Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mishka e bolnavior. Noi am vazut ca stranuta des, defapt am scris si aici, dar de curind parca si respira mai zgomotos si ochii erau aposi. In rest era extrem de jucaus. L-am dus la doctor ieri si cica are viroza, ii dam un atibiotic. Tot ieri i-am dat pe piele si cu solutia aia anti-viermi. Se da dupa cap, dar mi se pare tare greu sa-i gasesc pielea, ca trebuie dat pe piele, nu pe blana. Voi cum procedati?

 

Apoi alta intrebare: voi le dati carne cruda? Ce ma sfatuiti?

 

 

Leti, multa sanatate lui mishka!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Haideti la cafea [cit] .

J G imi pare tare rau ptr pisicul tau. Poate totusi il mai gasesti. [:(]

Letitia, sper sa-si revina Mishka. [cupisi]

Eu vineri am copt ardeii si sambata am executat 14 borcane zacusca de vinete, am pus si 2 dovlecei destul de mari rataciti prin frigider. A iesit foarte buna.  [yum]

Azi ma asteapta niste munti de haine de calcat. Asta dupa ce ieri am facut si-o criza de fiere, de oboseala. Azi am chef doar de somn. [nani]

Imi beau cafeaua si trec la munca. Spor si voua. [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ce frumos ai scris despre ai tai ! Va doresc multe intilniri frumoase si de acum incolo.

 

Dana, te pup sa-ti treaca oboseala. 

Si eu am de calcat, dar seara asta incep cursurile de muzica. 

 

La noi : toata lumea a plecat la scoala ca intr-o zi obisnuita. Cel mijlociu gasise nu's ce hirtie de semnat la 7 jumate dimineata fix inainte de a pleca. un magar. 

 

Leti, pisicul ar putea fi si alergic la ceva din casa. Un produs de spalat, un covor din sintetic, o chestie din asta.

 

Spor la 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ma bucur ca ai reaparut, in plus esti cu bateriile reincarte dupa vacanta.

 

Letitia, cum mai e pisu?

 

Dana, ai demult probleme cu fierea? De ce nu o scoti? Stiu ca e greu sa mergi de buna voia si nesilita de nimeni ... Din familia ea, eu sunt singura fara fiere, restu stau si sufera. Eu am avut o criza unica, cand eram gravida, sis-a hotarat scoaterea ei in urgenta :). Nu am simtit ca o aveam, nu simt ca nu o am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu schimbati subiectul pana la 1000raspunsuri ca mie imi place nr asta. [flo2] [fri] [:D] [:I]

Mcoca, da, am probleme de ceva vreme cu fierea, dar dr zice ca pana imi merge cu regim si odihna, plus cate un Metoclopramid, mai asteptam. Adevarul este ca nu fac crize de fiere decat atunci cand sunt foarte obosita, asta este barometrul meu interior.

Vreau sa-mi cumpar o ie alba cu broderie neagra, cu maneca lunga. Daca nu este prea scumpa cred ca ma tratez cu un shoping. [il]

Am inscris-o pe Alex la pian, dar mai are de trecut o proba de aptitudini, asa ca nu este chiar sigur. [fri] [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J G, imi pare tare rau de motanul tau:( Probabil ca cineva l-a adoptat daca era lipicios.

 

Noua ne-a disparut o pisica la un moment dat, era in luna oct. Am cautat-o zile in sir, am asteptat-o sa vina (era cam vagaboanda, mai lipsise) si nimic! Intr-o zi, prin august anul urmator, au vazut-o fetele mele pe gardul unei case pe strada noastra, mai spre capat. Au discutat cu stapana casei, o batranica simpatica si singura si ea ne-a zis ca a gasit-o pe strada, ranita. O calcase masina, biata pisicuta! Si tanti a dus-o la medic si a ingrijit-o, a tinut-o in casa toata iarna si s-a facut bine. Si, evident, a ramas la ea. Saraca batranica, ii era teama ca o sa i-o luam si ramane iar singura. Au plans fetele mele de mila ei, nu i-au luat pisica, normal! Si peste inca vreun an, a venit pisica, o singura data, inapoi la noi, statea sus pe zidul casei, s-a uitat prin curte, a mai stat o vreme si a plecat. O singura data!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, asa de frumos povestesti, asa, din alte vremuri. Nu prea mai auzi povesti de astea de famillie. Acum e mai degraba despre bani, invidie, certuri, boli:(

