Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Azi am zi de cumparaturi, biblioteca, acasa gatit mai frugal asa.

La noi e canicula, ne tenta sa iesim poate la plaja dar am renuntat, mai bine acasa sau prin magazine la a/ c, baiatul la gradi tot la a/c, decat cu capetele in soare. De fapt si la umbra e tare cald, se simt 39 de grade.

Pe seara vreau sa mergem la un parc cu jocuri de apa faine tare.

 

Soricelul nu s a lasat prins inca, a pus barbatul 2 capcane cu glue, pe una a deplasat o mouse ul azi noapte, a lasat urme pe glue si a muscat din cascaval, dar inculpatul a reusit sa scape. Asa ca am stricat prietenia si i a pus capcane din alea cu tzac pac. Dna de la firma de exterminari ne a spus, amabila, ca o femela soarec face 12 pui pe luna, deci sa ne grabim s  a l prindem sau sa i chemam pe ei. Acuma nu stiu daca i baiat sau fata. Baiatul ne a informat ca el vrea sa aiba un soricel.

 

Daniela, frumoasa doamna si frumoasa ie. Ochelari daca mi as lua ( am si eu probleme de vedere si tre sa merg la oftalmolog), ar fi cu ramele cat mai subtiri, practic invizibile. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia are o viroza la burtica. Nici nu stiu cum e mai bine, sa ii dau ceva gen smecta sau dimpotriva, sa las sa 'se curete' virusul? Am vb cu medfam la telefon si a zis pana miercuri sa nu ii dau nimic, daca suge si mananca totusi cate ceva si bea apa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Julia are o viroza la burtica. Nici nu stiu cum e mai bine, sa ii dau ceva gen smecta sau dimpotriva, sa las sa 'se curete' virusul? Am vb cu medfam la telefon si a zis pana miercuri sa nu ii dau nimic, daca suge si mananca totusi cate ceva si bea apa...

 

poti sa nu ii dai nimic. Doar daca depaseste 6 scaune apoase in 2 ore ii dai pedialyte (lichid sau inghetata)

 

Daniela, super mistoaca esti [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Detalii cu caca, nu cititi daca va stiti sensibili!

 

 

 

 

Nu vomita deloc. Scaune are 4/zi, fata de 1-2 de obicei; plus cate un sparc cand da parturi. Insa alea 4 scaune sunt kaki si explozive si cleioase. Si ii baraie burtica. Mergem cu orez simplu fiert si ceai de menta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna de la o alta pensiune faina, Casa Domeniile vinului se numeste, e langa Aiud. Se aud numai greierii, e "in the middle of nowhere" :). E ultima noastră noapte de concediu. 

 

Azi am vazut Viscri, e un loc superb, superb. Si apoi Biertan, cetatea. 

Maine avem in plan Salina Turda. Turda e locul unde m-am nascut si am petrecut copilaria mica, la bunici. Mi-e dor sa revad orașul. Si dupamasa ajungem in Cluj, la nașii mei, ii vizitam. Seara ajungem la Zalau, o lăsam pe mama acasă si dormim acolo. 

 

Mai avem putin, e gata concediul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Viscri am vizitat si casa Printului Charles, se poate dormi acolo. In dormitorul printului, 85 euro pe noapte. :) 

 

Ah, uitasem. Inainte de astea am fost la mănăstirea rupestra de la Sinca Veche, e acolo si schitul Nectarie, e un loc in padure, departe de Civilizație. E așa cum imi imaginez eu ca e locul unei mănăstiri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari draga mea, iti spun si aici La multi ani!!!!  [flo2]

 

Ioana, nu mănâncă Julia afine? Sau suc de afine? 

 

Daniela iti sta tare bine. Eu inca nu m-am obișnuit sa imi pun ochelarii de fiecare data cand am nevoie, e tare ciudat. Parca sunt încorsetată, mi-e limitat spațiul vizual cu ei la ochi. Dar încet încet voi fi nevoită sa imi amintesc de ei, ca nu mai vad sa scriu sau sa citesc de aproape fara ei... 

 

Somn usor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...