Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Casa noastra e visul unui arhitect on LSD. Foarte spectaculoasa, dar 3 nivele au doar cate o camera, foarte mare, ce-i drept, pe nivel.

 

si nivelele nu sunt etaj normal, ci oarecum se intrepatrund la jumatate de nivel.  Numai noaptea cand dormim suntem toti la acelasi etaj :) 

 

intrasem sa va spun ca s-a vandut... Citeau ofertele azi pe cand m-am trezit eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum adica tona de scari? Ai townhouse? Ca costa mutarile astea, avocati, agentie, taxe. Eu fara un motiv extrem de serios nu m-as muta, ca ma mai apuca si pe mine dorul de duca. Insa stau intr-un oras extrem de dezirabil si mi-e greu sa-i gasesc rival, chiar daca cu banii de pe casa mea de aici, as lua in alt oras ditai viloiul.

 

 

Nu, e casa normala, dar pe model mai neobisnuit. Nu vreau casa mai mare, chiar vreau mai mica, too much work. Bucatarie, dining room, 3 bai, baia lui berry, 3 dormitoare, living room, family room si game room. Si toate mari cat china. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata de la cafeaua mea luxemburgheza

 

m-am reintors: la voi, din vacanta, la serviciu. dar am o stare naspa (fara explicatie si motiv real) si pt moment cred ca e mai bine sa sed bland si sa va citesc doar.

 

dar, vroiam neaparat sa-i spun Letitiei FELICITARI si BRAVO pt baiat  [flo2] , aveti de ce sa fie mandrii, e super. si pisoiul e adorabil

 

ca si lui Aqai si Antmil, si mie imi plac si-mi doresc intr-o zi sa am o casa mica, cocheta. poate la pensie sau cine stie, poate mai devreme  [soricel]

si Aqai, superbe peisaje si locatie, + activitati pt vacanta voastra

 

in vacanta am citit o carte ce mi-a captivat atentia, abia asteptam sa am putin timp "liber" pt ea. si m-am gandit la JG, ma intrebam daca ea a citit-o (the truth about the Harry Quebert affair) 

 

va doresc o zi minunata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit-o dar pare genul meu, o sa o comand :)

 

Azi aveam programata o intalnire la Bucuresti care s-a anulat. Cum am anuntat ca nu merg azi la Policlinica, sunt libera! (sa fac curat, sa gatesc si sa o ajut pe Carla cu temele de vacanta, la ce va gandeati?)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimi la cafelutza.  [cit]

La prima ora m-am enervat la sedinta  [zirea] . Nu vedem padurea de copaci.  [ph34r]

Ieri am atipit putin, apoi i-am luat de-o aripa si pe Alex si pe ta-su si am fugit la cumparaturi. Am fost la piata, am luat 5kg vinete, azi dupa-amiaza le coc, apoi am mers la Deichmann si i-am luat lui Alex adidasi si o pereche de ghete scurte ptr iarna de care este foarte incantata.  [pk] I-am mai luat diverse ptr scoala, inca o camasa alba, strampi (acasa doar am vazut ca erau roz, nu albi  [il] ), jegeri negri/gri, sosete/etc, o gramada de bani. 

Ieri am scapat inca o comanda pe libris  [fri]  [:I] . Promit ca este ultima pe anul asta.  [ph34r]

Lea, welcome back. Ce mai face mandrutza ?  [flo2]

Leti, ce note grozave ! [pk] Parca-mi vine si mie sa-mi iau o matza.  [fri]

V-am spus ca pe al meu sot l-a lovit harnicia ? S-a apucat, liber si nesilit de nimeni, sa vopseasca caloriferele si tevile prin casa. [pk] Eu mai am balconul de zugravit. Ca mi-e lene si sunt depresata si n-am chef de munca .  [ascuns]  [:(]  Pe-acasa. Ca la serviciu imi place.  [fal]  [:-)))]  [fri]

Paaaaa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e casa normala, dar pe model mai neobisnuit. Nu vreau casa mai mare, chiar vreau mai mica, too much work. Bucatarie, dining room, 3 bai, baia lui berry, 3 dormitoare, living room, family room si game room. Si toate mari cat china. 

Stai draga, ca am o solutie perfecta pentru tine! Muta-te in UK, aici in sud la mine, sa vezi tu ce cutii de chibrite iti iei cu banii aia! Faci curat cit ai zice peste! [:-)))]

Acu vorind de curatenie, de cind cu mezinul, dau intr-una cu aspiratorul si sterg cu cirpa in bucatarie. Nu mai spun, jucarii peste tot, parca am copil mic all over again!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e casa normala, dar pe model mai neobisnuit. Nu vreau casa mai mare, chiar vreau mai mica, too much work. Bucatarie, dining room, 3 bai, baia lui berry, 3 dormitoare, living room, family room si game room. Si toate mari cat china. 

Chiar, cate camere. 

La noi, living room, dining room, family room, games room sunt all in 1!!!

3 dormitoare le avem si noi, 2 bai, vad ca voi aveti 4...

Pai da, la asa o casa, cred ca nu apuci vreodata sa faci o curatenie cap coada, ca termini intr0un loc, deja trebuie luat de la capat.

Eu nu reusesc uneori aici, in ap asta cu 4 camere, considerat mare in Ro  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre excursia de ieri. Am plecat cu autocarul dimineata la 9, pe la 11 an ajuns in centrul Londrei, la Escape Rooms game (An escape room is a physical adventure game in which players are locked in a room and have to use elements of the room to solve a series of puzzles and escape within a set time limit. Games are set in a variety of fictional locations, such as prison cells, dungeons and space stations, and are popular as team building exercises.”).

 

Aici am fost repartizati pe echipe,  fiecare echipa incuiata intr-o camera, unde gaseai tot felul de indicii pe care le puneai cap la cap ca in final sa poti iesi din camera. Numai o echipa a reusit sa evadeze, a fost foarte greu, din cind in cind organizatorii te sunau la un telefon din perete sa ne mai dea un indiciu... In final numai echipa CEO-ului nostru a evadat, dar eu cred ca el avea indiciile date mura-n gura. Glumesc, au fost cei mai buni probabil.

 

Apoi am mers pe un vas unde am luat masa, va pun citeva poze , acu cit Buflea e plecata [:)]  [:)] . Apoi ne-am suit in masina si am facut 2 ore jumate pina acasa!!

post-16401-0-86521900-1472206290_thumb.jpg

post-16401-0-52452200-1472206300_thumb.jpg

post-16401-0-55379300-1472206308_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...