Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ca vorbim de case, desi admir casele mari nu mi-as lua niciodata una. Nu vad sensul de avea mai mult de 2 dormitoare, livingroom si un birou. O bucatarie, doua bai.

As vrea sa fie mare pe dinafara, sa aiba curte si gradina,asta da.

 

A, si nu mi-as lua ever casa daca exista sansa sa o vand. ori o iau sa raman in ea, ori sa o inchiriez. Asta e pararea unei persoane care nu si-a cumparat inca o casa, pentru ca nu stie cat va ramane intr-un loc, in principiu vrea sa plece din tara dar nu stie unde, etc. Intre timp stau linistita in chirie :)

 

Acum evaluam ideea de a cumpara un apartament sau doua garsoniere aici in Ploiesti, pe care sa le inchiriem, pe post de pensie.

A, inca ceva, sunt terifiata de credite, cel putin aici in Romania. Pe-afara din cate am cercetat e mai bine.

Deci deocamdata nu fac nimic :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ca vorbim de case, desi admir casele mari nu mi-as lua niciodata una. Nu vad sensul de avea mai mult de 2 dormitoare, livingroom si un birou. O bucatarie, doua bai.

As vrea sa fie mare pe dinafara, sa aiba curte si gradina,asta da.

 

 

nu strica sa mai ai un dormitor de oaspeti, dormitor pt fiecare copil(bineinteles), dining room pt mese intinse, camera de joaca...si tot asa se aduna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, poti comanda cu siguranta heartguard online. Cauta doar. Si cred ca il iei si cam la jumatate pretul de la vet.

 

lui berry ii da vetul doar 6 luni pe an, din iunie in nov. se da in aceeasi in zin fiecare luna

 

 

de ce sa dea doar 6 luni pe an?

 

antmil si tu ii dai doar 6 luni pe an?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e casa normala, dar pe model mai neobisnuit. Nu vreau casa mai mare, chiar vreau mai mica, too much work. Bucatarie, dining room, 3 bai, baia lui berry, 3 dormitoare, living room, family room si game room. Si toate mari cat china. 

 

la numai 1900 sqf cat ar avea noua casa, daca ai avea toate camerele astea ar fi "mari" cat monaco.

 

ps.

mai treb office-ul dl aqai...dormitor de oaspeti pt cand vin parintii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, da, clar diferentele vin din stilul de viata. Eu nu am niciodata oaspeti peste noapte si nici noi nu ramanem la altcineva noaptea (chiar si cand ne vizitam prietenii stam la hotel). Cat despre mese-ntinse, nici vorba.

Dar office mi-ar trebui, da.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema menajului intr-o casa mare se rezolva cu personal de serviciu. 

Prefer sa fac altele si sa nu am de dat cu aspiratului, mopul, din astea. La mine nu sunt decit 180m2 si am pe cineva care ma ajuta. In Mexic la 400m2 aveam pe cineva non-stop caci era si mult praf.

 

Dana, vopsesti/varuisti cu pensula, bidineaua sau roloul ? 

 

La mine e soare in continuare, si cald si bine. Trebuie, in schimb, sa-mi ud florile si gradina la 2 zile. Despre gainile noi : Dracula sare gardul in fiecare zi la gainile in virsta si a inceput sa cinte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pe la prinz. Si la mine contina sa fie cald. Nu ma pling. Avem si weekend lung saptamina asta, deci luni liber. 

 

Despre case mari, eu daca nu as avea resurse sa platesc si o femeie la curatenie si un gradinar, nu mi-as lua un veci asa ceva. Plus cit costa mentenanta, incalzirea, taxe, etc. Eu am 4 dormitoare, dar unul e office, ca barbatul lucreaza de acasa, iar in celelalte dormim noi. Daca vine cineva trebuie sa ne restringem, ceea ce nu ma incinta. Noroc ca nu vine cineva prea des. De aia si eu zic ca e bine sa ai o camera de oaspeti. Ma gindeam sa convertesc podul, dar inca nu sint convinsa ca merita si chiar avem nevoie. Am face o camera imensa acolo cu baie, dus, etc. Am sa chem un agent sa vad ce spune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...