Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Buna ziua!

 

Ce dor mi-a fost de voi, dar si in concediu a fost bine. Noi am fost doua saptamani la mare (una in Cap Aurora cu bilet de la sotul de la servici si una la rude in Cumpana si faceam plaja in Eforie Nord).  Apoi am fost in vizita in locurile dragi mie: la bunica (numai ea a mai ramas) in Cozieni-Buzau.

Am vazut toate pozele postate pe fb.

 

Am citit tot din urma, dar e cam varza in capul meu, mai ales ca am avut si treaba multa dupa o absenta de trei saptamani.

 

Fleur, Michelle multa sanatate sotilor!

 

Ioana, am admirat camera de joaca. Sper ca sunteti bine.

 

Am citit ca Miha s-a intalinit cu Silvi. Sa va fie de bine!

 

Viv, si eu incerc sa-mi fac curaj sa ajung la medicul de familie. Cardul meu de sanatate nici acum nu e activat, dar va trebui cat de curand sa fac o vizata.

 

O admir pe Ella cata emergie are!

 

Miana, m-am gandit la tine sambata seara, cand la finalul BIAS (show-ul aviatic) au cantat Nicu Alifantis si Mircea Baniciu.

 

Rufus ,tare povestea cu pestele!

 

Si eu stau cu papuci in casa. Mi-e rece pe gresie fara. Copii stau desculti sau cu sosete dupa chef.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Salutare pinguini dintr-un colt de tara cu frig si ploaie de nu se mai termina.

 

 Ei, mai e cineva asa ca mine?

 

Eu, eu!! Pfuuu...da' ce m-a murat! Acusi aud broastele cantand! [:D] 

 

Acum ma/ne usuc/am in aeroport asteptand imbarcarea spre casa. Sper ca in Londra nu ploua ca pe aici. 

 

Oricum ma asteapta curatenia ca am musafiri joi pentru o saptamana. In 24 ore trebuie sa desfac bagaje, sa spal, sa pregatesc casa si gradina. Daca nu oi reusi asta e, nu or sa doarma in drum. O sa mai fac si pe parcurs. Daca nu plecam de urgenta in Ro la inmormantare as fi avut timp de asta inainte de vacanta, dar asa... 

 

Ah..a iesit soarele. Mai avem de asteptat vreo 2 ore. Am mai fi vizitat pe aici cateva dar precum turna cu galeata, nu am mai avut nici un chef si am plecat la aeroport, am predat masina si acum stam sa ne uscam pana la imbarcare. 

 

A fost o super vacanta. Am mai fi stat! Sophia nu se dadea dusa dupa aproape 2 sapt. Mi-a multumit si ea si Nick nu stiu de cate ori pentru o asa vacanta frumoasa. Eu i-am multumit lui ca el a muncit pentru bani sa o finanteze [:I] , eu doar am cautat, aranjat, planuit totul . Miss vrea sa mai venim si la iarna.

 

Ne-am mai relaxat, Nick& Sophia, ca eu oricum am albit mult mult...asa deodata!... inca nu inteleg, inca parca ar fi un vis rau... ma trezesc cateodata adancita in ganduri si nu-mi vine sa cred. Acum ca am plecat in vacanta imediat dupa si o sa am musafiri o sa fiu mai ocupata, dar cred ca o sa ma ajunga din urma cand o sa se mai astearna linistea.  [:(]

 

Ma duc sa imi iau o cafea sa ma mai incalzesc. Scuze de greseli daca sunt, da' nici nu vad bine ca mi-a pocnit Sophia umbrela in ochi de am vazut stele verzi la propriu...ochiul stang inca e rosu. 

 

Va mai scriu de acasa daca si cand o sa am timp.

 

 

O seara buna!  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ieri un reportaj despre Olimp...vaiiii, e jale acolo...

