Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

In alta ordine de idei, nu mai avem soarec, ci soareci, mda la plural. Azi noapte am sarit din somn ca fosgaluia ceva sub birou in dormitor. Am pus iar capcane si asteptam. Oricum daca in 2 3 zile nu l prindem chem iar exterminatorul, pe banii proprietarului. Incerc sa mi pastrez simtul umorului si sa caut o pisica de imprumut. Desi nu mi arde sa fuga noaptea prin casa la vanatoare. 

 

Teoria e ca fug soarecii de frica pisicii, in principiu nu ar trebui sa se ajunga la vanatoare sau la varsare de sange nevinovat... [:D] Am avut o vecina pe care am depanat-o candva cu o pisica la momentul potrivit. Dupa o saptamana scapase de musafirii nepoftiti, fara carnagiu.

 

Asta a fost teoria... Pana la practica insa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

 

Ieri am avut iar o zi nebuna, cu mers la Casa de asigurari  de sanatate pentru CCS ca nu mai figura asigurat si pentru Silvi ca si pe ea au scos-o din sistem si trebuie sa-i facem cerere in sensul asta.

 

La Sanador cu socrela pentru EMG. Polineuropatie diabetica de care eram siguri ca are si fara analiza asta - dar ce nora mai are ocazia sa-si vada soacra ciupita de electrozi? - asa radeam ieri cu ea ca sa-i mai treaca din dureri.

 

Pe noapte am fost cu copila la Ice Age. Mi-a placut mult, mult - mi s-a parut, de data asta, un desen animat mai mult pentru adulti asa. In sfarsit Sid si-a gasit consoarta!

 

Si inca ceva ce m-a bucurat. In sfarsit CCS a luat amenda ca vorbeste la tel in timp ce conduce. [:D]  Ce razbunata m-am simtit! Adica nu vrei hands-free si mai si tii tel la urechea stanga cu mana dreapta si stanga o tii pe volan, asa-i trebuie  [aerob]

 

==

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ultimele saptamani de nebunie, nu m-am uitat deloc in gura mandrei ca se spala singura si nu s-a plans de nimic. Azi vad asta: http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gift1.jpghttp://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gift2.jpg

 

Sa imi fac griji sau sa astept sa cada cel din fata singurel? Cel de jos dreapta , zimtatul ala, a iesit singurel ca i-a cazut la inceput de iunie primul dintisor. Acum vad ca cel de langa deja e iesit aproape de fel de mult ca primul, dar cel de lapte nu e cazut?! 

 

Sa o duc la dentist sa i-l scoata sa nu iasa chiar asa stramb? atat de in spate fata de restul ? ori se aliniaza in timp? 

 

Uff.. numai pe la dentisti nu am mai fost acum, asta imi lipseste acum, in rest le am pe toate. 

Strumphitza, asa i-au crescut si Silviei, incisivii de jos. Am fost la dentist, i-a dat cu o  pasta cu efect anestezic si i-a scos. Astia de lapte nu au radacina deci nu doare. S-au pozitionat corect pana la urma. Nu a fost nevoie de aparat sau ceva.

 

Acuma ai o  perioada nasoala, dar o sa treaca. Gandeste ca exista mereu solutii chiar daca azi nu le vezi.

Am avut si noi astfel de caderi si intamplari negative, te inteleg, dar uite ca pana la urma ne-am descurcat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

! Si inca ceva ce m-a bucurat. In sfarsit CCS a luat amenda ca vorbeste la tel in timp ce conduce. [:D] Ce razbunata m-am simtit! Adica nu vrei hands-free si mai si tii tel la urechea stanga cu mana dreapta si stanga o tii pe volan, asa-i trebuie [aerob] ==

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, 'toate bube rele doar in c.ru babii mele'. Nu stiu daca la voi se zicea asa, la bunica-mea in buza Moldovei se spune si se spune cu drag. Hai sa scapi de perioada asta pana nu iti faci par alb! Despre espressor nu stiu nimic, chiar asa, cand vii la noi sa stii ca putem sa iti oferim cafea la ibric sau ness. Sau ciocolata calda [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...