Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata de la cafea  [cit]

 

Azi e soare, dar racoare...al meu vrea sa ma ia la alergat...de fapt e un traseu prin padure, unde poti alerga si face si anumite exercitii...nu am chef, dar a zis ca nu pleaca fara mine  [ascuns] traseul are 2.5 km, el il face de 2 ori...

 

Ioana, sa se refaca repede piticotul.

 

Daniela, iti sta ft bine cu ochelari  [pk]

 

Miha, drum bun.

 

Strumphi, sper sa treaca starea asta.

 

Ieri am si mancat in Germania, la un restaurant care are si fabrica de bere...am ajuns pe seara acasa.

 

Al meu a curatat dalele din curte cu aparat cu apa sub presiune...nu va puteti da seama cate mizerie iese  [zirea] ultima data le-am curatat acum 2 ani...ft bine arata acum curtea (are 5 pe 4m...si un acoperis din beton, sub care stau gratarul, bicicleta...e ft utila)...mai ales ca am aruncat si balansoarul, care ocupa mult loc.

 

O zi faina va doresc ! ma pregatesc de alergat  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, 

 

Otilia, buna ideea aia cu creierii muntilor [:D].

 

Fleur si Michelle, cum mai sunt sotii?

 

Strumph, sper ca azi e(sti) mai bine [pup].

 

Rox si Miha, distractie placuta.

 

Ella, ne arati noua mobila si gradina?

 

Stie cineva cand e vacanta la clasele mici in sept-oct? Pot sa caut pe net da' mi-e cam lene.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cand vine si o montam...miercuri adica...

 

Am alergat 2.5km...nu e de mine alergatul....desi a fost ok...dar nu am mai alergat de 20 de ani...al meu mai face o tura, eu prind pokemoni pana vine el  [:D]

 

In drum spre jobul lui, pe autostrada, a aparut unul cu o masina, care credem ca luase droguri..ce ne-am speriat...a aparut din dreapta, a franat brusc in spatele nostru...apoi s-a dus in stanga si a franat iar...apoi in spatele nostru, dansa cu masina si il ameninta pe cel din stanga...dupa ne-a depasit si se certa in continuare de pe banda a 3a cu cel de pe banda 1..mai sa intre in cel de pe banda a 2a...a iesit in dreapta, ala era si drumul nostru...s-a bagat in fata altei masini, care vroia sa treaca pe banda din dreapta.... a franat iar, noroc ca celalalt a trecut in dreapta...la stop erau paralel, s-a dat jos amenintand...am scapat de el, noi mergand la dreapta, el la stanga...imi pare rau ca nu am notat nr masinii...nu va spun ce spaima am tras..de tremuram dupa  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, ce lene profunda am!

 

Ieri am scos-o pe socrela din spital, apoi am dat o tura pe la sora mea care a cazut si ea. Am zis ca o sa le iau papuci cu ventuze.

 

Apoi repede repede acasa ca sa gastesc pentru soacra si pe la 10 seara am fost si eu libera.

==

 

Nu am chef sa fac nimic. Nici sa citesc, nici de rebus, nici filme, nici iesit din casa.

Doar sa ma teleporteze cineva unde e frig.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu am chef sa fac nimic. Nici sa citesc, nici de rebus, nici filme, nici iesit din casa.

Doar sa ma teleporteze cineva unde e frig.

e destul de racoare (ca frig nu poci sa-i spui) la Therme? [:)]  ca vaz ca a reusit cineva sa te teleporteze [:-)))]

 

enjoy!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e destul de racoare (ca frig nu poci sa-i spui) la Therme? [:)]  ca vaz ca a reusit cineva sa te teleporteze [:-)))]

 

enjoy!

[:-)))]A fost super dragut. Ma mir ca m-am lasat teleportata. Am fost toti 3 in familie. De cand nu am mai petrecut asa o zi frumoasa numai noi!

Am stat in apa si in bazinele cele cu 370 si sare, magneziu, zinc, litiu, pe care grade le-am stins cu Aperol Spritz  ca sa ma ia racoareala la iesire.

Ba chiar am fost la sauna uscata Himalaya, cea cu sare si 50 de grade  [:D]  - oau ce bine a fost! Numai ca in linistea aia adanca cu muzica himalayana in surdina pe mine m-a apucat rasul cand fii-mea mi-a povestit ca a pus limba pe pereti sa vada daca chiar e sare.

Chiar e sare.

 

La apus, din hamac, pe terasa de la Elysium am vazut muntii Carpati. Frumos, frumos, frumos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna din Zalau! 

 
Am ajuns cu bine, am vizitat Salina Turda, e un lic ce merita. A fost foarte aglomerat azi, foarte. Dar s-a mers disciplinat, inca o chestie cu plus. 
 
Caldura mare de tot, dar mama are aer condiționat si noi am primit camera aia :). 
 
Viviana am lins si noi pereții de sare azi :))). Din aceleași motive :). 
 
Maine ne vedem cu prieteni si plecam la SATU mare, sa ne vedem cu fratele lui Ovi. E si el in Ro pt o vreme, e singura zi in care ne putem vedea...
 
Apoi luni avem program încărcat, marti cam tot așa si miercuri dimineata plecam spre Suedia. Facem trei zile pe drum...
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...