu aveti? Eu tot zic de pescarie, pescarie...nu exista pe la voi? M-as mira ca in Cali se maninca mult peste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce supermarket aveti prin California...dar fish market nu aveti? Eu tot zic de pescarie, pescarie...nu exista pe la voi? M-as mira ca in Cali se maninca mult peste.

 

 

nu, nu exista pescarie in zona.

 

eu cumpar peste, seafood de la supermarket sau de la magazinele asiatice...care sunt doar citeva si la distanta(ma duc cam o data la 2 weeks)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antmil, sa mai vii cu alte retete asiatice din astea gustate prin calatoriile tale si facute de tine acasa, nu prea complicate ca eu sunt novice ...dar am curaj /dorinta sa incerc.

am sosul de peste si nu stiu la cel sa-l folosesc.

 

aseara am vazut la master chef ca a treb sa faca gnocchi de cartofi...parca tu ziceai ca ai facut, sau ma insel?

astia sunt pe lista sa-i fac... tot in premiera.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, pe mine ma apuca periodic cheful sa ma mut:) ma nemultumeste tona de scari din casa mea :(

 

oricum, deocamdata nu am primit nici un raspuns de la agenta, therefore.... 

Cum adica tona de scari? Ai townhouse? Ca costa mutarile astea, avocati, agentie, taxe. Eu fara un motiv extrem de serios nu m-as muta, ca ma mai apuca si pe mine dorul de duca. Insa stau intr-un oras extrem de dezirabil si mi-e greu sa-i gasesc rival, chiar daca cu banii de pe casa mea de aici, as lua in alt oras ditai viloiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, si eu ii dau heartguard lui Berry, vrei sa ii dai si tu lui pepper?

 

 

ii tot dau lui pepper de cind l-am luat.dar in ultimul an I-am dat 1 luna da/una ba...

de fiecare data ca sa imi dea prescriptie treb sa ii fac check up annual de $45...spunea ca nu poate sa imi dea doar prescriptie faca check up...deci toata treaba m-ar costa cel putin $110.

 

cum pepper nu merge in colectivitate, doar plimbari si in general sta in casa...ma tot gindeam ca poate nu ii treb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, pe mine ma apuca periodic cheful sa ma mut:) ma nemultumeste tona de scari din casa mea :(

 

oricum, deocamdata nu am primit nici un raspuns de la agenta, therefore.... 

 

ai mai multe scari decit mine?

eu am toata casa numai scari....in toate partile...

dar nu m-as muta din cauza scarilor, decit daca fizic, as fi bolnava si sa nu le pot urca. te mai dor genunchii?

 

si pe noi ne apuca periodic cheful de mutat.

anul trecut sotul nmeu vroia in florida, in vara asta cu olimpiada ii suradea brazilia...dar stiu ca mai bine decit unde sunt acum...greu , f greu gasesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...