Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bafta tuturor celor ce au inceput deja scoala ! [flo2]

Pupam fete frumoase de Mcoca ! [flo2]

Asa de cald e la voi ? Eu n-o mai pot scoate pe Alex afara fara sosete ptr ca deja e rece; in prima zi de scoala o sa-i dau fusta+strampi si apoi jegeri lungi.

Voi n-aveti uniforma la scoala ?

Eu am terminat cu cumparaturile ptr scoala, i-am luat si trening si adidasi si niste tenesi si gata. Ieri am luat ardei, azi ii coc si maine asamblez zacusca.

Am reinscris-o pe Alex la inot. Incet, incet ne aranjam programul. [fri] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, da, ziua sunt 30 de grade. E faaain, nu am chef sa vina iarna.

Nu, nu este uniforma din fericire.

Azi dimineata imi dadui seama ca Maya nu mai are pantofi de toamna, asa ca azi la pranz o sa-i cumpar.

Maine si eu le voi inscrie la activitati : pian si balet Maya si baby gym Eva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pe la prinz.

 

Succes si de la mine scolarilor mari si mici. Noi inca ne mai bucuram de libertate si dormit tirziu, ma rog, daca 7.30 e tirziu, asta e ora mea. Insa cind incepe printul la 6.30 se da desteptarea. V-am zis el incepe pe 6 jumate de zi si apoi de pe 7 intra in normal. Si la noi e cald si fain, nu vreau toamna, nu vreau intuneric. As tine in loc cu ghearele, precum Mishka, vremea si timpul asta. Sa ramina asa tot anul.

 

Mcoca, ce  frumusele scolarite ai tu acolo!!! Ma bucur ca Evei ii place la gradi.

 

Seful meu direct a fost concediat pe 15 august, fara nici un fel de notice si de atunci ma zbat sa schimb toate actele care erau in numele lui, semnaturi in banca si asa mai departe. Noul meu sef nu are nici o treaba, tot spune ca invata din mers, pina atunci asteapta ca eu sa fac totul, well, sa ma plateasca adecvat sau sa se descurce. Nu-i jobul meu sa-i dau traning sefului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e , conteaza clasa a 11-a , al meu a fluturat-o pana la sfarsit, a avut un rezultat foarte bun , surprinzator pentru cat nu si-a dat silinta  si tot nu ii pasa.   o trage acum la colegiu cum tragi caruta  pe nisip adica "termin scoala cand vreau eu". pe noi ne  intereseaza sa termine studiile superioare ca dupa aia poate sa faca ce vrea el! 

 

conteaza foarte mult si ce vrea sa faca copilul nu doar dorintele parintilor iar unii copii nu rezoneaza deloc cu dorintele!    eu una  imi doresc foarte mult ca ai mei copii sa fie foarte confidenti cu ceea ce vor ei de la viata nu cu ce vreau eu de la ei, asa ca am ajuns la un compromis.  termina scoala in ritmul pe care il vrea el.

 

 

a_alinta...bravo ca va tine punga sa lungiti facultatea. Pentru noi, $28,000 (ne-a marit tuition cu $2600 anul asta fara preanunt) pe an nu-i chiar maruntis de buzunar :) :) Si  copilul #2 imi sufla in ceafa. Pentru cei trei ani cind se vor "overlap" o sa fie cumplit. Trebuie sa acord sanse financiare egale fiecaruia dintre ei. Pentru mine e un efort financiar sa il tin la scoala pe asa bani. Normal, ar putea face imprumut, dar asta ar insemna sa iasa din facultate cu un mortgage practic. Asa ca sint o mama rea si insist sa termine la timp pentru ca a fost alegerea lui la ce scoala sa mearga (putea sa mearga in stat si nu ma costa o caruta de bani). Tot alegerea lui este si ce studiaza (care nu ofera un salariu extra minunat de inceput). Deci...unde sint alegeri trebuie sa existe si consecinte. A vrut scoala scumpa, sa faca bine sa termine la timp daca vrea sa i se finanteze. Nu-i chiar asa mare efort, zic eu. 

