Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, suna bine invatator...poate are mai multa intelegere! Zic si eu...depinde foarte mult de temperamentul si experienta profesorului cum "apuca" un copil care nu intra in baremurile obisnuite. Am avut obstacolele mele in trecut si stiu ce inseamna. V-am spus...cind termina fimiu mic liceul, administratia va face petrecere!

 

Sa aiba un an nou cu mult succes!

 

Letitia, voi aveti jucarie vie acolo...zau ca zici ca e de plush! Si ce ochi margelati are! Smecher foc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vine sa cred ca s-a facut 1 Septembrie...refuz sa cred ca s-a terminat vara. Si parca vremea a stiut ca-i septembrie si s-a pus pe plouat mocaneste. E urit si mohorit afara (dar inca-i cald cel putin) si nu am chef de munca deloc. Am 5 (da, cinci) conferinte azi cu un client care ne scoate peri albi. Toate 5 vor avea acelasi focus doar cu participanti diferiti de la compania-client...astia toaca bani si resurse si au un "redundance" ceva de speriat. Normal, sint companie de contabili (una mare si recunoscuta) care fac audituri fix impotriva la "redundance" printre altele (cap, zid, bang)!

 

Cel mic a inceput scoala azi...m-am uitat la el si mi se pare asa de mare (inalt) dar asa de mic (copilaros). Asa de matur (echilibrat)si asa de imatur (verde si lipsit de experienta). E o virsta a contrastelor care ma bulverseaza uneori ca mama...pendulez  intre "ce mari sint" si "ce mici sint". Stiu, am luat-o razna cum vine toamna  [:)]  [:)]  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vine sa cred ca s-a facut 1 Septembrie...refuz sa cred ca s-a terminat vara. Si parca vremea a stiut ca-i septembrie si s-a pus pe plouat mocaneste. E urit si mohorit afara (dar inca-i cald cel putin) si nu am chef de munca deloc. Am 5 (da, cinci) conferinte azi cu un client care ne scoate peri albi. Toate 5 vor avea acelasi focus doar cu participanti diferiti de la compania-client...astia toaca bani si resurse si au un "redundance" ceva de speriat. Normal, sint companie de contabili (una mare si recunoscuta) care fac audituri fix impotriva la "redundance" printre altele (cap, zid, bang)!

 

Cel mic a inceput scoala azi...m-am uitat la el si mi se pare asa de mare (inalt) dar asa de mic (copilaros). Asa de matur (echilibrat)si asa de imatur (verde si lipsit de experienta). E o virsta a contrastelor care ma bulverseaza uneori ca mama...pendulez  intre "ce mari sint" si "ce mici sint". Stiu, am luat-o razna cum vine toamna  [:)]  [:)]  [:)]

 

 

la noi e rece (mai rece, ma rog) vreo 24 afara si racoros. dar e soare. si un cer albastru de toamna. nu m-ar mira sa-mi miroasa a struguri :))))

 

succes mult in anul nou! si la cat mai puti peri albi noi administratorilor.

 

vad ca ai sarit si tu in barca mea... emotiile de an nou! azi ma duc sa-i tund, marti o sa stau sa-i urc in autobuz inainte sa plec la munca, o sa-i pozez bine :)))

 

sunt mereu atat de cute in prima zi de scoala. atatea sperante si emotii au si ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce m-au sunat de la scoala. Tudor va avea un invatator, in premiera in cariera lui de elev. mergem maine la scoala sa se cunoasca, sa isi vada clasa, sa isi aleaga locul.

 

va fi cl a 6a. nu stiu de ce, dar am emotii :) pe de o parte am senzatia ca va fi un an de cumpana, pe de o parte am asa un feeling de "i give up" ca va fi doar inca un an de frecusuri si rezultate mediocre.

 

cu Alex abia astept sa fie in clasa noua, cu propgramul lui nou, cu ceilalti 2 copii care ar tre' sa fie ca el ca profil... in principiu o va avea pe Miss B., cea care e star teacher si o iubesc toti copiii. Abia asteapta. Sper sa aiba un an bun, pana acum nu a fost prea incantat, n-a reusit nimeni sa-l scoata din "carapace"

 

mult success in noul an!

eu cred ca ii va fi mai bine cu invatator , ca barbatii inteleg mai bine baietii...stiu ce pretentii sa aiba si cum sa comunice cu ei.

asta mi-au confirmat toate mamicile de baieti care au avut invatatori.

 

pt William clasa 6-a a fost f usoara...teme f putine, materiile usoare.

clasa 7-a , in sfirsit isi spune cuvintul...e mult mai dificila...dar imi spuena ca ii plac profesorii f mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...