Era asa, un vis, inainte de 89. Acum doar ruine si, ceea ce functioneaza, este execrabil. N-am vazut in viata mea astfel de conditii de cazare, nici in armata n-am avut asa ceva, nicaieri n-am vazut asa ceva. Si totusi, acolo in cateva hoteluri se cazeaza oameni, pe cel putin 30-40 euro/camera. In jurul hotelurilor peisajul e ca la Cernobal, stiti reportajele alea cu orasul parasit, ajuns ruina. Fix asa si la Olimp, in 2016.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia, din pacate mocasini din aceia se gasesc doar pana la o anumita marime/varsta (parca 30 era marimea cea mai mare). plus ca pe timp de vara nu se pot purta, sunt prea caldurosi/grosi.

 

Mda, nu m-am gandit la vara ca ii duc lipsa.

Eu mai am in picioare sosete din acelea micute care nu se vad din balerini. Am cu floaricele antiderapante in partea din fata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza, hai nu te mai stresa atat cu casa, ca nu e gradina curatata. Musafirii sper ca sunt si ei intelegatori.

Ai pus poze pe undeva din vacanta? Eu sunt in urma rau..

 

Legat de pescuit eu nu am ce povesti. Nu ma pasioneaza pescuitul deloc. N-am rabdare sa tot astept pestele desi pe aici e din plin. Avem de acum un an de zile barca si eu inca nu am urcat pe ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am reamintit de Polonia, am mers de multe ori pe vremea cand faceam sport. Clubul nostru era "infratit" cu un club din Olsztyn al Politiei, un fel de Dinamo. Se vedea ca aveau resurse...eram tratati ca in basme, printre multe altele ne plimbau des si prin toata Polonia. Am vazut Gdansk, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Krakovia, Poznan, Warsaw, Wroclaw si altele de care nu-mi amintesc. Mi-ar place sa le revad....am amintiri grozave de acolo.

Multumesc Ella, m-ai transportat intr-un trecut frumos [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chit ca stau pe malul baltii, nu am povesti pescaresti de spus. Am fost de vreo cateva ori la pescuit, dar eu nu am pescuit niciodata. Nici sotul meu. Fratele meu insa e mort fara pescuit. Merge indiferent de anotimp, de vreme. Uneori chiar prinde capturi serioase, uneori consuma benzina degeaba.

 

Papucii: noi ii folosim (uneori ) in bucatarie pe gresie. In rest nu. Dar de cand misuna Iuli i-am ascuns ca ii rodea [:-)))]

 

Rufus, daca vii in zona te trimit cu fratele meu pe balta, cred ca v-ati intelege bine.

La olimp nu stiu unde ai stat tu, dar noi anul trecut la majestic am fost f multumiti. Camera fara balcon dar cu aer conditionat, curat, prosoape curate zilnic, restaurant ok ( mancare, servire buna), piscina mare+mica de copii, loc de joaca...

Dar, cum ziceam, pana la mare mergeam numai printre hoteluri parasite, balarii...

Si dupa amiaza nu puteam face plaja ca e nivelul marii jos, fata de statiune si dupa 17 era umbra.

 

Strumphy, sa va fie de bine vacanta!

 

Otilia, bine ai revenit!

 

Si pentru ca nu se poate sa fie toate bune, sa ma plang. De cand cu diversificarea Iuli a inceput sa refuze sanul ziua. Asa ca duminica m-am trezit cu un sam rosu si maaare. Am facut febra, ma durea tare. Ideea e ca s-a trecut dupa muls dar au ramas niste noduli. Cica o sa se duca si aia in timp.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am reamintit de Polonia, am mers de multe ori pe vremea cand faceam sport. Clubul nostru era "infratit" cu un club din Olsztyn al Politiei, un fel de Dinamo. Se vedea ca aveau resurse...eram tratati ca in basme, printre multe altele ne plimbau des si prin toata Polonia. Am vazut Gdansk, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Krakovia, Poznan, Warsaw, Wroclaw si altele de care nu-mi amintesc. Mi-ar place sa le revad....am amintiri grozave de acolo.

Multumesc Ella, m-ai transportat intr-un trecut frumos [flo2]

Ceva obiective de vizitat in Varsovia? Pleaca copiii cu bunicii in excursie cateva zile. N-am studiat inca nimic, o sa incep sa ma uit, mai studiaza si bunicii. Doar in capitala se duc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...