 

Mcoca, superbe scolarite! Vesele si dulci. 

Mik, succes copiilor la care scoli merg! Sa fie un an minunat pentru toti scolarii!

JG, mult noroc si putere si tie ca se prevede o saptamina de tur de forta pentru tine! 

 

Recumosc ca nu imi place toamna si iarna...eu sufar tare mult de frig. As sta ca o pisica doar la caldura. Mi-e groaza de straturi de haine, de zapezi, de fulare si manusi. Daca nu as mai iesi ocazional la ski, pentru mine iarna nu are nici un fel de "appeal"  [:)]  [:)]  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si dau cu bita in balta : mie imi place toamna, mai ales cind e soare. Si iarna cind e senin, poate sa fi oricit de frig. 

 

[il] sunt deci bucuroasa a a sosit anotimpul meu favorit. 

 

Ant, stiu ca e cumplit la voi cu studiile. Ne-am oprit in vara la Ithaca si i-am aratat copilului mare Univ. Cornell, la 60.000$/an. [fri] In Franta exceptind cele care tin de comert, cele mai bune sunt cele de stat, insa pentru care sunt concursuri grele sau examene eliminatorii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si dau cu bita in balta : mie imi place toamna, mai ales cind e soare. Si iarna cind e senin, poate sa fi oricit de frig. 

 

[il] sunt deci bucuroasa a a sosit anotimpul meu favorit. 

 

Ant, stiu ca e cumplit la voi cu studiile. Ne-am oprit in vara la Ithaca si i-am aratat copilului mare Univ. Cornell, la 60.000$/an. [fri] In Franta exceptind cele care tin de comert, cele mai bune sunt cele de stat, insa pentru care sunt concursuri grele sau examene eliminatorii. 

 

Fimiu e la o zvirlitura de bat de Cornell (alma mater a sefului meu si tot clanul lui)...in Binghamton, NY. E scoala de stat ...dar apartine de statul New York, iar noi sintem rezidenti de Connecticut. Chestia cu in-state, out-of-state e durere mare la noi. Noi pentru ca sintem considerati out-of-state platim dublu fata de rezidentii de New York. Culmea e ca noi ne-am mutat in Connecticut acum 6 ani dupa 25 de ani de platit taxe in statul New York (iar si eu si sotul muncin in New York state)...te jupoaie astia cu facultatile ceva de groaza. 

 

Facultatea asta de stat costa $38,000/an...el a primit o bursa de $8,000 pe an si restul il finantam noi direct fara imprumuturi. 

 

Si sa adaug: nu dai cu bita-n balta...barbatul si copiii ADORA toamna si iarna...eu sint nota disonanta in familie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce scoruri la falcultati in America! Si eu ma plingeam de ai nostri! Si la noi costa £9000/an, statul iti acorda imprumut pe care il rambursezi in vreo 30 de ani fara dobinda, asta dupa ce cistigi cel putin 21k/an. Inainte costa £3000/an si si mai inainte nu costa nimic, era gratis. Vorbesc desigur de facultati de stat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta tuturor celor ce au inceput deja scoala ! [flo2]

Pupam fete frumoase de Mcoca ! [flo2]

Asa de cald e la voi ? Eu n-o mai pot scoate pe Alex afara fara sosete ptr ca deja e rece; in prima zi de scoala o sa-i dau fusta+strampi si apoi jegeri lungi.

Voi n-aveti uniforma la scoala ?

Eu am terminat cu cumparaturile ptr scoala, i-am luat si trening si adidasi si niste tenesi si gata. Ieri am luat ardei, azi ii coc si maine asamblez zacusca.

Am reinscris-o pe Alex la inot. Incet, incet ne aranjam programul. [fri] [il]

 

 

zacusca!!! o minunatie! poate o sa ne invrednicim si noi, dar prin octombrie. vine in vizita tatal dlui consort, si el zice ca o sa-i ceara lui taica-su sa faca zacusca :)

 

noi nu avem uniforma la scoala. slava domnului. ca la cum se poarta ai mei, ar trebui sa am fie cate o uniforma pe zi, fie sa spal zilnic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...