Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

astazi la noi la biserica a venit o campioana olimpica (la basketball) care a cistigat 2 medalii de aur la 2 olimpiade.

 

am fost f impresionati de povestea ei, de credinta in Dumnezeu si ct de mult a ajutat-o credinta sa isi atinga visul.

e dintr-o familie de 20 de copii, cu un tata pastor.

 

ne-a citat si un pic din amaizing grace, cu un pur accent sudist.

 

la sfirsit William a avut sansa sa-I atinga medialile de aur care le afisase pe o masa in biserica.

 

impresionant si pt mine, niciodata nu am crezut voi fi vreodata asa de aproape de o medialie de aur olimpica.post-12506-0-36350900-1470603228.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Azi e luni  [zirea]  

 

Ioana, frumoasa foc piticoata...sa va traiasca  [flo2]

 

Yagmur, distractie placuta la mare  [pk]

 

Mianna, si eu la fel  [:D]

 

Fleur, succes cu soricelul...eu nu vreau sa mai aud de ei, am primit mereu "cadou" de la Luis...sper sa nu mai aduca soricei acasa...cei din cusca nu se pun, sunt de-i casei  [:D]

 

Rufus, sa fi auzit tu concertul dat de greieri in Mekong Delta...erau cu miile  [ph34r] asa concert nu am auzit in alta parte.

In tinerete mergeam si noi cu cortul...o data ne-a vizitat ursul...facusem focul, asa ca nu s-a apropiat...ii mirosise cred mamaliguta si omleta facute la ceaun...eram in Piatra Craiului, undeva pe munte (ne-au furat banii in tren, asa ca nu am stat la cabana, ca de obicei....noroc ca mancare aveam...si am mai facut rost si de ceva bani pt bautura).

 

O zi cu soare va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri le-am moțat si le-am pozat. Am doar doua poze cu telefonul si Patri era cu capul in partea cealalta, asa ca acu v-o arat pe Juliuta si cand descarc pozili din aparat, o sa o vedeti si pe Patri.

 

Dulce dulce motata mica!!! [il] [olala] ..si cand te gandesti ca anul trecut pe vremea asta era cat un ghemotoc cu adevarat! Acum are si rochita si zulufi  [biz]

 

Cand descarci aparatul ala? Mai dureaza mult? Sau tre` sa vin eu cu adevarat la tine?! [soricel]  

 

Sa nu ma supar si mai tare ca si asa imi vine sa imi iau campii. Daca  nu deja-s pe aratura! [fri]  [alcool] Azi e (inca) liniste.... pana vine iar furtuna! Stau si astept sa vad ce mai are viata de aruncat catre mine...  Ce vara de rahat turcesc am avut pana acum. In afara de vacanta, care a fost minunata... am apucat sa ma uit ieri prin poze, vreo 3000+ la numar! Numai eu puteam face atatea poze! [:-)))] Sa nu cereti poze ca nu am timp sa va selectez, ca ati auzit ce scoruri am [fri]  Ma doare capul numai cand ma gandesc ce munca de chinez batran o sa am sa fac un album cu poze!  [ups]

 

Musafirii mei au plecat azi cu trenul in nord. Vin diseara pe la 8. Sper! Ca pana acum numai la miezul noptii mi-au ajuns acasa!  [fal]

 

Sunt obosita fizic si psihic. Sper sa nu ma imbolnavesc de atata suparare si griji si necazuri. Deja ma doare stomacul, pe langa cap si spate... si piciorul stang inca din vacanta mi-e amortit, am "pins and needles" de cateva saptamani. Om trai si om vedea ce o mai fi si cum... 

 

Si daca cumva va intrebati daca am rezolvat cu tevile si inundatiile, ei bine nu! Stau asa cu casa sparta si mai urmeaza sa spargem si bucataria si holul... deci sa ma tina stomacul ca deja nu mai pot. Asta pe langa ca avea sa sarim in aer si sa facem bum cu totii...  [fri]  Sa va mai spun?!  [smulgpar]

 

Mai bine nu va ma stresez si sa imi termin cafeaua si sa plec la treaba mea. Mda... joi am facut casa luna si acum e toata o debandada si o mizerie, praf si firimituri si nebunie... am si de spalat cateva masini de rufe si de calcat.... Cica e vacanta, ar trebui sa ma relaxez.. din pacate numa` musafirii mei sunt in vacanta si ... ma opresc aici sa nu zic mai multe!  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

la mine vacanta s-a terminat apoteotic, cu o indigestie la mine (am trecut relativ ok peste ea), ieri a pocnit-o pe mandra si zace si acum (apa de mare la greu + inghetata = cocktail distrugator). al mare e inca in tabara, sa vad cu ce o veni si el maine seara :)

 

partea buna e ca cei de la ikea se misca super cu comenzile, am comandat joi multe lucruri, azi se livreaza deja.

 

spor la trebi tuturor si sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...