Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, felicitari!! de asta erai tu asa relax, in perioada examenelor [:D]. Erai sigura de Print.

 

Aqai, ce incantare sa privesc la pozele voastre!!! sa va Fie de bine Concediu

 

Azi serbatoriti 9 ani, NU? [deziuata]  La multi ani!! sa va traisca juniorul!!!

 

am deschis un subiect pt o pretena [flo] . inchid. revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti n-as fi crezut ca o sa rasfatati pisoiul asa tare. Dragut autocarul, ma gandesc ca sunt imbuteliate bauturile ca n-ai cum sa nu versi. Decat poate daca merge cu 5km/h si in Londra nu exista nicio denivelare pe sosele.

Am luat si noi plimbare din asta cu mancat dar pe apa, una mai fancy pe Sena unde era chiar meniu din care sa alegi si cica felurile principale de mancare erau gatite de bucatar. Ca atare ne-au servit bauturile si antreurile, ne-am plimbat juma de ora dupa care vaporasul a oprit intr-un loc si chelnerii au adus felurile principale, dupa care ne-am continuat plimbarea. Mi-a placut pentru ca era romantic, fiind seara si pe toate mesele erau lumanari aprinse, muzica in surdina, a fost frumos.

Cealalta a fost cu buget redus in Amsterdam, cheese and wine si exact asta ne-au servit, numai branzeturi si vin si niste sticksuri/ saratele. Dar si asta a fost draguta ca tot pe inserat era si se vedeau superb toate canalele si podurile luminate, mi-a placut mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea, bine ai revenit. Ati fost in formatie completa in concediu?

JG, voiam sa te intreb ceva: tu te gandesti la cazurile tale si acasa sau te detasezi complet? Te afecteaza vreun pic cazurile? Sau ti-ai fixat o bariera emotionala si nu te lasi deloc afectata? Eu nu cred ca as fi buna in meseria ta, ma implic emotional chiar daca teoretic nu vreau si ma las afectata de multe probleme ale apropiatilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, felicitari!! de asta erai tu asa relax, in perioada examenelor [:D]. Erai sigura de Print.

 

Aqai, ce incantare sa privesc la pozele voastre!!! sa va Fie de bine Concediu

 

Azi serbatoriti 9 ani, NU? [deziuata]  La multi ani!! sa va traisca juniorul!!!

 

am deschis un subiect pt o pretena [flo] . inchid. revin

Eh si tu! parca ce mai puteam face? Zarurile erau aruncate!!! A fost o surpriza foarte placuta pentru noi, parintii.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti n-as fi crezut ca o sa rasfatati pisoiul asa tare. Dragut autocarul, ma gandesc ca sunt imbuteliate bauturile ca n-ai cum sa nu versi. Decat poate daca merge cu 5km/h si in Londra nu exista nicio denivelare pe sosele.

Am luat si noi plimbare din asta cu mancat dar pe apa, una mai fancy pe Sena unde era chiar meniu din care sa alegi si cica felurile principale de mancare erau gatite de bucatar. Ca atare ne-au servit bauturile si antreurile, ne-am plimbat juma de ora dupa care vaporasul a oprit intr-un loc si chelnerii au adus felurile principale, dupa care ne-am continuat plimbarea. Mi-a placut pentru ca era romantic, fiind seara si pe toate mesele erau lumanari aprinse, muzica in surdina, a fost frumos.

Cealalta a fost cu buget redus in Amsterdam, cheese and wine si exact asta ne-au servit, numai branzeturi si vin si niste sticksuri/ saratele. Dar si asta a fost draguta ca tot pe inserat era si se vedeau superb toate canalele si podurile luminate, mi-a placut mult.

Nici eu nu am crezut asa ceva!! Cel putin pe mine ma vedeam la fel de detasata cum sint cu aricica.

 

Prinzul pe care l-am luat pe vas s-a vrut fancy, similar cu ce ai avut tu pe Sena, dar mincarea a fost sub mediocru. Ma si gindeam, bine ca nu am platit eu pentru asa ceva, cred ca ma injura barbatu daca ii faceam asa o surpriza. Asa daca a fost free, a fost ok. pe noi ne-au servit non stop, fara sa opreasca barca, care mergea destul de repejor. Dar fiind mare, nu simteai nimic. 