 

Mie nu-mi place sa merg in Romania, desi ma bucura sa-mi vad unele dintre rude si prietenii, Vad ca pt tine e terapeutic, bravo!

 

Anais, parca tu intrebai... A fost de vis concediul in Austria. Fantastic ne-am simtit. Incredibil. Si copilele au fost atat de incantate si cooperante, au lasat naibii telefoane si tot. F fain, ce sa zic! Ne era tare, tare dor de padure si apa, de ploaie si verdeata, nici nu-mi dadusem seama cat de tare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu. Ca sa compensez absenta, probabil:))))

 

Azi m-am reapucat de sport. Oooof, cred ca in viata asta am spus asta deja de 20 de ori. 

M-am decis sa inot zilnic dimineata, ca tot am piscina in capatul aleii din fata casei. Si, cum aici e sezon tot anul, m-am decis sa inot zilnic. Azi am facut 12 bazine. Nu va imaginati vreo piscina olimpica, dar tot e ceva. Sa vad ce fac la iarna, cand temperatura va fi de vreo 17-18 grade dimineata si mi imaginez ca si apa va fi cam tot pe acolo. Ma gandeam ca mergand zilnic ma voi adapta mai usor la temperatura tot mai scazuta. Ma rog, in cel mai rau caz ma duc la Decathlon si-mi cumpar un costum de surfer(itza) [clo] .

 

Ma bucur ca pot inota bras, ca am un umar/brat (articulatie, muschi, ce-o fi) cu probleme si trebuie sa o iau usor. Nici vorba de yoga, pilates, tras la sala. No way. Inotul insa (doar bras) vad ca merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, ai demult probleme cu fierea? De ce nu o scoti? Stiu ca e greu sa mergi de buna voia si nesilita de nimeni ... Din familia ea, eu sunt singura fara fiere, restu stau si sufera. Eu am avut o criza counica, cand eram gravida, sis-a hotarat scoaterea ei in urgenta :). Nu am simtit ca o aveam, nu simt ca nu o am.

 

Confirm ...si eu am avut o criza pe la 30 de ani, care mi-a ruinat un concediu in Grecia si am fost atat de furioasa ca mi-am scos-o. De atunci nu am mai avut nicio problema si mi mult, am scapat de constipatie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

Mishka e bine, parca mai obraznic si activ (daca e posibil asa ceva [bib] )! Doamne ce ture face prin casa, se ascunde iar apare, se izbeste de noi, ne imbratiseaza cu labutele din fata! Ochii nu ii mai sint aposi si stranuta mai rar. Clar ca-si face efectul antibioticul. 

 

Nici mie nu-mi place sa merg in Romania, cum am mai scris dealtfel, dar citind-o pe Buflea mi-am amintit si eu de vremurile de alta data. Din pacate la mine generatia mai in virsta e destul de subreda, nu prea au chef de intilniri si cind au, de-abia asteapta sa plece acasa, ii vezi epuizati. Iar generatia tinara e care incotro, nu au timp de nimic. A fost insa fain asta vara cind am fost cu rudele sotului la munte, mai ales pentru Printz a fost o experienta noua sa vada putin din Romania, el credea ca se reduce doar la bloc urit mirositor, ciini vagabonzi si tigani care scuipa. M-am bucurat sa aiba ocazia sa vada mai mult din tara de bastina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...