Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ha!

 

Cica bine crescut!! Ha, again!!! Mai avem de lucru dar astept sa ne normalizam cu programul si sa ne intram in rutina de scoala. 

 

Am avut ceva de munca cu trezitul dimineata. Deja dumnealui a "graduate" din crate si doarme pe canapeaua din dormitorul nostru (Ransom pe o canapea, Napoleon pe cealalta canapea - sint puse in L). Mi-a trebuit o saptamina buna sa il invat sa nu umble noaptea prin camera si sa doarma non-stop pina suna ceasul. Si ca sa ma "acopar" pentru weekend, nu se "activeaza" pina nu ma intorc cu fata la el. In felul asta fur somn in weekend. Vad ca acuma se tine foarte bine de pipi o noapte intreaga si nu are nici un fel de accident in casa. 

 

Ia uite-i ce utili sint la casa omului:

 

 

post-128087-0-12371000-1472658168_thumb.jpg

post-128087-0-70545400-1472658203_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai nu auzi ca nu am dormit aproape o saptamina? Cum se dadea jos de pe canapea, il puneam la loc. De 5-6 ori pe noapte. Pe  intuneric.

 

Apoi cum suna ceasul, il luam la puricat si era fericit. 

 

Amindoi ciinii dorm la noi in dormitor si usa e inchisa....nu au cum sa umble in toata casa. Nu avem nici jucarii de ros in dormitor...doar sus in sufragerie/bucatarie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EU astept printul de la Ora de chitara.

 

 

Aqai, eu cred ca mama ta o adora pe miss. Se vede dupa cum se uita la ea.

 

Antmil Si la ce Ora vor la pipi cateii?

 

Mishka doarme in bucatarie, unde are Si veceul. Am luat WC cu capac, ce bun e! Multumesc pe aceasta cale Lui Anais care m-a sfatuit asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EU astept printul de la Ora de chitara.

 

 

Aqai, eu cred ca mama ta o adora pe miss. Se vede dupa cum se uita la ea.

 

Antmil Si la ce Ora vor la pipi cateii?

 

Mishka doarme in bucatarie, unde are Si veceul. Am luat WC cu capac, ce bun e! Multumesc pe aceasta cale Lui Anais care m-a sfatuit asa.

 

 

 

nah, o tolereaza de dragul meu :) ii e draga, dar cumva "no strings attached" ar fi f fericita mami daca miss berry s-ar muta la alta casa, ca as avea mai putin de munca eu. asta e teoria ei. 

 

scos afara... miss Berry e o dragutza. iese cam pe la 8.30 ultima data si rezista cam pana pe la 8 (testat in concediu). Altfel, eu o scot cam pe la 6.30 cand ma trezesc.

 

apoi daca e zi de gym plec la gym si pe ea o las cu un kong gigantic mazgalit cu peanut butter.

 

daca nu e zi de gym, o scot la o plimbare/ mars fortat cam 30 de min sau o alerg prin curte ("fetch") sau mai facem exercitii de dresaj...

 

daca lucreaza dl sot de acasa o scoate afara cu el in curte daca e vreme buna, ca ii place sa lucreze sub brazi si ea e happy ca nu e singura. 

 

cand vin eu de la munca o mai iau la o tura de minim o ora, max o ora si jumate.

 

asta o sa se schimbe dupa ce reincepe scoala si o voi scoate afara intre antrenamentele copiiilor cumva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce m-au sunat de la scoala. Tudor va avea un invatator, in premiera in cariera lui de elev. mergem maine la scoala sa se cunoasca, sa isi vada clasa, sa isi aleaga locul.

 

va fi cl a 6a. nu stiu de ce, dar am emotii :) pe de o parte am senzatia ca va fi un an de cumpana, pe de o parte am asa un feeling de "i give up" ca va fi doar inca un an de frecusuri si rezultate mediocre.

 

cu Alex abia astept sa fie in clasa noua, cu propgramul lui nou, cu ceilalti 2 copii care ar tre' sa fie ca el ca profil... in principiu o va avea pe Miss B., cea care e star teacher si o iubesc toti copiii. Abia asteapta. Sper sa aiba un an bun, pana acum nu a fost prea incantat, n-a reusit nimeni sa-l scoata din "carapace"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...