 

Cu autobuzul e hitineala mare prin centru, ca opreste din secunda in secunda, fiind asa aglomerat, de aia zic ca nu stiu cum bei ceai din ceasca la balanganeala aia. Pe mine  nu m-ar tenta asa o experienta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Anais, am fost cu totii in vacanta; si au fost 2sapt fara cearta intre baieti, i-am si laudat si multumit pt performanta la sfarsit (cred ca a fost ceva in aer, prin zona -Midi-Pyrénées de nu s-au impuns) caci odata ajunsi acasa si-au reluat obiceiurile; iarasi nu au loc unul de altul

 

Am avut o vacanta frumoasa; cu soare, peisaje superbe, odihna si plimbari, mancare buna (fructe si legume de la producatori, branza idem).

Nu prea am dormit bine caci sistematic ne trezea Lea o data pe noapte si la 7 - 7.30 era in picioare, in pat la noi. Dar, n-am avut probleme cu copiii, n-au fost bolnavi, n-au fost dificili

 

Dana, gaza mea se schimba de la o zi la alta; nu mai e deloc bebelus. Vorbeste, face fraze deja, ne uimeste cu comentariile ei si cantaaaa... tot timpul canta (macar stie cuvintele si melodia, nu ne lalaie, are un repertoriu pe bune :-)) si asa ca mai cantam si noi cu ea). si are o memorie... inclusiv visuala. Vorbeste preponderent franceza dar cand ma strange tare in brate imi spune "te besc"; idem lui ta'su

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, ce bine arata sotul tau :D

De pisic nu mai trebuie sa spun, ca se subintelege.

 

 

Nu stiu cum va place voua mutatul, ca eu m-am plictisit si nici nu am facut-o atat de des.

De aia am zis ca vreau s ane cumparam ceva, pt ca mi-a ajuns.

Acum ne mutam in apartamentul nou, nici nu am chef sa il mobilez si aranjez frumos, cand stiu ca o sa stau acolo un an sau maaaaaximum 2.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea, bine ai revenit. Ati fost in formatie completa in concediu?

JG, voiam sa te intreb ceva: tu te gandesti la cazurile tale si acasa sau te detasezi complet? Te afecteaza vreun pic cazurile? Sau ti-ai fixat o bariera emotionala si nu te lasi deloc afectata? Eu nu cred ca as fi buna in meseria ta, ma implic emotional chiar daca teoretic nu vreau si ma las afectata de multe probleme ale apropiatilor.

 

Ma gandesc si acasa, bineinteles (sau la sala, sau cand lucre la ceva repetititv, care nu ma solicita deloc). Cand esti cu clientul nu e prea mult timp sa te gandesti, atunci mai mult receptezi, dupa aceea le pui cap la cap.

Dar nu te gandi ca e ceva organizat, nu-mi impun sa ma gandesc, nu-mi impun nici sa nu ma gandesc.

Foarte rar am fost afectata, de fapt doar o data, cand era implicata in poveste o fetita care suferea.

Dar eu sunt in general un om detasat, nu sunt emotiva deloc, sunt asa, impacata intr-un grad mare cu mersul lumii, cu binele si cu raul. Accept ca lumea ()omenirea e asa cum e. Bineinteles ma mai revolt si eu, dar mai putin decat restul oamenilor., sunt afectata mai putin de ce se intampla. 

Dar am facut multa terapie, asa ca si daca mi se intampla ceva sa zice rau (nu am experimentat niciodata ca adult ceva cu adevarat grav), chiar daca am reactii, ma enervez, ma supar, totusi nu ajung niciodata sa fiu coplesita de o emotie. Asta e clar rezultatul terapiei.

Nu cred ca poti sa-ti impui o bariera emotionala, trebuie sa vina natural si se poate, cu mult exercitiu si bineinteles terapie.

 

Nu stiu daca te lamureste raspunsul meu, sper ca da - sunt ca de obicei rupta de oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...